Skocz do zawartości
matheroz

300 litrów w obiegu - NEXT STEP

Rekomendowane odpowiedzi

START 06.02.2017

 

Po około dwóch miesiącach kompletowania sprzętu wystartował mój nowy zbiornik 90x50x60 + sump 70x40x40 ze zbiornikiem na dolewkę.

Sprzęt:

Pompa obiegowa Jebao DCS 400

Falownik Jebao RW4 bądź RW8 ... kupiłem używkę i nie jestem w stanie rozpoznać który :)

Cyrkulator Tunze 6025

Odpieniacz Deltec 1351

Dwie lampy jedna Led DIY na dwóch kanałach: Niebieskie i UV + mieszane

32x Niebieskie blue i royal blue +/- po połowie

12x Białe 9000/10000k i 11000/12000k

2xUV

3 Full Spectrum

Druga lampa 3x39w T5 .. Mam chyba z 8 Świetlówek o różnych barwach .. Będę wszystko dobierał po czasie. Na razie świece tylko ledami.

W sumpie 3 litry siporaxu ułożonego w 1 komorze i chwilowo wata. Jak ogarnę wszystkie kable wrzucę fotkę :)

Wrzucam fotki w 3 konfiguracjach:

1. Wszystkie

2 Mieszane

3. Niebieskie

 

 

 

20170208_233930.jpg

20170208_234038.jpg

20170208_234113.jpg

Edytowane przez matheroz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 24h od wymieszania wody z sola Aqua Forest wlałem bakterie Microbe Lift - Special Blend. 

Kupiłem już też 4,5 kg żywego piasku Bio-Active live samoa pink. Którego jeszcze jak widać nie wrzuciłem :)  Pewnie wrzucę go dzisiaj albo jutro i zobaczę ile go jest. Chciałbym żeby wyszła warstwa około 1 cm. 

Skała której użyłem do mojej aranżacji to sucha skała z Aquario Katowice. Musze przyznać że bardzo fajna. Aranżacja wstępnie ułożona lecz na pewno coś się jeszcze pozmienia, z lewej strony brak ułożenia ponieważ dojdzie jeszcze około 3kg żywej skały z istniejącej kostki 30L. :)

Jakieś propozycje co do ustawienia cyrkulacji ? Czy tak jak jest może być ?

Edytowane przez matheroz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mathom napisał:

Bardzo ładnie, kibicuję :)

Dzięki Mathom :) dla ciebie też bo widzę że też wystartowałeś już jakiś czas temu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą samą skałę:) Jak na razie zielenieje. Ogólnie skała jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tylib napisał:

Też mam tą samą skałę:) Jak na razie zielenieje. Ogólnie skała jest super

Kiedy startowałeś ... Jak wszystko pójdzie dobrze chciałbym miesiąc poczekać i na urodziny 02.03 wpuścić pierwsze życie ... Jeszcze tyle czas :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20.01. Ja z racji że w sumpie trzymałem trochę życia z dawnych czasów to po tygodniu wszystko wylądowało w akwa ale ma się dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, matheroz napisał:

 

Falownik Jebao RW4 bądź RW8 ... kupiłem używkę i nie jestem w stanie rozpoznać który :)

Powiem Ci że ani RW 4 ani RW 8 = widze że masz modele WP 25 chyba :D

Zapowiada się miło, trzymam kciuki ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maciejewski napisał:

Powiem Ci że ani RW 4 ani RW 8 = widze że masz modele WP 25 chyba :D

Zapowiada się miło, trzymam kciuki ! :)

 

Hahah no faktycznie :P dzięki

Może to być jeszcze wp 40 .. ale obadam to dokładnie jak będę w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skały jeśli jeszcze mogę coś zasugerować to zasłoniłbym ta wysoką komin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najprawdopodobniej tak zrobię, wszystko ułożone wstępnie i klejony jest tylko ten wysoki kawałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada. Skała całkiem ciekawa. Będę musiał się też nad taką zastanowić.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja moze sobie teraz spokojnie oplukiwac skaly, ale jak postawisz korale, to pompy skieruj do gory.:thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki tak właśnie teraz mam .. piach jak najszybciej ? Czy raczej odczekać ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, matheroz napisał:

Dzięki dzięki tak właśnie teraz mam .. piach jak najszybciej ? Czy raczej odczekać ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Ja bym nie czekał, u siebie dałem od razu przy zalewaniu. Oczywiście start na suchej skale.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabezpiecz sobie zrzut wody , jak ryba wpadnie wyląduje w sumpie lub odpieniaczu , z tego co widzę masz tylko otwór wlotowy , zaślep go a to co wystaje w kominie możesz nawiercic w koło wiertłem  4 lub piątką jak nie chcesz kupować oryginału.Ogólnie ładnie ułożona skała.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek wsyp jak najszybciej niech już wszystkie składniki zbiornika pracują i dojrzewają. Bardzo ciekawa skała, życzę samych sukcesów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.02.2017 o 20:36, Marcin1978 napisał:

Piasek wsyp jak najszybciej niech już wszystkie składniki zbiornika pracują i dojrzewają. Bardzo ciekawa skała, życzę samych sukcesów.  /

 

Piasek wsypany w piątek i coś tam z niego wylazło. Hmm jakiś ślimak ? 

