Skocz do zawartości
p_szubert

Problem z koralem traci tkankę.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć przed chwilą zauważyłem że na jednym z korali traci tkankę. Wczoraj jeszcze tego nie było.

Zaraz biorę się za testy. Ale generalnie w zbiorniku nic się nie zmieniło.

Czy łamać go odrazu czy może poczekać do jutra. Dodam że koral rośnie od szczepki kilka cm i nigdy z nim nic nie było.

post-23044-0-20352600-1481897526_thumb.jpg


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamać - ja 2x "przespałem" i musiałem pożegnać się z akrami.

Pamiętaj, że nawet jak masz coś nie tak z parametrami to zmiany do "normalności" należy wykonywać powoli.

To głownie nagłe skoki parametrów są problemem , a nie ich nieprawidłowy poziom.

Takie zrzucanie tkanki u siebie obserwowałem przy skokach KH jak mi sie wężyki pompki dozującej pozapychały.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy zrobione, są w stopce. Parametry są można powiedzieć nie zmienne. W takim razie co może być powodem takiego zrzutu tkanki. Dość szybko i dużo. Wczoraj nie było, rano też by raczej zauważył. Wiec to musiało się dziać raczej w ciągu kilku godzin.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie znajdziesz na niej robaków - i tak zrób kąpiel w DIP-ie to może to być efekt przelania mikro - nas innych koralach nie ma tego problemu?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oglądam i nie widzę na innych żadnych zmian. negatywnych na jednej akrze zauważyłem że jak by się robiła taka bardziej muskularna z miejscach poliów. A to raczej dobry znak.

Ale to jak radzi @montymick odrazu łamać odciąć tą część białą i resztki w dipie czy może całość kąpiel i liczyć że wróci do zdrowia.

A co do DIPU mam jedynie Ultra pest control z Fauna Marin w mieszkaniu. Kupiłem kiedyś na wirki i się super sprawdził.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zbielało w całości wywal i odłam tam żeby nic białego na koralu najlepiej nie zostało, końcówkę fioletowa możesz wymoczyć i zrobić szczepke.

Miałem podobna sytuacje ale z seriatoporami hystix, niestety mi nie udało się ocalić korali nie wiem co było przyczyna (najpewniej parametry bo malutkie akwarium miałem) ale koral w oczach bielał jedynie szczepki co zrobiłem utrzymały sie dłużej ale w koncu i tak mi padło wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.