Skocz do zawartości
MarcinD

Spławik czy refraktometr

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam cyfrowy , zwykły też da radę. Spławików nie polecam , przekłamują.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zawracać głowy administracji napiszę tutaj - Zmień nazwę tematu na właściwą.

Powiem tak z tego co wymieniłeś tylko spławik bo "reflektometr" zasolenia Ci nie zmierzy. A mniej uszczypliwie szukaj refraktometru dla własnej wygody warto kupić i poczytaj np tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już mi się @chwialek podobasz - szacun B)

Temat sam mu poprawię bo będzie wissiał taki babol pewnie jeszcze długo :)

A co do tematu, kiedyś wszyscy jechali spławikami (jeśli już to ja tylko na TM) - a refraktometr oczywiście zdecydowanie lepszy i dokładniejszy ;)

 

Skoczek

 

 

Edytowane przez SkoczekPL (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby nie zawracać głowy administracji napiszę tutaj - Zmień nazwę tematu na właściwą.

Powiem tak z tego co wymieniłeś tylko spławik bo "reflektometr" zasolenia Ci nie zmierzy. A mniej uszczypliwie szukaj refraktometru dla własnej wygody warto kupić i poczytaj np tutaj


Aj czepiasz sie szczegolow :) pozno bylo i mi sie pop... lilo

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie refraktometr, chyba że spławik tropic marine ten duży, mam, używam, sprawdzany na hance - bardzo dokładny, znajomy ma coś podobnego z ebaya - dupla marine, również bardzo dokładny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedz. Reflektometru nie kupie ale refraktometr owszem i moze skusze sie na ten elektroniczny :) dzieki jeszcze raz.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cyfrowy ? to chyba dla przedszkolaka :) (a raczej dla jego ojca za tą cenę)

na ebayu kupisz refraktometr za około 70zł (zależy jak stoi $) - zwróć uwagę żeby był do wody MORSKIEJ a nie słonej bo jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sprawdzić tylko na RO i ewent. płynem kalibracyjnym czy jest dobrze ustawiony

a jak nie planujesz wymagających korali to wystarczy zwykły ... uchylny za "naście" zł

https://www.google.pl/search?q=red+sea+hydrometr+uchylny&client=firefox-b&biw=1280&bih=899&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwipl6ffnsHRAhXBjCwKHWW-DUQQsAQIHw#tbm=isch&q=hydrometr+uchylny

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cyfrowy ? to chyba dla przedszkolaka [emoji4] (a raczej dla jego ojca za tą cenę)
na ebayu kupisz refraktometr za około 70zł (zależy jak stoi $) - zwróć uwagę żeby był do wody MORSKIEJ a nie słonej bo jest różnica


Moze kupie oba dla porownania. Swoja droga musze sprawdzic jaki ma margines bledu ten elektroniczny.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2017 o 05:57, Adamo79 napisał:

Korzystam z takiego jak w linku i jestem bardzo zadowolony - pokazuje dokładny wynik w 3 skalach: PSU, PPT i S.G. . Warto tylko raz na jakiś czas sprawdzić za pomocą RO czy nie trzeba go skalibrować - ja kalibrowałem go raz w dwuletnim okresie użytkowania.


[105 l] ReefMAX, start 20.04.2010 ::: 13kg LR, 9kg LS ::: Cyrkulacja Tunze 6025 ::: oświetlenie 3 x 24W + nocny LED

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=28572&n=last#bottom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie polecam spławikowych .

Mój przekłamuje o 7 .

To jest :

Pokazuje 1015 to znaczy mam 1022 itp.

sprawdziłem na 3 różnych refraktometrach .

Do tego dodam iż większość tak ma . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spławik Grotech i aż o tyle nie przekłamuje. Jak pokazuje 1022 to w rzeczywistości jest około 1023,5, to chyba nie aż taka duża różnica, przekłamanie.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

4 roknużywam jednego spławika raz na jakiś czas pożyczałem od kolegów jakaś różnica 1ppm była. Zamówiłem refraktometr z płynem kalibracyjnym i zobaczymy co wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.