Skocz do zawartości
Walker

Spełniamy marzenia Bartka....

Rekomendowane odpowiedzi

Super byłoby jakby mu się udało zrobić akwarium na gwiazdkę :)

Do setu byłby potrzebny :

Filtr kubełkowy

Podłoże

Jakieś korzenie + kawałki skałek

no i samo życie :)

Uda się napewno ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie STOP!

Spełnianie marzeń piękna rzecz, wierzę, że nawet 500 litrów z SPS moglibyście postawić, ale co wiecie o tym chłopcu i jego rodzinie?

Jeśli zajmuje się tym jakaś fundacja i wspomina on coś o wózku inwalidzkim i lekarzu to jak to dokładnie wygląda?

Zapomnieliście, że akwarium to żywe zwierzęta? Chcecie dołożyć jeszcze zabieganej matce opiekę nad baniakiem i naukę akwarystyki?

Bo radość z akwarium będzie niczym, w porównaniu z rozpaczą jak wszystko padnie.

Więc potrzebny jest ktoś kto pomoże prowadzić akwa na miejscu, wybór takiego akwarium, które będzie wymagało jak najmniej obługi i odpowiedniej do tego obsady.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nikt nikogo na siłę uszczęśliwiac nie będzie. Jestem już w kontakcie z opiekunka projektu z ramienia fundacji i wszystko będzie tak jak być powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani dostałem informację z fundacji że projekt akwarium dla Bartka już został zrealizowany ze zbiórki pieniędzy. Akwarium jest już zamówione i młody jeszcze przed świętami będzie miał swoje wymarzone szkiełko w domu.

Tym razem nie pomogliśmy ale przecież tu najważniejsze było żeby spełnić marzenie dziecka a nie to kto będzie Mikołajem ;-) więc tak czy inaczej plan został zrealizowany w 100%

Dziękuję wszystkim za okazanie serducha i chęć uczestnictwa w akcji.

W fundacji zostawiłem namiary na siebie jak by się okazało że nie tyko Bartek ma takie marzenie napewno dadzą znać i będziemy działać wspólnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem w gotowości. W razie potrzeby pisz na PW.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

spełnienie tego marzenia trafiło do mnie. Szkoda że nie wiedziałem, że się też w jakiś sposób organizujecie bo można było to jakoś połączyć.

W każdym razie, akcja od momentu kiedy zjawiła się po raz pierwszy u nas Pani Karolina z fundacji Mam Marzenie przebiegała bardzo dynamicznie. Po kilku telefonach i ustaleniach Juwel Polska przekazał nam nowy zestaw Juwel Rio 125 z kompletem odbłyśników za co jestem im bardzo wdzięczny, bo to idealny zestaw dla takiego malucha.

Zestaw został dostarczony do naszego sklepu, gdzie wkleiliśmy dekoracje i uruchomiliśmy akwarium.

Po kilkunastu dniach, dzień przed wigilią spakowaliśmy wszystko zabierając ze sobą większą cześć wody i przewieźliśmy akwarium do domu Bartka.

aaa1.jpg

Jak się udała nasza niespodzianka możecie zobaczyć na filmie zrobionym przez dziewczyny z fundacji :)

Zbiornik jeszcze przez jakiś czas zostanie pod naszą opieką, aby opiekunowie mogli nauczyć się jego pielęgnacji :)

Jeśli mogę to zrobić to chciałbym jeszcze raz złożyć podziękowania dla Juwel Polska za pomoc i przekazanie zestawu i firmie Tropical za przekazanie zapasu preparatów i pokarmów na cały rok.

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo!!!


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełny zestaw pod roślinniaka :thumbsup: Nawet CO2 - super. Fajny korzeń i hardscape, Peha68 spisało się.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo . Szkoda tylko ze film jest nie dostepny.


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo!!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.