Skocz do zawartości
Areya

Clavularia papaya znika

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zauważyłam, że moja od tygodnia piękna Clavularia (no może od 10dni ja mam??) zamknęła się na amen i wygląda jakby miała ochotę zniknąć.

Parametry sprzed dwóch dni (nie powinno się wiele zmienić)

T 26-26 st (stała)

Sal 34ppt

PO4 niewykrywalne dla Saliferta

NO 3 niewykrywalne dla Saliferta

Mg 1320

Ca 400

kH 6.7

pH 8.0

Wiem, że miekasy lubią nieco smodliwsza wodę niż spsy stad dokarmianie Red Sea A+B, daje też AF probios (walka z cyjano mnie zmusiła żeby dodać trochę nowych), pro F, NP pro, bio S (wszystko dawkowane po kropelce dziennie jak nie zapomne, także bardzo delikatnie). Inne miekasy w normie, zoa polipują, sarko też ładnie..

Jedyna zmiana to dodanie żółtka 3 dni temu, ale nie sądzę żebym trafiła na konesera...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wincej żarcia dla korali,miękasy nie lubią zerowych nutrientów.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam takie przypadki.. Sam kupiłem kilka polipów od Jadwigi i niestety w podobny sposób odeszła.

Parametry wcale nie zerowe ..

Dwóch moich kolegów w tym samym czasie kupiło tą samą papaye i ta sama sytuacja.

Nie wiem w czym rzecz, ale już na pewno nie kupie więcej świeżo co szczepionej calvularii .

Nie dopatruj się tu swojej winy, bo szkoda się zadręczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Miałem z kolegą to samo.

Świeża papaya po szczepieniu i obie się rozpłynęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To jest kolejny rodzaj korala, który czasem rośnie jak głupi a czasem zdycha. Parametry, które zmierzyłaś mogą nie mieć znaczenia. Niektóre korale potrzebują do rozwoju określonego zestawu mikroelementów. Jeśli brakuje im jakiegoś pierwiastka to będą zdychać. Jednocześnie inne korale mogą ładnie rosnąć.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem koral osłabiony po pierwsze pobieraniem z matecznika , a po drugie całodobowa pralka w worku

Szczepka catalaphylli musi spędzić ze 3 miesiące w zbiorniku matki i wtedy jest gwarancja, że sie zaaklimatyzuję w nowych warunkach.

Następnym razem wezmę całą kępę , a nie 4 polipy dopiero co przyklejone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja miałem 2 kępy. Rosły jak szalone. Codziennie nowe polipy. I z dnia na dzień zonk. Uratowalem kilka polipow i przykleilem do nowej skalki narazie si3 pompuja. A tak ładnie rosła pompowaly sie do bólu polipy. I parametry miałem 2,5 no3, po4 niewykrywalne dla saliferta, kh 8.15, s8 niewykrywalne dla saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam raczej brak czegoś w wodzie. Zobacz że ogromna większość korali, zwłaszcza miękkich potrafi odrosnąć ze strzępka pozostawionego na skale. Ja często miałem takie przypadki że kupowałem żywą skałę w sklepie, po restarcie jakiegoś zbiornika, w teorii bez korali a potem pojawiały się jakieś zoa, sarco czy właśnie w/w koral...

Ba, u znajomego nawet tak acra odbiła...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temet papaya ale o koralu który nie rósł mi wogole ,względem innych które rosły ok.Tak jak napisał Konrad brakowało mi czegoś w wodzie z mikro,i dopiero zmiana ballinga na ATI sprawiła że koral wystartował.I dzieli się w szybkim tempie.W mikro w standardowym ballinga czegoś było jednak brak lub za mało.A parametry produktu,dzisiaj refugium zerowe więc tu bym nie szukał przyczyn.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja u siebie stosuje zeofood7, aminoacid, jod, reefbooster, coralvits, nano reef coralfood. Reszta rośnie ładnie szczepki szybko przyrastaja do skaly. Też nie wiem w czym problem. Zasolenie 1,023-1,024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 kolory clavulari i 2 rosną jak szalone pompują się codziennie są przyrosty a u jednej od miesiąca nie widziałem rozłożonego polipu tylko nogę pompuje bez rozłożenia się, nic jej nie podgrza bo mam tylko błazny i chromisy, dodatkowo wszystkie stoją w takiej samej cyrkulacji i oświetleniu

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 kolory clavulari i 2 rosną jak szalone pompują się codziennie są przyrosty a u jednej od miesiąca nie widziałem rozłożonego polipu tylko nogę pompuje bez rozłożenia się, nic jej nie podgrza bo mam tylko błazny i chromisy, dodatkowo wszystkie stoją w takiej samej cyrkulacji i oświetleniu

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Czytałeś Paweł...Kup balinga z Ati np.,Mały 70 Zl o ile dobrze.pamietam, bo szkoda jakby Ci co s miało ujechać, a swoją droga szczepkujesz?? Chetnie bym kupił od Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie clavularia zdychała wśród SPSów przy niby zerowych parametrach. Od kiedy dodaję mikro do ballinga jest otwarta i co jakiś czas pojawia się nowy polip. Gdybym znalazł dla niej jeszcze miejsce gdzie ma słaby i zmienny przepływ wody byłoby super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś Paweł...Kup balinga z Ati np.,Mały 70 Zl o ile dobrze.pamietam, bo szkoda jakby Ci co s miało ujechać, a swoją droga szczepkujesz?? Chetnie bym kupił od Ciebie.

