Skocz do zawartości
ILUZJONISTA

Przyszykowania do składania ikry przez Amphipriony?

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni zawzięcie czyszczą kawałek skały. Samica wyraźnie ma zaokrąglony brzuszek i wystaje je mała rureczka w okolicy odbytu. Jeśli faktycznie coś ma z tego być to czym wykarmić młode?

O to parę fotek, filmik wrzucę jak wrócę ze spaceru bo akurat wychodzę.

7065558_20170107_123728.jpg

7065574_20170107_123730.jpg

7065575_20170107_123735.jpg


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała rureczka to pokładełko do składania ikry- czyli już w trakcie. Czasem pojawia się kilkanaście godzin wcześniej, ale zwykle juz przy samym składaniu. Młode karmi się wrotkami przez pierwsze 10 dni, a potem artemia


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawial bym się na to że uda ci się odlowić,narybek.Raczej spodziewaj się że przed wykluciem zostanie zjedzony.

Moje skladaja regularnie od 3lat,z małymi przerwami na regenerację,i nigdy nie zdążyłem.

A jakk zaczniesz przy nich grzebać,i poczują się zagrożone to masz po składaniu na dłuższy czas.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie zamierzam ingerować w ich prywatność, ale jakby jakieś małe przecinki przetrwały to bym spróbował odłowić do sumpa o ile to dobry pomysł...


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego złapać a co innego odhodować - moje wycierały się regularne co trzy tygodnie. Kilka razy odławiałem młode z dużym powodzeniem (patent z kubkiem i latarką). Niestety zawsze próbowałem karmić narybek sztucznymi pokarmami i jeszcze nigdy to się nie sprawdziło :(

Jeśli to pierwsze tarło tej pary to nie nastawiaj się na sukces bo prawdopodobnie same zjedzą ikrę zanim się maluchy wyklują

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker u mnie identycznie czyściły skałę... Sorki za muzykę w tle ale to Niemieckie MTV :chris:

No i samo składanie... Zobaczymy co z tego ciekawego wyjdzie.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

No i tu zaczynają się schody... skąd wziąć Wrotki?

Właśnie składają ikrę... :thumbsup::clap:

Jak to skąd?! Ja mam wrotki, fitoplankton, widłonogi, morskie pierwotniaki. Od kilku lat prowadzę hodowlę planktonu. Czasem mam dużą nadprodukcję. Mam teraz sporą ilość wrotek i widłonogów. Miewam też duże ilości pierwotniaków.

Tydzień może ci jednak nie wystarczyć do tego żeby zorganizować hodowlę fitoplanktonu i wrotki. Szczególnie w zimę...

Samo złożenie ikry to jeszcze nie jest sukces. Trzeba spowodować żeby larwy które się wylegną znalazły się w zbiorniku z planktonem a potem larwy trzeba wykarmić. Do ich wykarmienia jest potrzebna duża ilość planktonu. Potem z tych larw trzeba wyhodować duże ryby. Droga do sukcesu jeszcze jest długa.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj "oderwała" się ostatnia larwa, czyli od złożenia ikry minęło dokładnie 14 dni. "Odklejanie" się larw trwało około pięć dni. Larwy pochowały się w szczelinach skał i jak na razie żyją. A para błaznów już zaczęła znowu czyścić skałę. Czyżby już w nie długim czasie znowu składały ikrę? U samicy wyraźnie widać pokładełko. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to co widzisz w szczelinach skały to nie są małe błazenki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Walker napisał:

Myślę że to co widzisz w szczelinach skały to nie są małe błazenki ;-)

No raczej na 90% widać iż to małe rybki....

No i nowa ikra się już składa... :)

7185730_20170122_124807.jpg

 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No raczej na 90% widać iż to małe rybki....
 


Nie chciał bym gasić zbytnio Twojego entuzjazmu ale w 99,99% przypadków to w skale to jest tylko mysis.
Ale mimo wszystko trzymam kciuki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2017 o 17:36, Walker napisał:

Nie chciał bym gasić zbytnio Twojego entuzjazmu ale w 99,99% przypadków to w skale to jest tylko mysis.
Ale mimo wszystko trzymam kciuki ;-)

 

Miałeś rację, to było i jest mysis. Ale mogę się pochwalić iż składają mi ikrę cały czas. Tylko jedna zejdzie to zaraz "wklejają" nową. Już chyba z czwarta lub piąta jest. Nic z tym nie robię bo nie mam teraz czasu i warunków. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrana para w dobrych stabilnych warunkach składa ikre średnio co dwa tygodnie. U mnie nawet jak w akwarium nie było nic tylko szyby to wybierały sobie jeden róg akwarium i tam kleiły jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a u mnie składają pod ukwiałem (jakbym nie ruszył to bym nawet nie wiedział że jest ikra)

patrze ... a tu stado małych oczek ...

ikra.JPG

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa clarki, które ciągle składają ikrę. Nie mam warunków, żeby je gdzieś odłowić. Myślicie, że jest sens dać wrotkę do głównego zbiornika? Czy raczej  niemądry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No jak nie odłowisz to się potomstwa niestety nie doczekasz.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś czytałem, tylko nie pamiętam gdzie, że komuś odchował się jeden błazenek w akwarium ogólnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.