Skocz do zawartości
Sebastian Hope

Usuwanie stron i odpowiedzi w wątkach AF- zlot

Rekomendowane odpowiedzi

Endless - Ty masz w ogóle akwarium?

aż by cię zaskoczył i nie jednego jaki posiada zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pw historie mam tylko z użytkowńikiem dale, i Krzysiek73. Wiec nie wiem co mam o tym myśleć, ktoś z tych dwoch panów to twoje drugie tu konto ?

No chyba ze jako admińistracja macie podglad do naszych prywatnych skrzynek PW i widzicie co tam sobie piszemy tak ?

Masz rację, strasznie Cię przepraszam pomyliłem Cię z kimś innym, faktyczne to nie Ty mi wysłałeś to PW.

Chyba muszę trochę zwolnić bo widzę że po pomału zatracam się w pracy i nie dostrzegam spraw oczywistych i wyciągam błędne wnioski.

Ale z drugiej strony jak tak na chwilę przystanę i chwilę się zastanowię, to kurcze stary! Aż mi się ciśnie na usta pytanie - Man in The Rain chłopie! Gdzie Ty byłeś jak Cie nie było! Tyle czasu? Które to już Twoje konto na tym forum 4? 5? i zawsze wysypujesz się na tym samym - jak dzieciak - cytując klasyka :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker powaliles mnie,to jest najlepszy post od kilku miesięcy z konkretnym zakończeniem.

Jak to mówią " Psy szczekają,karawana jedzie dalej"


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment, moment. Największy zlot "forumowy" o ile się nie mylę jest robiony oddolnie we Wdzydzach od kilku lat. Sponsorów brak. CO więcej - ku ogromnemu zdziwieniu "nowych" - tam się prawie nie gada o akwarystyce. Fora bez sponsorów są, zasady są delikatnie mówiąc inne. Spokojnie ten dym o produkty AF można przenieść gdzie indziej. Różowo tutaj też nie jest, nie zapominajmy że to jest biznes i wbrew temu co się może wielu z forumowiczów wydawać nie zawsze szczera chęć zrobienia przelewu i wykupienie banera na forum załatwia sprawę posiadania swojego wątku sponsorskiego i spokojnego pisania o swoich produktach. Czasem się nie da z rożnych przyczyn. Część z młodszych stażem kolegów czy koleżanek tutaj może nie pamiętać już dymu jaki się tutaj unosił nad wątkami o oświetleniu LED i producentach/zaawansowanych twórców DIY lamp alternatywnych. Mamy wybór, to jest najważniejsze. Wesołych Świąt wszystkim:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoje trzy krople dodam....odpaliłem baniak (600l) na IO, nawet po 3 miechach na niej pięknie mi sps-y rosły, przyrosty były, wsio ok. Ale co...zmieniłem sól (tylko sól) na AF RS i ch...... poszło w p...du, z 16 spsów zostały na razie 3. Dziękuję, tę firmę już omijam szerokim łukiem.

Już po 2 podmiance było do d.... Woda mierzona, parametry lekko się rozbiegły a korale na wieczną rafę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie ludzie porozjezdzaja zbiorniki we Francji.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze Wam powiedziec ze czekalem kiedy po nowym roku odswiezy sie temat i mocno sie zawiodelm, ze dopiero dzis bo nuda wialo na forum :). Od dzis wiem ze jak tylko wejde bede mial co czytac.

Dajcie juz sobie na luz. Magnez 1600 to nie tragedia. Baniaki od tego nie padaja.

Mamy wolny rynek i kazdy wybiera to na co ma ochote.

Ps. Wpadki z tym ze na kartce vs solanka miala rozne parametry mialy chyba wszystki firmy.

Pozdr


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze Wam powiedziec ze czekalem kiedy po nowym roku odswiezy sie temat i mocno sie zawiodelm, ze dopiero dzis bo nuda wialo na forum :). Od dzis wiem ze jak tylko wejde bede mial co czytac.

Dajcie juz sobie na luz. Magnez 1600 to nie tragedia. Baniaki od tego nie padaja.

Mamy wolny rynek i kazdy wybiera to na co ma ochote.

Ps. Wpadki z tym ze na kartce vs solanka miala rozne parametry mialy chyba wszystki firmy.

Pozdr

Widzę Krzysiek , że wskakujesz na level wyżej . Przechodzisz na AF :)

A tak na serio masz zupełną rację.

Miałem styczność raz z AF i teraz decyzja czy będe miał kolejną należy tylko do mnie .

Mam swoje zdanie . Mam też dość już plucia jadem .

