Skocz do zawartości
Arturro

Acropory - kolory

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaobserwowałem, że różowy hystrix traci kolor i od spodu zaczyna robić się zielony. Inna ciemno niebieska acra też punktowo robi się zielonkawa.

Kupiłem dzisiaj test na Fe ale nie zabarwił się???  Potas 410 ppm.

Suplementacja to Trace od FM do ballinga w 1/2 dawki.

Czy ktoś miał podobny przypadek? Co może być przyczyną?


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że sam sobie odpowiedziałeś. 

Tak przy okazji, czym uzupelniacie żelazo? 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Moljzesz napisał:

Podejrzewam że sam sobie odpowiedziałeś. 

Tak przy okazji, czym uzupelniacie żelazo? 

Spodziewałem się, że żelazo jest powyżej normy, a tu zero. Myślisz, że to przyczyna zielenienia?

Edytowane przez Tomol (wyświetl historię edycji)

500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na pewno ale może być. 

Ja mam refugium czytałem na reefhub.pl że glony wciągają żelazo i trzeba je uzupełniać , podejrzewam że też mam mało żelaza.  Hystrix fioletowy jest w miarę ok ale hystrix zielolony fluo (bird of paradise ) u podstawy nie polipuje, jedna akropora koloru fioletowego z jednej strony u podstawy zrobiła się zielona .

Masz refugium? 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły suplementacja żelaza nie jest konieczna jeśli robisz regularne podmiany na dobrej soli i nie masz nadmiaru makroglonów.

Wyjałowienie wody z żelaza powoduje że kolor zielony idzie w kierunku żóltego.

Nadmiar żelaza z reguły skutkuje inwazją różnych glonów (jest dobrym katalizatorem dla plag).

Szukałbym przyczyny gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Marcin-JM napisał:

Z reguły suplementacja żelaza nie jest konieczna jeśli robisz regularne podmiany na dobrej soli i nie masz nadmiaru makroglonów.

Wyjałowienie wody z żelaza powoduje że kolor zielony idzie w kierunku żóltego.

Nadmiar żelaza z reguły skutkuje inwazją różnych glonów (jest dobrym katalizatorem dla plag).

Szukałbym przyczyny gdzie indziej.

A jak żółty idzie w kierunku zielonego? 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wskazuje na lekki nadmiar żelaza, pytanie czy na tyle duży żeby wykryć go testem kropelkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie z braku jodu niebieski nie będzie zieleniał ??

Dla mnie znacznikiem żelaza i jodu jest żółty hystrix bo jak przesadzę z jednym lub drugim to żółty idzie w zieleń. 

Marcin czy masz jeszcze jakieś korale, które są dla Ciebie wyznacznikiem innych pierwiastków ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś swoje "metody" w kwestii prowadzenia acropor które są hmm wielokolorowe ? 

Czerwony zaczyna być czerwonym ,zielony soczysto zielonym, niebieski ładnym niebieskim ale te multicolor nadal jakieś nijakie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne sformuje pytanie:

zwróciłem uwagę: na 2 może 3 acroporach  zalana stopka zaczyna "wchodzić" w zieleń mimo, iż nie jest acroporą zieloną. 

Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem ? nie wiem czy to jakiś deficyt czy tak bywa w określonych środowiskach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Arturro napisał:

Inne sformuje pytanie:

zwróciłem uwagę: na 2 może 3 acroporach  zalana stopka zaczyna "wchodzić" w zieleń mimo, iż nie jest acroporą zieloną. 

Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem ? nie wiem czy to jakiś deficyt czy tak bywa w określonych środowiskach.

 

Mam podobnie na czerwonych/różowych koralach z gatunku milleopora czy hiacyntus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie hiacyntus i różowa milleopora. Możliwe, że przy kolorowaniu acropor mamy jakąś dysproporcję  elementów mikro (lub za mało amino?) .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosę pytanie, szukając dalej wskazówki:

"zwróciłem uwagę: na 2 może 3 acroporach  zalana stopka zaczyna "wchodzić" w zieleń mimo, iż nie jest acroporą zieloną.".

Edit.

Mogę się podzielić informacją - wstępnie stwierdzam, iż to deficyt mikro i/lub amino. Po podniesieniu dawek przebarwienia znikają. 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się Was zapytać jak sobie radzicie trzymając acropory z innymi SPS-ami ?

Nie- acropor nie jest za wiele lecz mimo tego mam wrażenie, że Stylophora pistillata milka albo Polllicopora damnicors po podaniu wciągają większość tego co podam, intensywnie zabarwiają się po podaniu mikro i rosną w oczach. Zastanawia mnie czy acroporom może być mało minerałów.. wstępnie wymyśliłem, iż będą one radykalnie fragmentowane co jakiś czas; dysproporcja wzrostu acropor i np milki jest ogromna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Arturro napisał:

Chciałem się Was zapytać jak sobie radzicie trzymając acropory z innymi SPS-ami ?

Nie- acropor nie jest za wiele lecz mimo tego mam wrażenie, że Stylophora pistillata milka albo Polllicopora damnicors po podaniu wciągają większość tego co podam, intensywnie zabarwiają się po podaniu mikro i rosną w oczach. Zastanawia mnie czy acroporom może być mało minerałów.. wstępnie wymyśliłem, iż będą one radykalnie fragmentowane co jakiś czas; dysproporcja wzrostu acropor i np milki jest ogromna.

 

jakie preparaty dokładnie podajesz?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.