Skocz do zawartości
Dexter2k13

Klejenie korali

Rekomendowane odpowiedzi

Zastyga, woda przyspiesza ten proces. Dlatego trzeba trochę "powiercić" klejoną szczepką, tak żeby rozerwać zastygniętą powłokę.

Jeśli się da wygodniej kleić na zewnątrz i wkładać pod wodę celem zwiazania kleju, ale często nie ma tego komfortu.

Edyta:

Maciej był pierwszy :)

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używacie standardowej kropelki, czy kropelki w żelu, czy może coś innego???


1935e5648c0982e3bca0900bd4d0a36au1569a14

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja też używam tylko w żelu. Przy najbliższej okazji wypróbuję waszą metodę :) Dzięki :) 


1935e5648c0982e3bca0900bd4d0a36au1569a14

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość ważne jest wcześniejsze oczyszczenie skały inaczej klej może odejść wraz z takim jakby nalotem na skale. Nie ważne czy kropelka czy inny klej do brudu i glonów nie "chwyci" .

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, maciej01 napisał:

Robi się taka powłoka, skorupka czy błona nie wiem jak to dokładnie nazwać na wierzchu tej kropli kleju. Jak dociśnie się korala do skały, to pęka ta powłoka i klej jest płynny. Chwilę przytrzymać, dociskać korala i gotowe.

Dokładnie tak jak piszesz. Tylko lepiej to robić na wyłączonej cyrkulacji, łatwiej wtedy trafić koralem na tą kropelkę kleju która jest już na skale i w czasie zastygania/wiązania kleju nie buja nam koralem przez co klej szybciej i lepiej wiąże.


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kleję w akwarium bo chcę przykleić koral do skały, to klej nakładam na koral na zewnątrz akwarium i z tym klejem koral trafia na swoje docelowe miejsce. Jak przyklejam do podstawki, podstawka na zewnątrz, klej na podstawkę i do kleju dociskam koral, a po chwili jak klej zastygnie to wkładam do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kleję w akwarium bo chcę przykleić koral do skały, to klej nakładam na koral na zewnątrz akwarium i z tym klejem koral trafia na swoje docelowe miejsce. Jak przyklejam do podstawki, podstawka na zewnątrz, klej na podstawkę i do kleju dociskam koral, a po chwili jak klej zastygnie to wkładam do akwarium.


Robiłem identycznie, teraz wypróbuje sposób, o którym pisali koledzy [emoji2]

1935e5648c0982e3bca0900bd4d0a36au1569a14

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.