Skocz do zawartości
Pavlo

aquarius robi wprzedaz

Rekomendowane odpowiedzi

Tekst zamieszczony na ich stronie

moze ktos skozysta

WYPRZEDAŻ RYB I BEZKRĘGOWCÓW!!!

W związku z przeprowadzką sklepu wyprzedajemy poniższe ryby i bezkręgowce po obniżonych cenach. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Więcej informacji i rezerwacja telefoniczna: (058) 341-89-72 lub e-mail: aqaurius@ima.pl


******************************************************* MOJE ALLEGRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniales dodac, ze wszystkie zwierzeta sa po kwarantannie.......wszystkie te, ktore przyszly w dostawie tydzien temu i dzisiaj:D

poza tym to troche nieetyczne reklamowac konkurencje na tym forum, nieprawdaz?


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie myslałem ze trzeba sobie pomagac nie chce nikogo reklamowac tym bardziej ze niemieszkam w okolicy tego sklepu

ale moze ktos mieszka i go to zainteresuje

pozatym to zadna konkurecja bo ten sklep raczej nieprowadzi sprzedazy internetowej

Pozdrawiam


******************************************************* MOJE ALLEGRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, martinnew akurat mieszka tak blisko, że pewnie by beretem dorzucił :no, więc informacje są pewne. Wiecie coś może, dokąd się przenoszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że trochę mnie to ruszyło:

"poza tym to troche nieetyczne reklamowac konkurencje na tym forum, nieprawdaz?"

ale dopiero wówczas gdy zacząłem grzebać dlaczego. To forum jest własnością sklepu um-um??. To znaczy co, naród- Gierek, naród-Gierek-partia...........

Moim zdaniem przy tak drogim hobby, jak najwięcej informacji na forum, gdzie można taniej i lepiej.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, wiesz co Waldku, z calym szacunkiem dla Ciebie...wiesz co to jest gospodarka kapitalistyczna? wolny rynek? wlasnosc materialna i intelektualna?

jesli czytales fora angielskie i amerykanskie to wiesz, ze kazde z nich jest sponsorowane przez rozne firmy i tylko te firmy maja prawo do reklamowania sie na tych forach

wychowales sie w innych czasach, masz inna mentalnosc, pamietasz pewnie Gierka i to jego slynne "pomozecie" stad Twoje skojarzenia

ja wychowalem sie w czasach, w ktorych za umieszczenie malego napisu wskazujacego na produkt, sprzedawce i jego adres przychodzi placic niekiedy grube pieniadze, w zaleznosci od miejsca umieszczenia

i jeszcze jedno, nie zastanawia Cie dlaczego nie pisza tutaj wielcy polskiej akwarystyki morskiej (mam na mysli sprzedawcow np z Gdyni lub Lodzi), ktorzy na pra podpisuja swoje posty nazwami swoich firm?

moze wlasnie dlatego, ze to troche nieetyczne reklamowac konkurencje na tym forum? :no

PS troszke mnie to ruszyl twoj post, chyba dlatego, ze ostatnio bylem swiadkiem sporu o wlasnosc intelektualna, w ktorej oskarzony tlumaczyl tak jak Ty: przeciez ukradlem ten kod zeby bylo taniej, a nawet za darmo (chodzilo o kod zrodlowy programu)


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aqaurius przenosi się do Gdyni, do akwarium morskiego (informacja od właściela aqauriusa)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nim nie jestem :no (tak jakoś mi się dziwnie napisało)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martinnew napisał:

"wychowales sie w innych czasach, masz inna mentalnosc, pamietasz pewnie Gierka i to jego slynne "pomozecie" stad Twoje skojarzenia"

Wychowaliśmy sie praktycznie w tych samych czasach. Pracowałem w prywatnej firmie Philips'a. Nigdy nie dało się zrobić ze mnie człowieka po linii i po kierunku.

Dlatego cały się buntuję jeśli mam pisać w jedynie słusznej sprawie. Mam już taką rogatą duszę. Teraz dowiaduję się, że (w podtekście) mam być piewcą sklepu um-um, ponieważ pozwala mi dzielić się swoją wiedzą na forum publicznym. To my dzieląc się własnymi doświadczeniami i wiedzą niejako przekazujemy sobie za darmo informacje i bardzo dobrze. Jeśli szanującej się osobie np. dziennikarzowi nakazałaby redakcja pisać w "jedynie słusznej" sprawie to niewątpliwie zmieniłby redakcję. Mam całkowity przegląd rynku akwarystyki morskiej. Prawie wszystkich dystrybutorów znam osobiście wyłączając właściciela um-um, tylko dlatego, że jest zbyt krótko na rynku. Jeśli ktoś z szanownych grupowiczów zwróci się do mnie to dam dokładny kontakt w tej konkretnej sprawie do sprzedawcy. Z moich obserwacji rynku jest jeden podstawowy wniosek. Aby skompletować wszystko do akwarystyki morskiej należy odwiedzić kilku dystrybutorów, wówczas kupimy towar najwyższej jakości i w optymalnej cenie.