Niech tam się chłopaki reklamują , rozwijają -póki co bezemnie .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoje trzy krople dodam....odpaliłem baniak (600l) na IO, nawet po 3 miechach na niej pięknie mi sps-y rosły, przyrosty były, wsio ok. Ale co...zmieniłem sól (tylko sól) na AF RS i ch...... poszło w p...du, z 16 spsów zostały na razie 3. Dziękuję, tę firmę już omijam szerokim łukiem.

Już po 2 podmiance było do d.... Woda mierzona, parametry lekko się rozbiegły a korale na wieczną rafę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kilka lat temu miałem to samo, to mnie wtedy wyśmiano.

A z resztą...

Ale jak widzę nic się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież są zbiorniki typowo sps prowadzone, ba nawet przez pracowników i przyjaciół AF. Na przykład, Grześka (Egona), Sewer ma bardzo kolorowy... No i pewnie niedługo Debora nas zaskoczy.

Tylko patrzeć na kolejne aktualizacje w Ich tematach.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swoje trzy krople dodam....odpaliłem baniak (600l) na IO, nawet po 3 miechach na niej pięknie mi sps-y rosły, przyrosty były, wsio ok. Ale co...zmieniłem sól (tylko sól) na AF RS i ch...... poszło w p...du, z 16 spsów zostały na razie 3. Dziękuję, tę firmę już omijam szerokim łukiem.

Już po 2 podmiance było do d.... Woda mierzona, parametry lekko się rozbiegły a korale na wieczną rafę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie był bym sobą gdybym nie zapytał - po jaką cholere zmienialeś sól skoro tak dobrze żarło na IO?

(PS staraj się pisać bez tylu "kropek" , już Cię kiedyś o to prosiłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na probiotycznej kiedyś moje 430l było wyśmienite. Sól AF RS nadaje się do podsypania w dniach dzisiejszych (mróz i śnieg) na chodnik, a i to lipa bo może kamień rozpuścić....

Sól mi się właśnie kończy jakieś resztki są, kupuję inną i tyle.

Jak na razie zajlepiej baniak wyglądał na FM i RSCP.

Marcin, wydawało mi się że już "bogatsza" będzie lepsza niż ta na której odpalamy baniaki. Ilu z nas tak robi, sam pewnie tak robiłeś w przeszłości


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to nie tłumaczy Twojej zmiany. Skoro wszystko było super to ja bym nic nie zmieniał choćby nie wiem jakie reklamy soli leciały w TV i nie wiem jak by koledzy chwalili i polecili inne sole nie zmienił bym niczego.

Mariusz popełniłeś błąd, po prostu zamiast ufać swojemu doświadczenu i intuicji zwyczajnie dałeś się kupić i to nie jest wina AF tylko Twoja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to nie tłumaczy Twojej zmiany. Skoro wszystko było super to ja bym nic nie zmieniał choćby nie wiem jakie reklamy soli leciały w TV i nie wiem jak by koledzy chwalili i polecili inne sole nie zmienił bym niczego.

Mariusz popełniłeś błąd, po prostu zamiast ufać swojemu doświadczenu i intuicji zwyczajnie dałeś się kupić i to nie jest wina AF tylko Twoja :-)

Takiej odpowiedzi to się w życiu nie spodziewałem :-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy dobrze wie, ze na ubogiej soli długo nie pociągnie chcąc mieć cooś z lasu sps. Robiłem tak nie raz, ino zmieniałem na inną sól. Jak już wspomniałem na probio było ok.

Troszkę już at baniak morski mam, jak coś zmieniam to robię to etapami, nigdy 2-3 rzeczy na raz ażeby wiedzieć jak coś się stanie co było nie tak, i tu właśnie TYLKO sól zmieniłem.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy dobrze wie, ze na ubogiej soli długo nie pociągnie chcąc mieć cooś z lasu sps. Robiłem tak nie raz, ino zmieniałem na inną sól. Jak już wspomniałem na probio było ok.

Troszkę już at baniak morski mam, jak coś zmieniam to robię to etapami, nigdy 2-3 rzeczy na raz ażeby wiedzieć jak coś się stanie co było nie tak, i tu właśnie TYLKO sól zmieniłem.

Jak mawiał Kubuś Puchatek "Lepsze jest wrogiem dobrego" - to stare przysłowie idealnie nadaje się do naszego akwarystycznego świata ;-)

IMHO w przypadku soli stwierdzenie "tylko" jest bardzo nie trafione :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie :) Co prawda nie do mnie było pytanie, ale jako że też kiedyś zmieniałem z dobrego na AF, wyjaśnię co mną kierowało.

Mianowicie dwa powody.

Aquaforest robi komplet preparatów - począwszy od soli, skończywszy na aminokwasach i węglu. Trzymanie się jednej marki ma dla mnie tę zaletę że stosując różne suplementy nie musze martwić się czy czegoś częściowo nie powielam.

