Skocz do zawartości
matheroz

Pomoc w wyborze pompy obiegowej

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, potrzebuję pomocy w wyborze pompy obiegowej do banki 300l. Newjet 2300 okazała być się ukrytym traktorem z uszkodzonym wirnikiem więc szukam czegoś nowego w średnim przedziale cenowym. Prawdopodobnie wybiorę Jebao DCS 3000 lub 4000. Miał ktoś z nimi styczność ? Wymagania pompy: cicha :P POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cicha to dla mnie aquamedic np eco runner 3700. albo coś z DC runner (sterowalna).

Mam w sumie 3szt  2700 i 3700 eco runner, oraz jedną dc runner 1200 w filtrze. NIe słyszalne od samego początku i tak do dziś. 


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eco runner troche poza moim zasięgiem ... a 

Aqua Medic OR 2500

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej pompy i też nic nie wiem jak z jej kulturą pracy. Ale na twoje 250 l myśle że pompa musi mieć w okolicach 3000l a może i nawet więcej. 

 


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób kupuje Jebao/Jecod i jakoś nie słyszy się o awaryjności tych pomp więc może to dobry trop.

Proponuje Ci kupić mocniejszą ażeby można było ją skręcić. Będzie chodzić ciszej a i żywotność pewnie będzie dłuższa.

 

Edytowane przez biesiu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DCS3000 i jest bardzo cicha.Pracuje u mnie na jakieś 60 procent mocy.Dotychczas od kilku miesięcy bez awaryjna.Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DC3000 w odpieniaczu i DCS3000 na obiegu, obie ciche z miękkim startem, bezawaryjne - godne uwagi.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam DCT4000 podpięta (35-40% mocy) pod filtr fluidyzacyjny. Miękki start jest fajny. Słychać nieco ale przy takiej mocy nie wibruje ani nie buczy. Powinna się sprawdzić a w razie upgrade'u na większy system - zawsze możesz 'skręcić' i  użyć np. pod filtr. Cena też dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jebao DCP 5000 bezgłośnie to ona nie jest, moim zdaniem do sypialni się nie nadaje, ale nie bardzo mogę z czym innym porównać. Ma za to fajną regulację wydajności od 30 do 100 % co jeden łatwo można ustawić z zaworem.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dc 3000 bedzie na styk  weż dc4000 skręcisz  będzie cichutka i nie dostaję tak po tylku jakby miała chodzić na pełnej mocy.  mam taką chodzi 2 rok i jest   cicha .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.