Ja mam być wdzięczny sponsorowi za to, że pozwala mi się dzielić z szanownym gronem swoimi doświadczeniami, oraz pogłębiać wiedzę czytając wasze posty??--BEZSENS.

Wszyscy my piszący na tym forum niejako reklamujemy sponsorów.

PS. Co tu ma wspólnego kod źródłowy, logo firmy?


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w całej rozciągłości z Waldkiem :no

p.s. martinnew, Twoje poczucie 'nieetyczności' w tym konkretnym przypadku jest w/g mnie trochę zwichrowane :con co Ty, robisz za admina :dontgetit

p.s.2 http://reefcentral.com/ na tym forum np., można poczytać o 'wrażeniach' z używania pompy OR 3500 (Reviews) f-my AM, choć tej nie widać na liście sponsorów...

p.s.3 na żadnym forum nie mogłoby zaistnieć również DIY, bo w/g Twojej 'etyki' jest to w opozycji do interesów sponsorów czy też właścicieli...

na całe szczęście 'etyka' nie jest ukierunkowana po 'Twojej linii' rozumienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisząc tutaj niejako sami sponsorujemy bo forum powstało po to żeby przyciągać gości na stronę www którzy szukają info a może przy okazji coś kupią. prosta zasada którą chyba łatwo zrozumieć :no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qba: A gdzie tu widzisz reklamy sklepu lub jakieś linki do produktów? To Forum jest faktycznie utrzymywane przez ten sklep, ale nawet jego banerek, który kiedyś się pojawiał na stronie głównej znikł. Tak naprawdę to Forum tworzymy my i jak na razie, w moim mniemaniu, jest to najlepsze forum w Polsce. Jest tu spokój, są rzeczowe i ciekawe dyskusje itp. Czy ktoś dostaje jakiś spam z reklamami z powodu pisywania na tym Forum? Czy kogoś nazwisko zostało użyte do reklamy tego Forum lub sklepu, który je utrzymuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mamy nadzieję, że na naszych stronach znajdziesz wszystkie (!) interesujące Cię materiały dotyczące założenia i opieki nad małym akwarium morskim..."

Cytat ze wstępu. Myślę, że informacja o "Aquariusie" sensie nawiazuje do tego punktu. Jedyne co moze moim zdaniem budzić zastrzeżenia to podanie numeru telefonu - to właśnie kwestia "etyki"

Przecież wszyscy wiemy że istnieją inne firmy np ...,...,...,... . Posługiwanie się ich nazwami i wzajemne informowanie ze się cos dzieje jest jak najbardziej na miejscu. Pomijajmy więc może konkretne namiary, zainteresowani - znajdą lub już dawno znają. Natomiast newsy z "życia innych" - mile widziane.

Tak po prawdzie to Przemek (dbając o własne interesy - i Jego świete prawo) wycinał zawsze takie bezposrednie informacje. Teraz zaspał, gdyż jak wiemy miał wczoraj pełne ręce roboty. Nie zbudźmy go wiec ze snu ...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, czyli już wszyscy w pracy. Przemek nawet szybciej przebierał palcami niż ja, czyli wszyscy i wszystko na swoim miejscu.

Pozdrawiam serdecznie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldku-kazdy ma prawo do wlasnego zdania (choc pamietajac Twoje posty z pra i natury odnosilem zawsze wrazenie, ze tylko Twoje jest sluszne;)) i nie naklaniam Cie do opiewania zalet wlasciciela tego serwera, po prostu inaczej rozumiemy wyrazenie wlasnosc intelektualna i platna reklama, to wszystko, jesli poczules sie w jakikolwiek sposob dotkniety to jest mi bardzo przykro i przepraszam Ciebie

Janku-masz 100% racji, jesli chodzi o reefcentral, mozna tam poczytac "wrazenia" z uzytkowania najrozniejszego sprzetu roznych producentow, ale nie zastanawia Cie dlaczego w linkach jest tylko kilku producentow i nie ma tam AM? co do DIY to zawsze podziwialem ludzi z mnostwem czasu i zdolnosciami manualnymi, ktorzy, jak nie przymierzajac Ty lub Zbyszek, potrafia tak dokladnie odtworzyc pomysly innych, jednak biorac pod uwage ilosc tak wybitnych jednostek (niestety niewiele) to naprawde nie sa one zadna konkurencja dla producentow sprzetu, dlaczego tak sadze? poniewaz przegladajac specyfikacje najrozniejszych tankow na reefcentral lub nano-reef bardzo rzadko trafiam na cos DIY, a najczesciej na czesci znanych producentow wlasnie

z etyka chodzilo mi wlasnie o dane teleadresowe i mail, widocznie tylko tomasz to zrozumial, mam nadzieje, ze teraz zrozumie to Waldek i Jan, w nastepnych postach postaram sie pisac bardziej wprost

rzucilem tylko luzna uwage nt etyki, nawet nie sadzilem, ze wywola ona az taki sprzeciw, co zreszta bylo calkowicie niezamierzone


