Skocz do zawartości
Maciejewski

60x40x30 minus panel

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Maciejewski napisał:

Chciałem wsypać piasek 0,3-1mm z firmy aquanova.. najlepszy piasek jakiego używałem.. niestety już go nie produkują.. używałem korali 900 niestety nie daje tej możliwości co tunze jeśli chodzi o ustawienie kierunku cyrkulacji. WP10 nigdzie nie mogę dostać a nowe SW  2 Jecod jest sztywne jak wszystkie RW. Jak żyć ^^

Spróbuj pokombinować z Tunze, niech dmucha przez skałę do góry.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziecko się doczekało, czas zalewać. Woda 50/50 czysta + brudna :D
No i powoli będę przekładać życie z PICO rafki. Póki co zbiornik będzie śmigać na samej obiegówce. JVP daje 2000/h i za bardzo mi dmucha więc poszukam tego TUNZE :)
W ostateczności kupię SW-2 choć średnio podoba mi się ten pomysł. 
 

IMG_0047.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kanio10 napisał:

Możesz zrobić zdjęcie panela oraz jak masz rozwiązany powrót? 

Niestety z tylca się już nie wcisnę ale na 1 stronie jest rysunek :)

IMG_0059.JPG

IMG_0058.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kanio10 napisał:

Akwarium, grzebień i panel gdzie zamawiales i jaki koszt jak można wiedzieć? W tym miesiącu tez zamierzam przenieść się na identyczny wymiar 

350zł w Trzmielu we Wrocławiu. Jestem ultra zadowolony, w końcu działa to tak jak chce i skała też mi nawet siadła :)
Zamówiłem ze szkła FloAt zamiast opti i dobrze zrobiłem. Raz parę zł w kieszeni a dwa przy aktynicznym świetle nie widać wielkiej różnicy pomiędzy tymi 2 szkłami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o takie wymiary to może i nie ma różnicy ale uwierz mi ze przy większych akwariach o zwiększonej grubosci szkła różnica jest ogromna. W takim razie będę działał :-) a obiegowka jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiegówka całkiem ładnie chodzi na 2 biegu bo na większej mocy przelewa :D

najlepsze że nie mam nigdzie martwej strefy przy tym wylocie więc cyrkulator raczej już mi nie bd potrzebny :)

19 minut temu, kanio10 napisał:

Jeżeli chodzi o takie wymiary to może i nie ma różnicy ale uwierz mi ze przy większych akwariach o zwiększonej grubosci szkła różnica jest ogromna. W takim razie będę działał :-) a obiegowka jak?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was małą prośbę. Nie mam zamiaru udawać, że już wszystko wiem o akwarystyce morskiej i pozjadałem wszystkie rozumy dlatego chciałbym abyście pomogli mi w doborze obsady. 
Siłą rzeczy z poprzedniego baniaka został mi Dascyllus melanurus. 
Myślałem aby dołożyć z czasem spowrotem na pewno parkę błaznów. Chciałbym zostawić też miejsce na mandaryna (uwielbiam zachowanie tego gada i chciałbym tak mniej więcej za 4miesiące może 5 aby już u mnie pływał. 

Więc teraz załóżmy, że już minął ten czas i mam te 4 ryby. Co mógłbym jeszcze wpuścić poza krewetami żebym ja był zadowolony z barwnej obsady a i żeby zwierzaki czuły się dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery ryby na ten litraż starczą, a jak na siłę coś jeszcze to może jakiegoś małego esceniusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ruchu wody to z czasem na pewno będziesz musiał dołożyć jakiś cyrkulator, dojdą korale to i ruch się zmniejszy.

Jeżeli chodzi o obsadę to polecił bym ewentualnie Gobiodona, bardzo fajna i mała rybka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, maciej01 napisał:

Cztery ryby na ten litraż starczą, a jak na siłę coś jeszcze to może jakiegoś małego esceniusa.

Szczerze błazny liczyłem jak 0,5 ze względu na ich tryb życia. Czyli nic spektakularnego poza mandarynem nie wcisne? :(

6 minut temu, kanio10 napisał:

Co do ruchu wody to z czasem na pewno będziesz musiał dołożyć jakiś cyrkulator, dojdą korale to i ruch się zmniejszy.

Jeżeli chodzi o obsadę to polecił bym ewentualnie Gobiodona, bardzo fajna i mała rybka :-)

Wtedy pewnie wstawię trójnik na wylocie i podkręcę pompę na obrotach, zapasu mocy mam aż nadto ;D

Gobidon fakt świetny pyrtek ale mało widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale miałem go w PICO aż dwa dni.. wszystko było super póki nie pojechałem na weekend odwiedzić rodziców.... 

Wróciłem i zastałem sucharka na podłodze :(, między innymi stąd decyzja o zmianie zbiornika na właśnie taki ze wzmocnieniami dookoła żeby ograniczyć loty ryb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa błazenki w mojej małej kostce i też ich prawie nie widać, bo prawie cały dzień siedzą w xenii. Ale swoje jedzą i wydalają. Tu nie chodzi o to czy są widoczne, czy nie, ale są i zanieczyszczają wodę. Esceniusy są ładne i ciekawe ryby w swoim zachowaniu. Przejrzyj reeflex.net to może któryś Ci podpasuje i będzie dostępny w handlu. Tylko z tych mniejszych.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, maciej01 napisał:

Mam dwa błazenki w mojej małej kostce i też ich prawie nie widać, bo prawie cały dzień siedzą w xenii. Ale swoje jedzą i wydalają. Tu nie chodzi o to czy są widoczne, czy nie, ale są i zanieczyszczają wodę. Esceniusy są ładne i ciekawe ryby w swoim zachowaniu. Przejrzyj reeflex.net to może któryś Ci podpasuje i będzie dostępny w handlu. Tylko z tych mniejszych.

Z amoniakiem w wodzie i NO3 bym sobie poradził akurat, biorę to też pod uwagę oczywiście że im więcej ryb tym więcej "sików" ;p

Stronkę przeglądnę dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przekładce spokojnie, delikatne okrzemki i nic poza tym. Mam nadzieję że nic się nie przypałęta ;)

IMG_0069.JPG

IMG_0070.JPG

IMG_0074.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wysokości masz grzebień i ile niżej jest szyba w miejscu gdzie wklejony jest grzebień od górnej krawędzie baniaka?

W której komorze w takim panelu jak Twój dobrze było by zainstalować dolewkę, tak aby poprawnie działała??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewkę daje się tam, gdzie jest pompa obiegowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rafik25 napisał:

Jakiej wysokości masz grzebień i ile niżej jest szyba w miejscu gdzie wklejony jest grzebień od górnej krawędzie baniaka?

W której komorze w takim panelu jak Twój dobrze było by zainstalować dolewkę, tak aby poprawnie działała??

grzebień ma 7cm

 

dolewka jak napisał Maciek tam gdzie masz powrót (pompe) pozwala to na zachowanie jednakowej jej pracy i jednakowego poziomu wody nie tylko w komorze ale i akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kanio10 napisał:

Co tam słychać na rafie? :-)

AAAAAAAAAA szkoda gadać..... dino :( Niby schodzi ale mnie drażni jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.