Skocz do zawartości
Kamas

Bezdzwieczny odpieniacz do 110L

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jak w temacie - poszukiwany bezdzwieczny odpieniacz do akwarium 110 litrow. Poczatkowo myslalem o tunze 9001 ale opinie nt jego glosnosci sa podzielone.

Macie jakies propozycje?


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj niema takiego bez dźwięcznego odpieniacza wszystkie są mniej lub głośnej słyszalne

 

A ten odpieniacz ma być do baniaka czy do sumpa? napisz coś więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak pompa ma wysoką kulturę pracy to i tak zostaje dzwięk zasysanego powietrza.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Dzwieku zasysanego powietrza mozna sie latwo pozbyc,wywalajac waz powietrza przez okno co ma i wplyw na stabilne PH...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tunze 9004, u mnie pracy pompy wogóle nie słychać nawet w nocy, a głuchy nie jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj niema takiego bez dźwięcznego odpieniacza wszystkie są mniej lub głośnej słyszalne
 
A ten odpieniacz ma być do baniaka czy do sumpa? napisz coś więcej ?

odpieniacz bedzie w panelu.
Domyslam sie, ze nia ma bezdzwiecznego ale zalezy mi na jak najcichszym.
Heja...Dzwieku zasysanego powietrza mozna sie latwo pozbyc,wywalajac waz powietrza przez okno co ma i wplyw na stabilne PH...
 

niestety nie mam takiej mozliwosci
Mam tunze 9004, u mnie pracy pompy wogóle nie słychać nawet w nocy, a głuchy nie jestem

a jak dzwiek zasysanego powietrza?

333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tłumik, nie wiem na ile mam otwarty dopływ powietrza, ale pieni i parametry mam bardzo ok, nie słychać pobierania powietrza, nie ma efektu pudła rezonansowego jak to jest podobno w wieszanym na szybie mce 600 ( chociaż jest dużo bardziej wydajny). Na tyle jestem zadowolony z tego że zastanawiam się czy przy zakładaniu czy większego nie kupić 9012. 

Jedyny problem siorbania miałem gdy wężyk się poluzował przy pompie a byłem już bliski wywalenia go, tak głośny był. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m3tiu napisał:

Mam tłumik, nie wiem na ile mam otwarty dopływ powietrza, ale pieni i parametry mam bardzo ok, nie słychać pobierania powietrza, nie ma efektu pudła rezonansowego jak to jest podobno w wieszanym na szybie mce 600 ( chociaż jest dużo bardziej wydajny). Na tyle jestem zadowolony z tego że zastanawiam się czy przy zakładaniu czy większego nie kupić 9012. 

Jedyny problem siorbania miałem gdy wężyk się poluzował przy pompie a byłem już bliski wywalenia go, tak głośny był. 

Możesz napisać jakiego dokładnie tłumika używasz? Może jakieś foto? Mam wrażenie, że do mnie na 110L z panelem tunze 9004 będzie za mocny natomiast może ten sam tłumik mógłbym użyć w tunze 9001. Producent pisze, że obydwa odpieniacze są bardzo ciche ale w praktyce róźnie to bywa.


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam tunze z reefpacka w 90l i jest cichy, pod magnesy dałem piankę, tłumik z zestawu, oczywiście słychać go szczególnie w nocy jak jest kompletnie cicho w pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zawracać sobie głowę odpieniaczem przy tak małych litrazach, osobiscie nigdy nie używałem i żadnych problemów z tego powodu nie zauważyłem. No chyba że zamierzacie trzymać jakieś szczególne gatunki które tego wymagają .Dla mnie regularne podmiany w zupełności wystarczą. 

Super cichego dpieniacza raczej nie znajdziesz, wszystkie które widziałem u znajomych słychać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście miałem w reefMaxsie aqua Medic EVO 500 dość blisko łóżka stało akwarium i był cichy, ale lekkie buczenie było słyszalne ale to normalne i nikt tego nie przeskoczy...

Tak to musi być i coś słychać zawsze będzie ale polecam EVO bo fajny  odpieniek i naprawdę cichy ale nie można powiedzieć że go nie słyszałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z volf - w małym litrażu (a co za tym idzie przy małej obsadzie małych ryb) odpieniacz jest zbędny. Nie mam w reefmaxie i to byla dobra decyzja (nie mam sps - tylko miękkie/lps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.