Skocz do zawartości
matheroz

300 litrów w obiegu - NEXT STEP

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, akarka napisał:

Każdy robi jak mu pasuje :) właśnie przechodzę restart systemu w związku z przenosinami akwarium i kleiłam skałę od nowa. Nauczona doświadczeniem kilku poprzednich startów pokleiłam skałę tak aby można było możliwie jak najwięcej korali poustawiać bez klejenia i dopiero jak koralowi przypasuje miejscówka to go mocować i to nie bezpośrednio na skale ale poprzez dodatkowy kawałek skałki czy skałopodobnej podstawki, żeby można go było kiedyś ewentualnie bezinwazyjnie przekleić...

Akurat z tą skałą jest tak że nie ma ani jednego kawałka prostego i wszystko podziurowane jak widać, nawet gdybym ułożył ją w inny sposób nie za wiele to zmieni w aspekcie mocowania ich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można poratować się młotkiem i śrubokrętem :)

Pooglądaj sobie na internecie "reef aquascaping". Większość doświadczonych morszczaków układa skałę tak aby jak najmniejszą powierzchnią dotykała dna i było jak najwięcej płaskich elementów na układanie i klejenie koralowców. To one mają być ozdobą, nie skała. Ślady po obróbce skały i klej przestaną być widoczne szybciej niżby się wydawało :)

 

20170104_160926-600x600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jedną rure masz na wylot z pompy , drugą rewizje przy lustrze wody w kominie a trzecią w połowie komina na zrzut wody ta na zdjęciu wygląda tylko na ściętą z góry ,normalnie wkleja się tam to http://erybka.pl/product-pol-882-Aqua-Medic-Sitko-splywu-20-mm.html

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Jarek GRZESZCZAK napisał:

Hej

Jedną rure masz na wylot z pompy , drugą rewizje przy lustrze wody w kominie a trzecią w połowie komina na zrzut wody ta na zdjęciu wygląda tylko na ściętą z góry ,normalnie wkleja się tam to http://erybka.pl/product-pol-882-Aqua-Medic-Sitko-splywu-20-mm.html

pozdr.Jarek

 

AA okej dobra mam to :) nie widziałem o tym więc dzięki :)

Może ktoś mi odpowie jeszcze apropo tych bakterii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś już powiedzieć o pompie? Jak z wydajnością w takim litrażu i ogólnie Twoje odczucia?

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć tylko to że chodzi u mnie na 3 biegu z 10 i jest naprawdę cicha i ma fajna kulturę pracy [emoji4] przynajmniej w porównaniu z poprzednią [emoji4] bardzo fajna [emoji4] ogólnie moje 300 litrow wyszło ciszej niż 30 [emoji3]

W zbiorniku wylądowało 5 litrów wody z działającego zbiornika oraz kawałek żywej skały do sumpa [emoji4] dzięki Maciek

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 8 dzień od zalania zbiornika .. Oznak dojrzewania brak .. Dzisiaj kolejna dawka bakterii Mircobe -Lift Special Blend o przyjemnym zapachu kanalizacji :|

 

Coś jeszcze ? Jakieś rady ? Czy po prostu czekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz suchy pokarm? Sypnij szczypte niech się rozpuszcza. Będzie pożywka dla bakterii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

moim skromnym zdaniem od zalania zbiornika poczekał bym min 2tyg zanim wpuścisz tam życie ale po 8 dniach oznaki dojrzewania nie będzie,u mnie jest baniak 3mies i zaczyna widać że coś się dzieje choć nadal mam parametry rozjechane..

moim zdaniem czekać...jak to mówią wszyscy akwarystyka morska to wytrwałość...cierpliwość...wiedza ...bez tego chyba nici B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maciejewski napisał:

Masz suchy pokarm? Sypnij szczypte niech się rozpuszcza. Będzie pożywka dla bakterii. 