Czytałem, na balinga mam za młode akwarium (3 miesiące) parametry są ok oprócz no3 50, co tydzień sprawdzam i mam znikomą konsumpcję sól AFRS, podmian jeszcze nie robie. Wszystkie pozostałe korale napompowane i zadowolone (quadri, zoa, grzyby, sinularia, xenia, euphyllia). Nie szczepkuje to są młode szczepki kupione 2 miesiąca temu po 6 polipów aktualnie mają po 10, jak będzie więcej to dam znać. Jedynie ta jedna fluo o której piszę nie przyrasta. Obwiniam o to no3 z którym walczę zmieniając bakterie i podając kh2po4 bo fosforany mam zerowe mimo karmienia kostki dziennie w 2 porcjach. Jeśli do końca roku nic się nie zmieni lecę z octem albo vodka. Wracając do tematu to pokazuje że każda odmiana ma inne wymagania i niepowodzenie z jedną nie oznacza niepowodzenia z całą grupą.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, na balinga mam za młode akwarium (3 miesiące) parametry są ok oprócz no3 50, co tydzień sprawdzam i mam znikomą konsumpcję sól AFRS, podmian jeszcze nie robie. Wszystkie pozostałe korale napompowane i zadowolone (quadri, zoa, grzyby, sinularia, xenia, euphyllia). Nie szczepkuje to są młode szczepki kupione 2 miesiąca temu po 6 polipów aktualnie mają po 10, jak będzie więcej to dam znać. Jedynie ta jedna fluo o której piszę nie przyrasta. Obwiniam o to no3 z którym walczę zmieniając bakterie i podając kh2po4 bo fosforany mam zerowe mimo karmienia kostki dziennie w 2 porcjach. Jeśli do końca roku nic się nie zmieni lecę z octem albo vodka. Wracając do tematu to pokazuje że każda odmiana ma inne wymagania i niepowodzenie z jedną nie oznacza niepowodzenia z całą grupą.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Powinieneś podbić fosforany , bo nie zbijesz No3 ,ani wódką , ani vsv.

Zwiększ karmienie, bo masz dysproporcję miedzy tymi dwoma wartościami.

O ile dobrze pamiętam powinno być 1 do 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś podbić fosforany , bo nie zbijesz No3 ,ani wódką , ani vsv.

Zwiększ karmienie, bo masz dysproporcję miedzy tymi dwoma wartościami.

O ile dobrze pamiętam powinno być 1 do 16.

Tak podbijam kh2po4.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co drgnęło coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co drgnęło coś

Tak, po4 utrzymuje podniesione i jest bardzo szybko konsumowane lecz no3 stoi w miejscu.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Przy okazji dozujesz też potas... Mierzysz stężenie potasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji dozujesz też potas... Mierzysz stężenie potasu?

Nie nie mierzę potasu. Czy powinienem?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jako założycielka dodam moje uwagi:

Szczepka jechala kilka godzin raptem. Zdaje się, że nie fragowana tuż przed wysyłką.

Nadal wygląda biednie. Juz nie wiem co począć.

Dozuję pełnego Ballinga AF, karmię codziennie (mała kostka miksu lub mysis + 1/3-1/2 kostki dużej czerwonego planktonu), raz na kilka dni Red Sea A+B, bakterie codziennie od AF przerywane BioDigestem.

Nie dozuję nic więcej, podmiany po 25-30l raz na dwa tygodnie, choć ostatnio podmienialam co tydzień żeby zobaczyć czy uniknę Ballinga i podbić kH. Nawet sole miałam urozmaicone (AF Probiotic i Red Sea Coral Pro) przez przypadek. Może czegoś brakuje, ale nie potrafię już zgadnąć czego. Może testy by pomogły, może jod.. ale nikt z pozostałych mieszkańców nie wykazuje jakichkolwiek problemów więc za duże grzebanie w systemie nie wiem czy wyjdzie na plus.. miałam kiedyś c. viridis, że dwa lata temu. Też bez wielkich sukcesów... rosła, rosła aż zniknęła nagle. Cóż, chyba nie będę już pochodzić kolejny raz...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zakupie około 10 polipów rosła jak szalona . W kilka dni przybyło polipów , puściła długie rurki czepiając się skały obok .Już byłem pewny "plagi" z wizją pokrywającej wszystko Clavularii gdy ta zaczęła marnieć . .

Po dwóch miesiącach zostały dwa ledwo dyszące polipy .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Areya, podbij magnez, to może ja pobudzić do otwarcia,

Jakoś nie wierzę że parę kropelek rozpuszczonych w wodzie może nakarmić korala, wiec zacząłbym karmic mrozonkami, tymi najdrobniejszymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj postawić ją na piasku w spokojniejszym miejscu. Tylko żeby nie była posypywana piaskiem przez jakieś ryby lub inne "koparki", bo bardzo źle to znosi.

Co do parametrów, to moja uwaga tylko taka ze niewykrywalne no3 i po4 to nie jest to co ten koral lubi.


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.