Skocz do zawartości
skiper

Odpieniacz wybór bez błędu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że tematów było sporo, sporo ich też przeczytałem więc proszę pozostawić dla siebie uwagi o lenistwie. Poza tym sprzęt o który pytam jest takim w których co raz wychodzą nowe modele i nie ma o nich zwykle szerszej wiedzy od użytkowników.

A więc do sedna.

Bardzo was proszę o opinię z doświadczenia. Poszukuję odpieniacza do akwarium 200L+60L sump w którym będę utrzymywał korale miekkie oraz kilka ryb nie więcej jak 10szt. Obecnie mam 4szt w 100L.

Nie stać mnie na błędy, chciałbym aby wybór był strzałem w 10, posiadany budżet 1000zł musi starczyć a najlepiej jak by coś zostało im więcej tym lepiej.

Nie mogę pozwolić sobie na zakup czegoś co nie spełni wymagań i sprzedaż za pół ceny po roku użytkowania. Jestem doświadczonym akwarystom i tak naprawdę pomimo posiadania akwarium około 8lat nadal jestem na etapie kompletowania sprzętu. Używki po kilku właścicielach w których pompa ma już dosyć nie wchodzą w grę, chyba że jest ktoś kto zakupił sprzęt i szybko stwierdził że to jednak nie to i sprzeda sprzęt na gwarancji z paragonem za kilka procent taniej.

Priorytety to kolejno energooszczędność, jakość tworzyw, dostęp do części, cisza, możliwość regulacji.

Znalazłem takie modele:

Aqua-Trend Storm 300

Buble Magus C5A, Curve 5

Deltec SC1351

Są jeszcze modele w budżecie Boyu, Macro Aqua, TMC, Hydor, Aqua Excel i kto wie co jeszcze.

PS: Obecnie od lat akwarium lata na modelu Sea Clone 100 na pompie AQ1200 w systemie dzien ON noc OFF i nie zamierzam tego zmieniać.

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez skiper (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Tu mysle ze kazdy bedzie polecal swoj odpieniacz,wiec ja polece Schuran'a 120...Dedykowany do 600 l,sprawuje sie bardzo dobrze,ma nieduza podstawe,wiec latwo go zmiescic nawet do malego sump'a,wysoka kultura pracy,mozliwosc potrojnej regulacji,latwosc obslugi,czyszczenia wszystkich elementow...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od kilku lat Deltec Ap 600 ,cichy,wydajny,i nie zawodny.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Tu mysle ze kazdy bedzie polecal swoj odpieniacz,wiec ja polece Schuran'a 120...Dedykowany do 600 l,sprawuje sie bardzo dobrze,ma nieduza podstawe,wiec latwo go zmiescic nawet do malego sump'a,wysoka kultura pracy,mozliwosc potrojnej regulacji,latwosc obslugi,czyszczenia wszystkich elementow...

Ja używam od kilku lat Deltec Ap 600 ,cichy,wydajny,i nie zawodny.

Dziękuję ale trzymajmy się budżetu.

Edytowane przez skiper (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec przy takiej obsadzie i miekkich zachowaj swoj stary odpieniacz i nic nie zmieniaj.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych odpieniaczy nie znam

Aqua-Trend Storm 300

Buble Magus C5A, Curve 5

Są jeszcze modele w budżecie Boyu, Macro Aqua, TMC, Hydor, Aqua Excel i kto wie co jeszcze.

Ja jeżeli miałbym wybierać pomiędzy nowym Deltec SC1351 a używanym Deltec Ap 600 to wybrałbym Deltec Ap 600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Twistman OB-100-in,

myśle że wszystkie priorytety są w nim zawarte. No i najważniejszy pewnie cena.

No ja w podobnym litrażu mam vertex omega 150 i działa bez zarzutów.

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.