Skocz do zawartości
solo

HYDOR czy TUNZE

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Was - który z poniższych odpieniaczy wybrać do mocno obciążonego baniaka ok 180l w obiegu?

HYDOR SLIM-SKIM PERFORMER 250.65 czy Tunze 9004 DC?

Te 2 wchodzą w grę że względu na rozmiary komory odpieniacza w sumpie - ok 10x20cm podstawy komory.

A może macie pomysł na inny odpieniacz?

Wysłane mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydor zasysa wodę górą, tak więc musi być prawie cały zanurzony w wodzie,  w sumpie może być problem,  co innego w panelu.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze 9004 też zasysa od wodę z góry, musi być zanurzony na około 22-25cm...

Sporo czytałem o tych odpieniaczach no i więcej pozytywnych opinii było o tunze, dlatego ja wybrałem 9004 ale w wersji bez dc, taki akurat się trafił na licytacji. Nie mogę jeszcze powiedzieć jak się sprawuje bo na razie leży w pudełeczku i czeka na słoną wodę...za dwa miesiące myślę że będę mógł powiedzieć co i jak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli cena nie gra roli (jednak Hydor jest znacznie tańszy) to porównałbym pobór zasysanego powietrza;

do Hydora w popularnych u nas sklepach nie podają, ale ze względu na pompę 5W, pewnie będzie podobnie do Tunze (?);

ja wybrałbym Tunze ze względu na sterowalną, niskonapięciową pompę (DC)

Edytowane przez pooh (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Youtube oglądałem film 10 najlepszych/najinnowacyjniejszych produktów 2016 roku dla akwarystyki morskiej. Niestety nie pamiętam według kogo to było, jakieś spore amerykańskie forum/serwis. Tunze był wśród tej 10. Coś w nim musi być. Podkreślali że pienienie nie ma sobie równych w tej klasie sprzętów nano. Sterowanie określano jako krem de la krem. Same superlatywy.


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym "zasysaniem od góry" to podobno szału nie ma w obydwu przypadkach. Ja postawiłem na Tunze, decyzję ułatwiła mi korzystna aukcja używanego. Pieni ładnie, chodzi niezbyt głośno (ale jest słyszalny!) i "cośtam" jakby z powierzchni zasysa ale szczerze mówiąc niewiele (zależy też od zanurzenia).

Trzeba jednak uwzględnić, że tak wychwalana jest NOWA wersja DC ze sterowalną pompą i wszystkimi płynącymi z tego udogodnieniami, która jest o ok. 50% droższa od Hydora.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 6 cioletniego hydora i jeszcze działa bablenie słyszalne(zatykajac wezyk cisza wiec chyba tak musi byc) udało się go wcisnąć pod pokrywę pcv wromaka kubek zapełnia w 3- 4 dni jak sie skonczy to kupie drugiego takiego samego beda czesci na podmiankeB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.