Drugim powodem był widok akwariów prowadzonych przez "takich samych akwarystów jak ja". No a potem okazało się że to albo współpracownicy, albo bliscy znajomi... Sorry, z taką "pomocą" to i laik będzie miał las rzadkich sps.

U mnie problem polegał na tym, że jeżeli przelałem jakiś suplement czy środek, wyskakiwała albo plaga, albo robiła się masa brązowego osadu na szybach, skale i koralach. Dziwiło mnie to że mimo identycznych dawek, są różne reakcje. Teraz już mnie to nie dziwi.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swoje trzy krople dodam....odpaliłem baniak (600l) na IO, nawet po 3 miechach na niej pięknie mi sps-y rosły, przyrosty były, wsio ok. Ale co...zmieniłem sól (tylko sól) na AF RS i ch...... poszło w p...du, z 16 spsów zostały na razie 3. Dziękuję, tę firmę już omijam szerokim łukiem.

Już po 2 podmiance było do d.... Woda mierzona, parametry lekko się rozbiegły a korale na wieczną rafę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dbce095e1226d227dd87035cbcb08332.jpg

To w końcu dobra czy nie ? Bo juz mam mętlik

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


"One who cannot love her smallest creations, cannot claim to stand before Nature".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No pisał w 2014, chciał być 1-szy że jak na razie ok i coś musiało pójść nie tak bo wyraźnie jest kolega zrażony AF ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Marku, nie do Ciebie było pytanie ;-)

Ale wiem że w takich tematach zawsze na Ciebie można liczyć ;-)

dlatego spróbuję wyjaśnić Ci dlaczego Ty również (w mojej ocenie) popełniłeś błąd.

Marek z tego co piszesz chciałeś skopiować akwarium Egona czy Seweryna u siebie w domu i lejac "identyczne dawki" spodziewałeś się takich samych efektów. Kurde no bez jaj przecież to tak nie działa! Inny zbiornik inne koralowce inny ekosystem to czemu efekty miały by być identyczne? Każdy kto na poważne zabierał się za SPS'y wie (lub powinien wiedzieć) że sukces jest w gospodarce mikroelementów ALE nie na bezmyslnym pompowaniu wszystkiego co leja inni tylko rozsądnym zarządzaniem NIEDOBORÓW tych mikroelementów. Tylko tego wszystkiego trzeba się nauczyć na własnym zbiorniku, na własnych koralach. Trzeba wiedzieć jakie mikroelementy za co odpowiadają w zbiorniku i odpowiednio reagować na zmiany w systemie a nie bezmyślnie kopiować tych którym się to udaje. Nie ma czegoś takiego jak "sprawdzony schemat" jest tyle zmiennych że to po prostu niemożliwe. Różni producenci maja różne "metody" na prowadzenie zbiorników na swoich produktach ale żadna z nich nie jesteś sztywnym schematem, żaden producent nie daje gwarancji 100% sukcesu. Wszystkie instrukcje należy traktować raczej jako wskazówki bo nikt nie jest w stanie przewidzieć czego Twoje korale żeby wyglądać piękne potrzebują dziś a czego będą chciały za tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złośliwość zupełnie niepotrzebna, no ale czegóż można się spodziewać po administracji forum, w sytuacji kiedy sponsor dostaje baty (widzisz :) ? też potrafię być uszczypliwy :) ). Ale Ok, zostawmy to na boku, porozmawiajmy bardziej na temat.

Źle mnie zrozumiałeś, nie chciałem mieć baniaków jak Oni. Założyłem po prostu, że skoro Oni na tych produktach osiągnęli takie wyniki, to ja też mogę mieć baniak wolny od plag, gdzie będzie kwitło życie. Życie znacznie łatwiejsze niż u Nich.

Oczywiście nie lałem dawek takich jak u nich w baniakach. Zaczynałem od połowy dawki, dochodząc (o ile pamiętam), przez trzy tygodnie do pełnych dawek minimalnych dla danego litrażu, przy minimalnej obsadzie. jeśli uważałem że czegoś mogę dać więcej, bo zbiornik był przeładowany życiem, zwiększałem dawkę do zalecanej. i obserwowałem efekt. Problem pojawił się po pewnym czasie, nie wiem, może pół roku? Przy tych samych dawkach, nawet zmniejszonych, nie mogłem dojść do ładu.

Też początkowo byłem zachwycony. Jednak nigdy nie udało mi się dojść do takich parametrów azotu i fosforu jak teraz.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było za grosz złośliwości Marku tylko taki żarcik koleżeński ale wiedziałem że w odpowiedzi pocisniesz coś o administracji i sponsorach musimy trzymać standardy ;-)

A w temacie to widzę że raz piszesz inaczej o identycznych dawkach teraz o własnych dawkach - to jak w końcu było? ;-)

Postaraj się proszę zrozumieć mój poprzedni post, bez złośliwości i szukania zatargow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.