Skocz do zawartości
Engell1

jaki falownik zamiast Gyre XF150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar zmienić moją Gyre na jakiś inny falownik dobry, CICHY i niedrogi . . .Możecie coś zaoferować ? Akwa mam 400 litrów i 130cm długie . . . Na oku mam Jebao RW-8 albo Hydor Koralia Reef Kit z dwiema pompami 9000l . . .

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam rw-8 ale wszystko zależy od ulozenia skaly po dluzszym użytkowaniu trochę wartość pompy spada wiec trzeba ja częściej czyscic ja osobiście przy 130 cm mam rw 8 i rw-4 i daja rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja dokładnie w 250l mam to samo i jest ok ( rw 8 i rw-4 i daja rade )=12.000l / h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, macie te pompy ustawione po przeciwnych stronach akwarium czy tez z jednej strony ? Głośne czy ciche ?


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej dorzuć parę zł i kup 15 ja mam u siebie jest elegancko a zawsze lepiej skręcić na sterowniku i mieć cisze


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Engell1 napisał:

Witam,

Mam zamiar zmienić moją Gyre na jakiś inny falownik dobry, CICHY i niedrogi . . .Możecie coś zaoferować ? Akwa mam 400 litrów i 130cm długie . . . Na oku mam Jebao RW-8 albo Hydor Koralia Reef Kit z dwiema pompami 9000l . . .

pozdr

Obawiam sie że z Jebao RW-8 przy Twojej długości akwarium nie da rady, albo inaczej nie będziesz zadowolony.

Ja mam Akwarium 120 cm długie i w środku dwie pompy Jebao RW-15 plus obiegowa 8000 l/h na 4 wylotach i szału nie ma z cyrkulacją 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja mam z dwóch stron mocniejszą w stronę lustra wody ,są ciche u mnie idą na 80% mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

A czemu Gyre chcesz wymienić? Pytam bo się zastanawiam nad kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gyre wymieniam bo akurat mi się zepsuła i mam możliwość zmiany. Gyre szału nie robi, w trybie falowania robi wnerwiający odgłos więc mam ją w trybie stałym co nie ma sensu w tej cenie . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pompy  RW-15  w trybie "C" w moim akwarium robią swietną robotę,

może nie są demonami ciszy ale akwarium stoi w takim miejscu że nikomu to nie przeszkadza, dodatkowo w nocy przełączają się na tryb nocny i zapada błoga cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Engell1 napisał:

Gyre wymieniam bo akurat mi się zepsuła i mam możliwość zmiany. Gyre szału nie robi, w trybie falowania robi wnerwiający odgłos więc mam ją w trybie stałym co nie ma sensu w tej cenie . . .

A masz ją na nowych przyssawkach ? U mnie jest cisza w każdym trybie na 100% mocy. Więc nie wiem dlaczego Twoje są głośne.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chyba na nowych przyssawkach ale w trybie falowania nawet na 30% strasznie wkurza ten dźwiek ale ja jestem przewrażliwiony . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyś był bliżej, mógłbyś u mnie sprawdzić czy faktycznie tak chodzi. 

Mi najgłośniejszą pompą jest dolewka. 


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem co wy robicie z tymi pompami ja mam rw 8 na polowe i rw 4 na 3/4 i przy długości 130 cm jest super gdybym dal więcej lpsy by mi pofrunęły pompy cichutkie sa?no chyba ze uzywacie na sama skale z twardzielami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Autorze....

Mam taką pompę. Mam bardzo podobne akwarium. Nie wiem jak to zrobiłeś ale u mnie ponad 30% powoduje latanie korali po baniaku i przeniesienie piasku. Zaś co do odgłosów, to gratuluję słuchu. Moja pompa jest zamocowana ok 30 cm od głowy (fotela). Zarówno tryb falowania jak i zmienny jest minimalnie słyszalny - to znaczy muszę się skupić na wyłapaniu go...

Dlatego może faktycznie, kup "jebało"... Będziesz zadowolony.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, DarekB30 napisał:

Obawiam sie że z Jebao RW-8 przy Twojej długości akwarium nie da rady, albo inaczej nie będziesz zadowolony.

