Skocz do zawartości
Tomson

Red Sea Nano Max 75L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Dzisiaj zalałem nowy zbiornik jak w temacie. Z powodu braku miejsca musiał to być większy zbiornik niż pierwszy ale nie za duży i pasujący do pomieszczenia. Bardzo spodobał mi się wizualnie no i cena też była bardzo okazyjna.

Bardzo fajna, sterowalna lampa AI Prime HD.

Po pierwszym uruchomieniu od razu słychać głośną pracę odpieniacza i pompy obiegowej. Macie jakieś pomysły na jaki sprzęt mógłbym je wymienić?

Zamierzam również wsadzić cyrkulację. Co polecacie? Słabą koralie 900 czy jakiś mocniejszy z regulacją?

Dzięki i pozdrawiam

Tomek

7d4fccaac6c5d63666222e4e859a3d9a.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to nowy sprzęt to pompa obiegowa powinna się po jakimś czasie wyciszyć. Co do odpieniacza musisz sprecyzować na czym polega ta głośna praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się musi dotrzeć jak i pompa obiegowa jak i odpieniacz.. z tym że zawsze one będą słyszalne w jakimś stopniu. Napisz jaką tam pompę  masz i jaki odpieniacz to będzie bardziej można coś powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Poczekam więc i zobaczymy po jakimś czasie.

Mam takie pytanie do Was. Wystartowałem na trzech kilo żywej skały i około 5kg żywego piasku. Mam zamiar posklejać jakąś fajną konstrukcję z suchej skały i dołożyć do żywej. Spotkałem w sklepie takie coś:

500b549350bc4509a27ea956178b9568.jpg

Nie mam pojęcia jak ona zachowuje się w akwarium. Według mnie wygląda ona jak malowana. Czy spotkaliście się z czymś takim?

Drugie pytanie. Jakie tak naprawdę polecacie dla mnie bakterie i dodatki do wody na start? Dodam, że posiadam z poprzedniego zbiornika Bio-Start 3 i Bacteria Feeder ReeFlowers. Czy to dobry zestaw? Jeśli tak, to dokupię Bio-Start. Czy ewentualnie dokupić coś do tego?

Dzięki

Pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wklejam Wam jak wygląda panel. Chciałbym dodać do niego Siporax. Gdzie i ile najlepiej go umieścić? Pod spieniaczem, na całym dnie? A jak wygląda sprawa ze skarpetą? Czy ona wogóle jest potrzebna? Czy nie spowalnia obiegu?
Pozdrawim
d744aa0787c9b7f302423ed760f5fc2a.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba innego miejsca tam już nie ma, skarpeta/siatka koniecznie, inaczej ciężko będzie powyciągać Siporax do przepłukania.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dała pod odpieniacz w woreczku, codziennie tego się nie wyciąga przecież.
To nowy zestaw? Jaki sprzęt masz w środku - wynika z wypowiedzi, że wszystko Red Sea ale wolę zapytać zanim coś doradzę.. :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Areya

Tak, to nowy Red Sea. Zamierzam zmienić pompę obiegową na Eheim 1000 lub Tunze Silence 1073.020. Oryginał strasznie rechocze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam nadzieje ze zbiornik działa - właśnie "stoje" przed zakupem tej kosteczki i Twoje doświadczenia z Tym sprzętem przynajmniej dla mnie są bezcenne  :)  - licze ze może aktywujesz wątek bo parę miesięcy od ostatniego wpisu minęło. A pytań jest mnóstwo :) :)

 

pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.