Skocz do zawartości
bartoszj86

Lampa led 224W

Rekomendowane odpowiedzi

napisz komenta na YT :)

i zgadzam się że filmik jest niezbyt wiarygodny choćby dlatego że został zrobiony kilka mieś po zwróceniu uwagi na podstawowy błąd w 1 filmiku

w/g mnie diody zostały specjalnie źle dobrane żeby max zawyżyć różnice

No i tu się zgadzamy :) Równie dobrze mogę wziąść 3 diody cree potraktować je porządnie z lutownicy, poprzegrzewać złącza i udowodnić, że chińskie diody świecą lepiej niż dane cree :)

Silvia, obejrzyl ten filmik co dałeś jeszcze raz od 12 minuty 50 sekund. Z bliska zapala diody te "nie markowe". Jak dla mnie ta 3, która zapala się później jest uszkodzona i przez nią takie wyniki. Taka dioda moze sie trafic w kazdej partii markowej czy nie. Diode mozna rowniez latwo uszkodzic samemu nieumiejetnym montazem. Może autor filmiku chciał być obiektywny, a po prostu pechowo trafiła się taka dioda :)

Tutaj jest całkiem ciekawy filmik. No i tak powinny być testowane diody - pojedyńczo :)

Ps. Diody chińskie też nie są równe, są dość dobre, a bywają i kompletnie tandetne, i to jest fakt. Po za tym ja nikogo nie próbuję przekonać nad wyższością 1W nad 3W, a już na pewno nie nad wyższością chińskich nad markowymi. Bo tutaj nie ma wątpliwości, markowe są lepsze, ale i dużo droższe. Wiadomo lampa z 1W jest po 1 bardziej skomplikowana, więcej diód, więcej driverów. Zrobić lampe z 3W diód jest po prostu dużo łatwiej. Moim zdaniem jednak 1W potrafi być dużo wydajniejsza niż 3W, a po dołożeniu soczewek będzie miała dużą przewagę. Również jak pisałem wcześniej, 1W grzeją się mniej i to jest fakt, który testowałem. Tutaj nie mam wątpliwości, tej samej mocy lampa na 1W diodach będzie potrzebowała dużo mniejszego odprowadzania ciepła a i wentylatory zazwyczaj będą zbędne. Chętnie posłucham rzeczowych argumentów, dlaczego robić jednak na 3W zamiast na 1W. Jednak niech jedynym argumentem nie będzie, mniejsza ilość diód na lampę :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez bartoszj86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full spectrum nie polecam -będziesz walczył z glonami

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full Spektrum jest dla zieleniny ,mam sztukę nad Morskim dla koloru czerwonego .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze niby dla zieleniny ale korale też potrzebują pełnego spektrum światła... Rozumiem tłumaczenie że będą problemy z glonami. Ale w takim razie po co te wszystkie czerwone, zielone, pomarańczowe diody do uzupełnienia spektrum... Po za tym ktoś to próbował? testował? Czy po prostu ktoś usłyszał gdzieś tam i powiela tę teorię?

Pamiętam jak stawiałem zbiornik z zielskiem też wszyscy mówili że na diodach nie da rady i do tego jedno watowych to już w ogóle moge zapomnieć. A ja w swoim 240sto litrowym zbiorniku miałem 65W w diodach 1W i wszystko rosło. Nawet trawka na dnie. Miałem trawniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu wraca temat temperatury barwowej światła używanego w akwarystyce morskiej. Polecam ten artykuł. Tu już wszystko zostało powiedziane.

http://nano-reef.pl/topic/44478-znaczenie-swiatla-w-akwarystyce/


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze niby dla zieleniny ale korale też potrzebują pełnego spektrum światła... Rozumiem tłumaczenie że będą problemy z glonami. Ale w takim razie po co te wszystkie czerwone, zielone, pomarańczowe diody do uzupełnienia spektrum... Po za tym ktoś to próbował? testował? Czy po prostu ktoś usłyszał gdzieś tam i powiela tę teorię?

Pamiętam jak stawiałem zbiornik z zielskiem też wszyscy mówili że na diodach nie da rady i do tego jedno watowych to już w ogóle moge zapomnieć. A ja w swoim 240sto litrowym zbiorniku miałem 65W w diodach 1W i wszystko rosło. Nawet trawka na dnie. Miałem trawniczek.

Sprawdź co masz w akwarium , jaką długość światła potrzebuje .

Jest na forum wszystko , będziesz wiedział jaki kolor dla jakiego zwierzaka/rośliny/bakterii .

W białej led masz większość kolorów , zależnie od RA .

Temat Oświetlenia , barwy , itd wałkowany nonstop na forum , ile razy można do tego wracać ?

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2016 o 18:19, bartoszj86 napisał:

Co do zasilacza, zasilacz ma 24 V. Ale posiada do 5% możliwość korygowania napięcia. Na 24V mógłbym podłączyć maxymalnie 6 diód szeregowo. Więc podciągnięty będzie do 26/27V i wtedy łańcuchy led mogą spokojnie liczyć po 7 diód.

Pozdrawiam, Bartek.

Witam, przymierzam się do realizacji oświetlenia LED. Będą to dwie belki złożone z 84 LED'ów 1W każda. Przyjąłem założenie, że będzie 7 diód w szeregu czyli 12 szeregów na belkę. Sterowanie na PT4115 indywidualnie dla każdej sekcji (12 driverów na belkę). Czy mogę prosić kolegę bartoszj86 o pomoc w doborze zasilacza lub informację jaki dobrałeś do swojej lampy (może być link do aliexpress).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do zasilacza przy 2x 86W lampie doliczajac straty zasilacz 180-200W bedzie moim zdaniem zupelnie wystarczajacy. Mozesz kupic 250 bedziesz mial zapas na ewentualna rozbudowe. Jezeli chcesz uzyc 7 diod na sekcje potrzebujesz okolo 26V na wyjsciu zasilacza. Wiec polecam Ci zasilacz MeanWell, 24V 180-250W. Wazne zeby zasilacz mial mozliwosc dopasowywania napiecia wyjsciowego, zeby podciagnac te 24V do 26 czy 27 w razie potrzeby.

Nie chce reklamowac zadnego sklepu,  nie wiem czy przykladowy link podgladowy nie lamie regulaminu. W razie czego prosze moderatora o usuniecie linku.

http://multienergo.com/pl/p/ZASILACZ-LED-MEAN-WELL-RSP-200-24-200W-24V-8,4A-/1630

Ps. Ja kupilem chinski zasilacz, ale mam na tyle wiedzy, ze poprawilem go sam no i w razie awarii bede mogl latwo naprawic. Tobie i wszystkim innym radze  kupic zawsze zasilacz markowy to przynajmniej bedziesz spal spokojnie. Ja lubie wyzwania :)

Pozdrawiam, Bartosz.

Edytowane przez bartoszj86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.