Skocz do zawartości
Przemek78

Pompa Jebao DCS-3000 / 4000- stopniowanie mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zakup jednej z powyższych pomp, przeglądając ich specyfikację zauważyłem, że nie podano mocy pomp w watach od-do, jest tylko jedna wartość. Z kolei w innych regulowanych pompach są takie dane. Różnica tkwi w tym, że te pompy w których podano ten przedział nie są DC. I tutaj nasuwa się pytanie czy wymieniony sprzęt zawsze pobiera te 25W w przypadku DCS-3000 i 30W w przypadku DCS-4000? Niezależnie od poziomu wydajności, na którym pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobiera proporcjonalnie do ustawionej wydajności , a te 25 W to moc max ,przy czym na sterowniku jest napisane 30W .Teraz nie wiadomo czy to max wydajności sterownika czy pobór brutto całości w tym 25W sama pompa .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SU1 napisał:

Pobiera proporcjonalnie do ustawionej wydajności , a te 25 W to moc max ,przy czym na sterowniku jest napisane 30W .Teraz nie wiadomo czy to max wydajności sterownika czy pobór brutto całości w tym 25W sama pompa .

Dzięki za odpowiedź, tak też myślałem. Ale nie daje mi spokoju dlaczego nigdzie nie ma takiej informacji. Czy aby nie jest to tak jak z ledami (również działają na prąd stały) gdzie 3w power led bierze zawsze 3W a jego moc regulujemy poprzez mA. Jeśli gadam głupoty to niech mnie ktoś sprostuje, elektryka to nie jest moja branża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swojej DCS-3000 na poszczególnych stopniach mam pomierzone takie moce:

1. 14,4W

2. 16,2W

3. 17,8W

4. 19,5W

5. 21,8W

6. 24,0W

7. 26,4W

8. 29,0W

Pomiar przy podniesieniu słupa wody na wys. 1m poprzez rurę 25mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Led 3W tak naprawdę przy prądzie nominalnym ma około 2,4W , zmieniając prąd pracy zmieniamy moc ,więc moc (W)  LED  zależy od zasilania /prądu jaki jej "podamy" . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dla mnie temat bardzo interesujacy. Zwłaszcza dcs-3000, która ma zasilać KZ rev. S lub Schuran 200

Może komuś się przyda: 

Poziom wody w sumpie 25cm

Schuran 150 zweżka venturi (na mokro) zasilany AB 2000up/1 pobór 25W

KZ rev. S zweżka becket ( teoretycznie na sucho bo bez zaworu regulującego wysokości wody w odpieniaczu) zasilany eheim 1260 pobór 51W

Przy tych poborach Jebao wypada fantastycznie.

Ciekawe tylko jak pompa zniesie ten typ pracy?

 


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.