Ja mam Akwarium 120 cm długie i w środku dwie pompy Jebao RW-15 plus obiegowa 8000 l/h na 4 wylotach i szału nie ma z cyrkulacją 

 

 

Kolego jam mam RW8 w swoim baniaku o dł 120x50x50 ustawione na nie całe połowę mocy. I według mnie robi robotę dość mocno...a czasami wydaje mi się za mocno.

kwestia ułożenia skały w zbiorniku i cyrkulacji jak mamy ustawioną,to będzie miało znacząco efekt cyrkulatora w naszym zbiorniku.... ale RW 15 nie wiem jak ty masz z tą pompą ale ona by w moim baniaku chyba zrobiła by  burze piaskową przy 120cm dłu zbiornika więc albo ty masz potwora w kwesti RW15 albo ja mam Wr8 bo to trochę dziwna uwaga dla kolegi :).

Engell1. Dziwi mnie to że chcesz ją zmienić na zwykłe  jebao są lepsze cyrkulatory na rynku?

Za ile chciałbyś odsprzedać greya ? jak go nie chcesz Odp. na PW

Sory doczytałem posty wyżej że ci się zepsuł to nie ma tematu :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
Kolego jam mam RW8 w swoim baniaku o dł 120x50x50 ustawione na nie całe połowę mocy. I według mnie robi robotę dość mocno...a czasami wydaje mi się za mocno.
kwestia ułożenia skały w zbiorniku i cyrkulacji jak mamy ustawioną,to będzie miało znacząco efekt cyrkulatora w naszym zbiorniku.... ale RW 15 nie wiem jak ty masz z tą pompą ale ona by w moim baniaku chyba zrobiła by  burze piaskową przy 120cm dłu zbiornika więc albo ty masz potwora w kwesti RW15 albo ja mam Wr8 bo to trochę dziwna uwaga dla kolegi default_smile.png.
default_biggrin.png.


Tak jak pisalem. Mam dwie RW 15 ustawione na krótszych bokach akwarium 120x70x60. Skały około 50 kg piasek na dnie i daleko im do robienia zadymy w akwarium nawet jak pracują na pełnej mocy.
Tu masz zdjęcie z ustawiania skały jak są ustawione względem siebie.

4e6bfe956137ddf6df76251660171ae8.jpg

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

20170114_153939.thumb.jpg.2afe182a2c9a98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Tak jak mowiłem w trybie zmiennym nawet na ok 40% mocy wytwarzają nieprzyjemny odgłos słyszalny przede wszystkim wieczorem. Akwa stoi w dużym pokoju więc jak jest cicho to to strasznie wkurza . . . Z tego względu używałem ją na trybie stałym co się mija z celem, ponieważ za tą cenę mogę mieć dwie lub trzy inne i sobie lepiej cyrkulację dopasować . . .

Skoro i tak się popsuła po 8 miesiącach - ale serwis nie robił żadnych problemów - i powinienem dostać lada dzień nowy wirnik i kontroler to musiałem na ten czas kupić jakieś inne pompy. Dziś zamontowałem Jebao RW8 i powiem, że jestem w miarę zadowolony . . .tzn. w trybie W1 też ma wkurzający odgłos i teraz przełączyłem na W2 i jest lepiej - muszę jeszcze poobserwować tą pompę. Ogólnie nie jestem fanem Jebao bo miałem pompę DCT 6000 i była głośna jak odrzutowiec więc od tamtego czasu nie przepadam za tą firmą . . .

Zastanawiam się jeszcze nad Aqua Medic EcoDrift ( trochę za drogie ) albo Hydor Koralia 3G, szczególnie Hydor mnie kręci bo ma dwie pompy "nowej generacji" po 9000 litrów na godzinę przy tylko 6,3 W ! ale sterownik jest trochę prosty tzn. nie ma tyle możliwości co Jebao . . . pytanie tylko czy faktycznie te wszystkie funkcje są mi potrzebne. Sterownik chcę mieć w szafce więc sensor nocy i tak nie będzie działał . .

