Skocz do zawartości
Osseniak2

Wysokie NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy forumowicze

Chciałbym się dowiedzieć dlaczego nie mogę zbić w żaden sposób NO3 nawet wódka nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem latem. Bez podbicia PO4 nie zbijesz nisko NO3. I druga sprawa to uważam że kostka artemii dziennie to za mało dla takiej obsady.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 0,18 to też bez szału. Karmisz mało, skały masz sporo a cyrkulacja pewnie nie ogarnia całego zbiornika.

Obstawiam gromadzący się syf w zakamarkach skały.

Przedmuchać skałę, poprawić cyrkulacje i zobaczyć co z tego wyjdzie. Jak ci vodka nie działa to kup no3po4x z red sea. To bardzo skuteczny środek.

p.s Artemia do jak suchary, daj rybą coś bardziej treściwego.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla dwóch pokolcow jedna kostka to za mało,a pozoostale ryby?Ten odpieniacz co to za czary?Nie można znaleźć nic konkretnego o nim,do ilu litrów jest dedykowany?Ja bym pozbył się pokolcow,za małe akwarium dla nich.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie jakieś bakterie

jako pożywkę wóda ,albo octet po 5 ,7 ml obserwuj co się dzieje

do pończochy włóż watę 100% bawełny bez dodatków kosmetycznych,powieś gdzieś w sumpie o małym przepływie doby sposób na wysokie N

Nie podbijaj P i tak jest wysoko

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla dwóch pokolcow jedna kostka to za mało,a pozoostale ryby?Ten odpieniacz co to za czary?Nie można znaleźć nic konkretnego o nim,do ilu litrów jest dedykowany?Ja bym pozbył się pokolcow,za małe akwarium dla nich.

Odpieniacz jest do 600l akwa jest to tropic marin firmy a pokolcow nie pozbede sie bo juz stoi akwa 450l tylko vzekam na zamowione pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w 450 litrach nie poszalejesz tym odpieniaczem.Fajnie się czyta ,pokolce są nas chwilę bo już jest nowy baniak.

Powodzenia.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzlew napisz cos wiecej o tym sposobie z wata co ile trzeba ja wymieniac?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba wymieniać ,sama zniknie bakterie rozłożą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja długo walczyłem z wysokim NO3, nic nie pomagało.

Teraz włożyłem zeolit w worku do sumpa i widzę duży spadek wartości.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w 450 litrach nie poszalejesz tym odpieniaczem.Fajnie się czyta ,pokolce są nas chwilę bo już jest nowy baniak.

Powodzenia.

Do nowego akwa mam inny odpoeniacz przeznaczony do 900l akwa a pokolce mam bo kumpel do polski zjezdzal i mi poprostu oddal wiec ze względu że to duże ryby kupilem 450l akwa czekam tylko jeszcze na 2 pompy i falowniki jak tylko to dojdIe odpalam 450 to juz kwestia dni

No to w 450 litrach nie poszalejesz tym odpieniaczem.Fajnie się czyta ,pokolce są nas chwilę bo już jest nowy baniak.

Powodzenia.

Kolejna sprawa nie sa to jeszcze mega wielkie pokolce więc sobie żyją w sklepach w dużo mniejszych szkłach są trzymane i też żyją

Ja ludzi proszę o pomoc a jak nie chcesz pomóc tylko krytykować to lepiej się wcale nie udzielaj bo wiem że ci co nie pomagają tylko krytykują zazwyczaj sami nie wiedzą

kup sobie jakieś bakterie

jako pożywkę wóda ,albo octet po 5 ,7 ml obserwuj co się dzieje

do pończochy włóż watę 100% bawełny bez dodatków kosmetycznych,powieś gdzieś w sumpie o małym przepływie doby sposób na wysokie N

Nie podbijaj P i tak jest wysoko

co do bakterii to obecnie używam seachem stability nie wiem do końca czy to jest dobry specyfik ale wiele osób go poleca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację nie mam pojęcia jak pomóc komuś kto trzyma 10ryb a 180litrach i 30kg skały,karmi jedna kostkę dziennie ryby które pobierają pokarm non stop,ma sumpik w wersji mini,w którym stoi potwór do. 600 litrow.

Nie potrafił też ci będę pomoc później w nowym zbiorniku w którym pewnie będziesz miał te same klopoty.

Naucz się lepiej chłopaku prowadzić zbiornik tak jak ma być,za nim założysz nowy i zgubisz się tam jak Andzia w lesie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie jakieś bakterie

jako pożywkę wóda ,albo octet po 5 ,7 ml obserwuj co się dzieje

do pończochy włóż watę 100% bawełny bez dodatków kosmetycznych,powieś gdzieś w sumpie o małym przepływie doby sposób na wysokie N

Nie podbijaj P i tak jest wysoko

Witaj czy taka wata np możę być

http://allegro.pl/wata-opatrunkowa-100-bawelna-500g-i5802706580.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja podbijalem delikatnie po4 związkiem chemiczny do po4 = 1 i potem woda i tak dalej aż zbilem do zera a potem jak coś zostało po4 to zastosowałem rower :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lud,nie sposobem na wysokie NO3 nie są skarpety,one tylko mogą zaszkodzic.

Sposobem jest bardzo dobra cyrkulacja,dobry odppieniacz,nie czary Mary z Chin.