Jakaś tetra w płatkach się znajdzie :) 

2 godziny temu, Adi1977 napisał:

moim skromnym zdaniem od zalania zbiornika poczekał bym min 2tyg zanim wpuścisz tam życie ale po 8 dniach oznaki dojrzewania nie będzie,u mnie jest baniak 3mies i zaczyna widać że coś się dzieje choć nadal mam parametry rozjechane..

moim zdaniem czekać...jak to mówią wszyscy akwarystyka morska to wytrwałość...cierpliwość...wiedza ...bez tego chyba nici B)

Nie no z życiem wstrzymuje się jakieś 2 tygodnie jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30cd9f628526d73bbf9dcbe39b5f6b31.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

No i zaczęło się ? Okrzemki ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maciejewski napisał:

Tak bardziej dino, okrzemki nie puszczają bąbli. Sprawdzałeś RO?

Tak sprawdzałem pokazywało 002/003 ppm .. . coś mam robić ? Świece około 10-12 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino czy okrzemki.. Normalne. I tak samo musi przejść:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak myślałem dlatego zostawiam w spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, matheroz napisał:

Tak sprawdzałem pokazywało 002/003 ppm .. . coś mam robić ? Świece około 10-12 h.

Przejść przejdzie ale co do dino żeby go uniknąć RO musi być całkowicie na 0. 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 15

W weekend w 30 litrach padło światło ... Działa tylko białe, więc padła decyzja że część miękasów przeniosę już do zbiornika na próbę, zacząłem od małej szczepki zoa, a że wszystko wydaję się być okej przez dwa dni przeniosłem połowę życia z 30. Wszystko się fajnie pompuje i wydaję się być w dobrej kondycji. Wlałem również cotygodniową dawkę bakterii. 

 

FOTKA

 

Dino/okrzemki zdaje mi się że też doszły prawię do maksymalnego stanu bo prawie już ustąpiły.

 

W 30l na swoją kolej czeka parka błaznów :clowning, sexy shrimp, krewetka ukwiałowa oraz tańcząca, ciekawe kiedy to będzie. Nooo dobra ja też czekam :P

Powoli zastanawiam się nad doborem obsady. W sumie jestem otwarty na wszelkie opcje więc czekam na jakieś ciekawe propozycje :)

20170220_202050.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobierz sobie obsadę taką jak Tobie pasuje i odpowiednią do litrażu. No i dostępną w handlu. Lub przejrzyj tematy z podobnym litrażem i popatrz co mają inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większość was mnie zganbi ale zepsuta lampa w 30 litrach zmusiła mnie do przeprowadzki życia w ciągu trzech dni .. No i wszystko przeżyło. Rybki pływają a korale się mega pompują [emoji4] jutro opiszę więcej.

A teraz prośba o identyfikację:

Co to za ślimak ? Przenieść czy nie ? [emoji4]

346db92ee31256c21c5effecc080f2dc.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stomatella varia, pożyteczny zjada glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) w sumie to gdzie się przybłakał i od mikrusa w 30 :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudocheilinus Hexataenia 

Taka sprawa: Wpuszczona w sobotę, w świetnej formie, mrożonki jadła i cały zbiornik opływała, ale po przygaszeniu światła gdzieś znikła. Na noc zakopuje się w piasku albo gdzieś chowa ? Szukałem dosłownie wszędzie ale ani śladu. Wyskoczyć też nie powinna bo mam odsłonięty tylko 5cm pomiędzy lampami, na podłodze i w sumpie też ani śladu. Dzisiaj przed wyjściem do pracy tez ogladałem akwa ale nic z tego, ryby brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Hexa potrafi jeszcze przed zgaszeniem światła schować się do swojej kryjówki pomiędzy skałami przy dnie i siedzi tam całą noc (do momentu zapalenia się światła).

Edytowane przez RaLe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zguba się odnalazła ... Skubana dobrze się chowa :P

AKTUALIZACJA 

;d

Tak jak wcześniej wspomniałem całe życie przeniesione :) Do obsady doszło parę nowych ziomeczków :D :

- Pseudocheilinus Hexataenia

-Petrapogon Kauderni

- Lysmata Amboinesis

- Entacmaea Quadricolor

+ życie z 30:

- Amphiprion oceallaris x2

- Rhynchocinetes Durbanesis

 

 

Może macie jakieś ciekawe rybki które możecie mi polecić ? Obecnie szukam jakiejś fajnej babki :D:D:D

 

POZDRAWIAM

121212.jpg

123123123.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.