Skocz do zawartości
Ceragl

40x40x40 Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Literówka, zdarza się :P 

Trochę już wyczyściłem więc tyle udało się sfotografować. 

glon.jpg

glon2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to dino i cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, rafik25 napisał:

Nie ma co ruszać, samo zniknie.

To czekam dalej w takim razie. Na całe szczęście z każdym dniem coraz bliżej do momentu, kiedy w końcu dojrzeje w takim stopniu, że można będzie dołożyć nowe korale :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I akwa ruszyło i odpaliło :) 

zdjęcie trochę słabe, ale telefon na więcej nie pozwala.

Akwarium stabilne, korale sobie pomalutku rosną. Zoa od czasu zakupu podwoiły ilość swoich polipów. Euphilia się trzyma, ładnie się pompuje. Ostatnio troszkę zielonych glonów wyszło, ale niewiele, może to efekt zbyt dużego karmienia.

Temp 25,5

zasolenie: 1,024-1,025

NO3 0

PO4 0

Kh 9

Ca po podmianie 400ppm

Mg po podmianie 1350

Podmiany co tydzień ok 7l. 

Jedyne co mnie zastanawia i czy nie zmienię za jakiś czas jak przyrosty okażą się zbyt słabe to lampa DIY Led. Ale zobaczymy, czas pokarze :) 

 

moja akwa.jpg

Na żywo ma o wiele więcej kolorów :( muszę jakiś dobry aparat skombinować

 

Edytowane przez Ceragl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba fajnie idzie? :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie, nie powiem :) jestem w trakcie zmiany oświetlenia na inne bo to co mam nie do końca mnie zadowala. Chcę połączyć świetlówki + LEDy. Belkę już mam, 2 x 8W, niestety nie mają Marine więc póki co jedna jest 6500K a druga 18000K. Mam 6 diod RB i 1 FS, i jeszcze pozostałość starych ledów muszę zamienić też na diody. Mam nadzieję, że wtedy osiągnę efekt zadowalający mnie w pełni :D 

7 godzin temu, mihow1979 napisał:

Chyba fajnie idzie? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tylko czerwone zdjęcie wychodzi, ale nie wiem jak ustawić aparat w telefonie, żeby ładniej wychodziło.

DSC_20171111170016114_beauty_style_51.JPG

Edytowane przez Ceragl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać nastąpiła mała zmiana w aranżacji korali. Oświetlenie zmieniłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pozmieniałem trochę ustawienie,  chodziło o lepszą cyrkulację i lepsze rozłożenie korali, więcej miejsca na nie.

Światło trochę inne. Dwie świetlówki 8 W i ledy. Rosną korale ale nie wiem czy nie mogłyby szybciej :) albo po prostu jeszcze się nie przyzwyczailem że korale rosną wolniej niż rośliny w słodkim. Ale ogólnie jestem zadowolony póki co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie masz parametry? Podejrzewam że masz coś nie tak z poziomem kh bo caulastrea nie wygląda dobrze.

 

Od tego koloru światła będziesz miał problem z glonami. Za dużo jest w paśmie czerwonego koloru.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz która mnie smuci to to, że żadne SPSy mi się nie utrzymaly. Dołożylam jakiś czas temu Milke, ale szybko wyblakla :( a była postawiona blisko lampy, cyrkulacja wydawała się ok, ale może za słaba była. Nie wiem. Resztę parametrów w normie książkowej. Myślałem że przy nowym świetle dadzą radę proste SPSy ale nie dały rady. Cóż, jeszcze masa nauki :)

 

12 minut temu, fresz33 napisał:

Jakie masz parametry? Podejrzewam że masz coś nie tak z poziomem kh bo caulastrea nie wygląda dobrze.

 

Od tego koloru światła będziesz miał problem z glonami. Za dużo jest w paśmie czerwonego koloru.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Mierzylam ostatnio i

kh 8. 

PH: 7,7

No3 0

Po4 0

Temp 25-25.7

 

Chyba że mam test stary.  Bo racja co piszesz ze caulastrea stoi w miejscu. Wgl się nie dzieli i nie ma nowych głowek 

A czerwonego hmm mam chyba dwie mocne diody czerwone po 1W każda. Wizualnie mam wrażenie dużo czerwonego. Do tego chyba są dwie ala jakby pomarańczowe leciutkie. 

Edytowane przez Ceragl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Musisz mieć skoki bo i LPSy kuleją. Ballinga dajesz? jeżeli nie to jakie są parametry przed podmianą i po podmianie? Zerowe nutrienty w cale nie są dobre dla zbiornika także przy SPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dzięki że piszesz 

Ballinga nie daje. Dzisiaj będę robił podmiane prawdopodobnie albo jutro to zmierze parametry przed i po podmiance.

Przez miesiąc miałem wyłączony odpieniacz i no3 i po4 były lekko powyżej zera, ale chyba się lekko przestraszyłem i włączyłem go z powrotem. A w sumie może mogło zostać, bo spagetti w sumpie je N i P a odpieniacz może trochę wyjalawia i mało papu mają, ale karmie je, może mało jednak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak często i jak duże podmianki robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

Jak często i jak duże podmianki robisz?

Co tydzień po 5l. Akwa ma 64l brutto plus sump 24l brutto. Obecnie na soli Reef Crystals. I może za małe podmianki robię i lepiej byłoby robić ok 8l co tydzień. 
Mierzyłem teraz kh i jest między 8 a 9. Jeden test pokazał 8, drugi 9. Stwierdziłem, że kupie Saliferta i nim sprawdzę jeszcze. Jak patrzę na zapiski to kh zawsze albo 8 albo 9. Ph stałe 7,7. 

Ciekawi mnie gdzie leży przyczyna, że niby ok, ale korale jakby stanęły w miejscu trochę i przestały rosnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj robić większe podmianki i się przekonasz, czy to coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2017 o 23:54, maciej01 napisał:

Może spróbuj robić większe podmianki i się przekonasz, czy to coś da.

spróbuje robić jeszcze większe podmiany, ale doszedłem do jeszcze jednego wniosku, wyczytałem, że SU1 miał podobny problem. Spagetti w sumpie zjadało całe papu dla koralowców. I w sumie może i u mnie coś może być na rzeczy. Bo spagetti mam całkiem sporo, jakiś czas temu dołożyłem jeszcze, NO3 i PO4 na 0 poziomie, niby ok, ale własnie może głodują trochę korale a też mniej karmiłem koralowce ostatnio. Więc układa się to w jakąś spójną całość w sumie. Wywalę trochę spagetti z sumpa, częsciej będę karmił np. zielonym planktonem i JBL Coral Fluid, większa podmianka i zobaczę czy będzie efekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie problem to zbyt dużo spaghetti, które wyzerowało parametry. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale zaczęły rosnąć, coś zmieniłeś? Bo trudno te zdjęcia porównać z poprzednim zdjęciem z przed kilku miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maciej01 napisał:

Korale zaczęły rosnąć, coś zmieniłeś? Bo trudno te zdjęcia porównać z poprzednim zdjęciem z przed kilku miesięcy.

Zaczęły rosnąć :) Wywaliłem odpieniacz, jest refugium z małym DSB i leje fitoplankton. Ale najlepsze efekty odkąd zacząłem lać fito. Euphyllie są prze szczęśliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ceragl napisał:

Zaczęły rosnąć :) Wywaliłem odpieniacz, jest refugium z małym DSB i leje fitoplankton. Ale najlepsze efekty odkąd zacząłem lać fito. Euphyllie są prze szczęśliwe :)

Ile podajesz fito?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.