Wódkę ,ocet bakterie tak samo podajemy na zbicie ,ale warunkiem jest dobrze wydajny odpieniacz,który nadmiar wywali,inaczej bardziej zaszkodziły niz pomożemy.

A skarpetki mogą jedynie posłużyć do wyczyszczenia wody z paprochow.

Problemy masz od dawna,widać po tematach.

http://nano-reef.pl/topic/87419-no3-50ppm-test-salifert/page__st__20#entry891612

I nic z tym nie zrobiłeś.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Czy przypadkiem bakterie jej nie rozkładają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nowego akwa mam inny odpoeniacz przeznaczony do 900l akwa a pokolce mam bo kumpel do polski zjezdzal i mi poprostu oddal wiec ze względu że to duże ryby kupilem 450l akwa czekam tylko jeszcze na 2 pompy i falowniki jak tylko to dojdIe odpalam 450 to juz kwestia dni

Kolejna sprawa nie sa to jeszcze mega wielkie pokolce więc sobie żyją w sklepach w dużo mniejszych szkłach są trzymane i też żyją

Ja ludzi proszę o pomoc a jak nie chcesz pomóc tylko krytykować to lepiej się wcale nie udzielaj bo wiem że ci co nie pomagają tylko krytykują zazwyczaj sami nie wiedzą

co do bakterii to obecnie używam seachem stability nie wiem do końca czy to jest dobry specyfik ale wiele osób go poleca

jak te nie reagują na pożywki kup inne ,Akwasan, Fauna Marin

Czy przypadkiem bakterie jej nie rozkładają?

zgadza sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lud,nie sposobem na wysokie NO3 nie są skarpety,one tylko mogą zaszkodzic.

Sposobem jest bardzo dobra cyrkulacja,dobry odppieniacz,nie czary Mary z Chin.

Wódkę ,ocet bakterie tak samo podajemy na zbicie ,ale warunkiem jest dobrze wydajny odpieniacz,który nadmiar wywali,inaczej bardziej zaszkodziły niz pomożemy.

A skarpetki mogą jedynie posłużyć do wyczyszczenia wody z paprochow.

Problemy masz od dawna,widać po tematach.

http://nano-reef.pl/..._20#entry891612

I nic z tym nie zrobiłeś.

Tak problemy miałem ale na jakis czas sie pozbyłem i teraz znowu wróciły tylko ze teraz mam ryby i nie moge zbic

Co do odpieniacza faktycznie przyznaje że chyba nie robi tyle piany co powinien

Tu jest link do niego

http://catalogue.tropicalmarinecentre.co.uk/Detail.aspx?sku=5222〈=en

Dobra kończymy ten temat bo jest bez sensu podniesiemy tylko sobie cisnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... u mnie po Akwesanie NO3 poszybowało ostro w górę więc ostrożnie z tymi bakteriami bo nie u każdego zaskakują jak trzeba.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie chodzi o to, ile odpieniacz wedlug producenta obsluzy litrow, tylko czy jest odpowiednio wydajny w stosunku do ilosci ryb; czytaj wrzucanego pokarmu. Nie karmisz duzo a ten Sera nawet przy tym nie wyrabia.

Mam nadzieje, ze ten wiekszy odpieniacz ("do 900 litrow") to jakas "prawdziwa", wydajna maszyna, bo 400 litrowe akwarium z wiekszym modelem "Sery" bedzie sprawialo podobne klopoty.

Ps: gdyby odpieniacz byl wydajny, to nie ma "zmiluj" - wodka by zadzialala przy tym wysokim PO4.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia ten kordon Ci tylko ukryl no3 jak go odstawisz to bedziasz mial bum w zbiorniku.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie chodzi o to, ile odpieniacz wedlug producenta obsluzy litrow, tylko czy jest odpowiednio wydajny w stosunku do ilosci ryb; czytaj wrzucanego pokarmu. Nie karmisz duzo a ten Sera nawet przy tym nie wyrabia.

Mam nadzieje, ze ten wiekszy odpieniacz ("do 900 litrow") to jakas "prawdziwa", wydajna maszyna, bo 400 litrowe akwarium z wiekszym modelem "Sery" bedzie sprawialo podobne klopoty.

Ps: gdyby odpieniacz byl wydajny, to nie ma "zmiluj" - wodka by zadzialala przy tym wysokim PO4.

Panowie przepraszam gape strzelilem ten nowy odpieniacz nie jest do 900l tylko 700 :(

Tu jest link do niego

http://charterhouse-aquatics.com

W zasadzie to nie chodzi o to, ile odpieniacz wedlug producenta obsluzy litrow, tylko czy jest odpowiednio wydajny w stosunku do ilosci ryb; czytaj wrzucanego pokarmu. Nie karmisz duzo a ten Sera nawet przy tym nie wyrabia.

Mam nadzieje, ze ten wiekszy odpieniacz ("do 900 litrow") to jakas "prawdziwa", wydajna maszyna, bo 400 litrowe akwarium z wiekszym modelem "Sery" bedzie sprawialo podobne klopoty.

Ps: gdyby odpieniacz byl wydajny, to nie ma "zmiluj" - wodka by zadzialala przy tym wysokim PO4.

Panowie przepraszam gape strzelilem ten nowy odpieniacz nie jest do 900l tylko 700 :(

Tu jest link do niego

http://charterhouse-aquatics.com/shop/aquatics/aquarium-aquariums/ultra-reef/ultra-reef-akula-uks-180-protein-skimmer-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.