Skocz do zawartości
Konradek

Czy krewetka pistoletowa zabija ślimaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam krewetkę Alpheus bellulus, czy ona może zjadać/zabijać ślimaki? Zakupiłem ostatnio ponad 40sztuk różnych niewielkich ślimaków no i jakoś ich tak mało się robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam krewetkę Alpheus bellulus, czy ona może zjadać/zabijać ślimaki? Zakupiłem ostatnio ponad 40sztuk różnych niewielkich ślimaków no i jakoś ich tak mało się robi...

A co to konkretnie za ślimaki ? W nocy nie obserwujesz jak wyłażą z piachu albo jak dajesz pokarm do wody.. Mi swego rodzaju jedno wężowidło zasmakowało w babiloniach i tyle je widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość tych ślimaków to różne gatunki turbo około jednego centymetra ale widzę też puste muszle po wiekszych osobnikach. Miałem też kilkadziesiąt ślimaków oliva carneolla, ktore mnozyly się na potęgę a teraz ich coś w głównym zbiorniku nie widać. Mam dwa ogromne wwzowidla superba ale nigdy nie slyszalem żeby ruszyły ślimaki dlatego obstawiam krewetke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz ryby? Niektore zjadają slimaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie krewetki zabijają ślimaki. Szczególnie w jak są w grupach 3-4sztuki

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie krewetki zabijają ślimaki. Szczególnie w jak są w grupach 3-4sztuki

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

poważnie ? te czyszczące też ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Czyszczące lysmata to wybiły mi wszystkie stomatelle. Cóż z taka muszlą ciężko się schiwać. Czepiała się też trochusów ale jej się nie udało. Teraz mam tylko woundermanii i sexy shrimp i jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się załatwiłem z tą krewetką... A ślimaki miały być podstawą ,,odglaniania'' :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja czyszczaca nie rusza ślimaków. Jedna z rybek lubi je dla zabawy strącac z szyby, przez co sporo turbo mi zdechło. Upadly do gory stopą i nie potrafily się odwrócić, a ja nie dalam rady dosięgnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.