 

Jakieś propozycje ? Jeżeli zostanę prz Jebao to chcę mieć dwie RW15 i skręcić je na pól niż RW8 dawać na maksa . . . Ma ktoś doświadczenie z pompami Hydor 3G ???

Link do szczegółów o Hydor http://www.hydor.com/eng/prodotti-tecnici/movement-pumps/koralia-3g-third-generation.php

 

 

Acha jeszcze jedna uwaga do Gyre, przy ustawieniu równoległym do lustra wody film na powierzchni wody zbierał się po przeciwnej stronie akwarium i to też jest wkurzające  . . .

 

Tak a propos . . .jak ktoś jest chętny na Gyre to możemy pogadać . . .rachunek i wszsytko mam, komplet nowych klatek itp wszystko jest .  ..

Edytowane przez Engell1 (wyświetl historię edycji)

Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mWitam,

 

Odświeżę trochę temat i podsumuję moje testy . . . W ostatnim tygodniu kupiłem kilka pomp aby je przetestować i mam takie wrażenia :

 

Jebao RW 8 - pompa jest na prawdę mocna i kontroler ma wiele funkcji ALE niestety pompa jest GŁOŚNA tzn. wyraźnie słyszalna więc wraca do sklepu!

Hydor Koralia 3rd Generation 9000 l z kontrolerem Smartwave - pompy wyglądają ładnie i solidnie i są prawie niesłyszalne w trybie stałym . . . ALE ten Smartwave to jakaś parodia kontrolera jest, nie ma możliwości ustawienia siły pomp, tylko naprzemiennie lub zsynchronizowane i do tego timer od kilka sekund do 6h . . .Przy programie naprzemiennym niestety pompy przy załączaniu wydają nieprzyjemny odgłos a w strybie zsynchronizowanym np. przy timerze 6h pracują obie przez 6h a potem się wyłączają na 6h ?? Dla mnie to nonsens kompletny. Poza tym mimo, że producent podaje 9000l /h to są one dość słabe aby nie powiedzieć bardzo słabe ! Jebao RW 8 lub Tunze 6055 są o wiele mocniejsze mimo, że teoretycznie mają mniejszy przepływ wody. Te pompy też wracają do sklepu

Tunze Turbelle Nanostream 6055 z kontrolerem - dopiero dziś ją dostałem ale mogę już powiedzieć, że Tunze to klasa sama w sobie! Bałem się, że ta pompa 6055 czyli 5500 litrów będzie za mała ALE robi mi prawie pralkę w akwa ( 130cm ) i to jedna ! Teraz jest wieczór i muszę powiedzieć, że jest prawie niesłyszalna. Suma sumarum to dokupuję drugą Tunze 6055 i Multicontroller 7096 i powinno być git ! Gyre jest przereklamowana wg mnie . . .

Edytowane przez Engell1 (wyświetl historię edycji)

Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie miałem Gyre'a a opinie o nim znam tylko z przekazu kumpli to moim zdaniem najlepszymi pompami pod względem wytrzymałości i możliwości są właśnie Tunze. Również do nich powracam. Koniec z półśrodkami.  Myślę że bardzo dobrze wybrałeś.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie dwie Gyre xf250 i nie powiem , ładnie wodą trzepią , ustawione na przeciw robią fajna fale ale wszyscy potwierdzą ,że w czasie pracy pulsacyjnej dosyć je słychać , na szczęście w nowym sterowniku mamy sporo możliwości ustawień i można ustawić by nas nie wnerwiały :) 

W każdym bądź razie zastanawiam się czy jeden Vortech MP 40W QD da rady ogarnąć baniak 135x65x65 ,chodzi mi po głowie ,ale cena duża ,nie chciałbym zamienić a potem będzie druga potrzebna .

W nowym szkle dwie Gyre xf250 wejdą mi na jednym boku i też będzie nieźle ,ale jęczenie mnie wykończy;) a i trochę dużo miejsca zajmują  


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.