Skocz do zawartości
Sting

Euphyllia straciła kolory - dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dylemat. Zakupiłem w sklepie na "E" koralowca. Problem w tym, że gdy do mnie dojechał (transport PKP, tak więc podróż trwała w sumie ok 5h) jego barwy zupełnie nie przypominały te ze zdjęcia w sklepie internetowym. Z lewej strony zdjęcie sklepu a z prawej oryginał.

Co o tym sądzicie ? Czytałem że Euphyllia nieraz traci kolory ale każdy przypadek był opisywany jako tracenie kolorów w ciągu kilku tygodni. Nie spotkałem się nigdzie z opisem przypadku że kolory zniknęły w 4 godziny... Pisałem do sklepu w tej sprawie ale otrzymałem tylko szczątkowe informacje, że zwierzak musi się zaaklimatyzować. Minął tydzień, koral ślicznie się pompuje (dodajmy od pierwszego dnia) ale kolorów fluo jak nie było tak nie ma...

Napisałem raz jeszcze do sklepu ale już odpowiedzi nie dostałem.

Czy rzeczywiście powinienem uzbroić się w cierpliwość czy też sklep po prostu wysłał mi co innego ?!

post-13312-0-86733800-1484070314_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie się wydaje, że to nie ten koral :) Ten z lewej ma wielkość około 9 x 10 cm. Do Twojego nie mam punktu odniesienia ale porównując podstawki korali zakładam, że nie ten :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłał ci to co na zdjęciu,tylko u ciebie pewnie jest inne światło,inne parametry.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkością jest ok ale te kolory zupełnie inne. Oświetlenie racja, pewnie inne ale u mnie nawet pod samą aktyniką końcówki nie są zielone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest jeszcze jedna opcja: Była dostawa, zostało zrobione zdjęcie a koral długo nie schodził ze stanu. W tym czasie doszło do utraty kolorów przez, jak mówi bober6662, parametry. Raczej to mało możliwe, że przez 5h tak "zmarniał" choć ja tam się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie spod samej akyniki albo niebieskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na 100% będzie wyglądać inaczej pod niebieskim światłem. Można powiedzieć że u siebie nie masz światła bo dla korali takie nie wystarczy.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłał ci to co na zdjęciu,tylko u ciebie pewnie jest inne światło,inne parametry.

I te cztery godziny w wodzie o innych parametrach zmieniły kolor tej Euphylii? Szczerze w to wątpię... Być może faktycznie jest to ten sam koralowiec, ale zdjęcie po lewej ma podbite nasycenie kolorów aż do przepalenia.

Chociaż kiedy czytam, że nawet pod aktyniką końcówki nie są zielone, to mam jednak poważne wątpliwości, czy jest to ten sam koralowiec...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inne egzemplarze. Nawet podstawka inna.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij karmić np planktonem, kolory wrócą na bank 


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkością jest ok ale te kolory zupełnie inne. Oświetlenie racja, pewnie inne ale u mnie nawet pod samą aktyniką końcówki nie są zielone

Zerknij na ich stronę mają w ofercie dokładnie takie jaką Ty dostałeś zupełnie bez fluo.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.