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Tomek obudził Przemka. Twoja culpa :)

Tak na poważnie. Sadzę, że jako właściciel i strona utrzymująca ten serwis Przemek ma pełne prawo nim dysponować. Może nie być w smak świadomość tego, ale warto taką mieć. Ja, tak samo jak Martinnew, mam opory przed pisaniem o polskiej konkurencji, aczkolwiek też się tak zdarza. A to dlatego, że poza wycinaniem postów reklamowych i naprawach po szczeniakach udających hackerów, nigdy się nie spotkałem z ingerencją z Jego strony w treści postów (ale wazelina :no). I pewnie dlatego to forum nadal istnieje i rozwija się, w przeciwieństwie do innych (n.p. wymierające n.a.m – jedynie duży ruch jest tam, gdy dochodzi do pyskówek).

To, że nie ma tu tekstów konkurencji, spowodowane jest IMHO ich reklamową treścią. Oczywiście w wielu przypadkach bardzo trudno jest rozgraniczyć gdzie jest czysta komercja, a gdzie jeszcze informacja (tu przykład wielokrotnych przepychanek na p.r.a.). Mam nadzieję, że kiedyś dorośniemy do tego, co można obserwować na amerykańskich serwisach, gdzie n.p. ludzie (profesjonaliści) związani z ReefCentral wypowiadają się na Reefs.org i odwrotnie. Tylko na zmianę mentalności, to chyba trzeba czekać jedno pokolenia :)

I żeby nie było tak pięknie. Jak na dobre zniechęcą Pszemola do pisania na p.r.a., to możliwe, że przyjdzie tutaj. A wtedy dopiero się zaczną burze.

Najlepszego

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janku-masz 100% racji... - w tym akurat wypadku jestem o tym przekonany zwłaszcza, że intencją Pavlo'a była wyłącznie kwestia informacyjna! ja nie odczytałem tego jako reklamy!!!

...nie zastanawia Cie dlaczego w linkach jest tylko kilku producentow i nie ma tam AM?... - w ogóle mnie to nie obchodzi, bo niby dlaczego ma mnie obchodzić i na dodatek jeszcze zmuszać do zastanawiania się nad tym?! a co, też istnieje tu jakiś spisek podcinający skrzydła sponsorom i właścicielom?

...rzucilem tylko luzna uwage nt etyki... - proponuję żebyś spróbował odczytywać intencje uczestników n/n forum 'między wierszami', co oznacza potrzebę wiary w dobre intencje 'informatora', a nie zakładanie od razu, że ktoś chce się reklamować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skasowałem swojego posta zamiast go poprawić :no

Krótko więc - nigdy na tym forum nie był tępiony handel prywatnych osób, robiących to "nie zawodowo" . Nigdy też nie wycinaliśmy postów o sprzęcie który jest dostęny tylko i wyłącznie u konkurencj(np. odpieniacze Aquariusa). Nikt nigdy nie sugerował komukolwiek pisanie w jedynie słusznej sprawie(ReefShop jest cacy, reszta be). Jednak ten serwis jest w całości opłacany od samego początku przez naszą firmę(domeny, serwer, kod) i nie widze powodu dla którego miałbym pozwolić konkurencji(osobom zajmującym się tym zawodowo, lub prywatnym robiącym to na dużą skalę) reklamować się tu na zasadach ogólnie przyjętych(i w dodatku za free).

Jeśli ktoś chce się reklamować - prosze bardzo! Warunki podawałem już kilkukrotnie publicznie i przesyłałem także na priva - jednak bez odpowiedzi. Czy to nie jest uczciwy układ? Także bym chciał przyjść na gotowe i móc za darmo napędzić sobie klientów - ale jak to zauważył któryś z przedmówców mamy kapitalizm i niestety za free nic nie ma.

Także podsumowując - jeśli ktoś prowadzi biznes konkurencyjny do naszego i chce się zareklamować - no problem.

Natomiast uważam, że mamy prawo do pewnej ingerencji w posty komercyjne firm z naszej branży.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, wszystko się zgadza ale przypomina mi to polowanie na muchę przy użyciu czołgu :no

Pavlo jest nowym uczestnikiem tego forum, który prywatnie zajmuje się STOŁAMI I KRZESŁAMI więc nie róbmy proszę z tego draki - wystarczyło sprawdzić jego dane w profilu użytkownika i jak sądzę nikomu nie przyszła by do głowy myśl, że chce on wykoleić z interesu właścicieli n/n witryny 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odnosiłem sie do postu Pavla - chodziło mi o przedstawienie ogólnych zasad "inwgilicacji i śledzenie niewiernych jedynemu słusznemu sklepowi.." :no

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku nie mam przecież pretensji o lekką ingerencję puki nie oznacza ona umyślnego ośmieszenia innych (w szczególości mnie :no )

Ender: znam się trochę na reklami i wiem że swój cel to forum spełnia ale nie mam mu nic do zarzucenia jak napisał Przemek to on wyłozył na nie kasę. A że jest ok to przecież dla tego tu piszę.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.