FOTKA

Zbiornik też trochę się zmienił. Włączyłem już całe oświetlenie czyli + 3xT5 39W : 2xCrystal Blue i Jakaś Biała Spectre od Pacificsun.

FOTKA

Dodałem Bakterie Microbe-Lift Special Blend .. Na ulotce dawka dla 1 dnia a następna 8 dzień. Czy dodać też Probio F od AF które posiadam ? :)

To możliwe że odpieniacz wypienił to co miał i już nie pieni tak intensywnie ? :)

20170212_143827.jpg

20170212_143850.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.02.2017 o 17:35, Jarek GRZESZCZAK napisał:

zabezpiecz sobie zrzut wody , jak ryba wpadnie wyląduje w sumpie lub odpieniaczu , z tego co widzę masz tylko otwór wlotowy , zaślep go a to co wystaje w kominie możesz nawiercic w koło wiertłem  4 lub piątką jak nie chcesz kupować oryginału.Ogólnie ładnie ułożona skała.

pozdr.Jarek

Chodzi ci o to że nie mam rewizji ? Mam rewizje :) no będę musiał zabezpieczyć :) coś wymyślimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Odpieniacz pewnie slabo pieni bo odpienil co bylo i teraz niewiele ma do roboty.Ja startowalem na martwek krewetce i po jakims czasie dodalem do sumpa kawalek zywej skaly...Dojrzewanie wstepne zakonczylo sie po 82 dniach,kiedy NO2 spadlo prawie do "zera" z dnia na dzien,tak ze sprawdzaj przede wszystkim ten parametr i nie przejmuj sie ze wciaz jest wysoki (u mnie byl poza skala).PO4 pewnie bedzie niewykrywalne Salifertem,jezeli sucha skala dobrej jakosci,ale to sie pewnie zmieni kiedy zaczniesz karmic,lub wlozysz wegiel...Pozdrowki...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Iceberg napisał:

Heja...Odpieniacz pewnie slabo pieni bo odpienil co bylo i teraz niewiele ma do roboty.Ja startowalem na martwek krewetce i po jakims czasie dodalem do sumpa kawalek zywej skaly...Dojrzewanie wstepne zakonczylo sie po 82 dniach,kiedy NO2 spadlo prawie do "zera" z dnia na dzien,tak ze sprawdzaj przede wszystkim ten parametr i nie przejmuj sie ze wciaz jest wysoki (u mnie byl poza skala).PO4 pewnie bedzie niewykrywalne Salifertem,jezeli sucha skala dobrej jakosci,ale to sie pewnie zmieni kiedy zaczniesz karmic,lub wlozysz wegiel...Pozdrowki...

 

 

82 dni ?:P oo o kurde .. . a ja chce na swoje urodziny 02.03 wpuścić pierwsze życie do zbiornika :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic w akwarium nie ma i na Twoim miejscu przemyślałabym ułożenie skały. Konkretnie ten pionowy fragment po lewej- ciężko będzie tam jakieś korale przymocować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, akarka napisał:

Jeszcze nic w akwarium nie ma i na Twoim miejscu przemyślałabym ułożenie skały. Konkretnie ten pionowy fragment po lewej- ciężko będzie tam jakieś korale przymocować...

Czemu ? Przecież jest pełno szczelin i moim zdaniem bardzo łatwo będzie tam umieścić cokolwiek na kleju, szczególnie że wszystkie kawałki można wyciągnąć bez problemu z akwa

Edytowane przez matheroz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak mu pasuje :) właśnie przechodzę restart systemu w związku z przenosinami akwarium i kleiłam skałę od nowa. Nauczona doświadczeniem kilku poprzednich startów pokleiłam skałę tak aby można było możliwie jak najwięcej korali poustawiać bez klejenia i dopiero jak koralowi przypasuje miejscówka to go mocować i to nie bezpośrednio na skale ale poprzez dodatkowy kawałek skałki czy skałopodobnej podstawki, żeby można go było kiedyś ewentualnie bezinwazyjnie przekleić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.