Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie leci 60%-70% białe i 100% niebieskiego i nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze takie oświetlenie jest ok. Glonow nie ma, dojrzewanie przechodzi jak na razie nadzwyczaj  lagodnie, okrzemek wydaje mi się ze jest coraz mniej. Zobaczymy jak za jakiś czas korale będą reagować na to oświetlenie

no i wiadomo ze te 165w to w rzeczywistości jakies 120w ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Royal blue jak masz ustawiony i czy swiecisz caly czas tym kanalem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiony na 100% mocy i swieci cały cZas takim światłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawilo sie cos nowego ;/ skala w pecherzach powietrza plus w niektorych miejscach glon. Na piasku pojawilo sie cos takiego. Dino, cyjano, jedno i drugie, a moze jeszcze cos innego? Jak z tym walczyc i czy w ogole walczyc przy akwarium 1,5 miesiecznym. 

Testy:

no2 - 0

no3 - 5 

mg - 1400 

Narazie wiecej testow nie robilem. 

17160683_1265753590140688_663034857_n.jpg

17270041_1265753560140691_435865525_n.jpg

17270427_1265753523474028_1367270677_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano jest na pewno co do dino nie jestem pewien. Poszukaj na forum jak z tym walczyć naturalnymi metodami, bo z tego co czytam to przeważnie polecana jest chemia "chemiclean". Raz miałem w panelu z dsb i refugim i samo znikło po jakimś czasie, ale Ty masz to w akwarium to musisz jakoś z tym cyjano walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to cyjano to nie pozostaje nic innego jak chemiclean. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Żaden chemiclean, ten środek to ostateczność, większa cyrkulacja i zaciemnienie na 3dni (ja nie zaciemniałem i też zeszło) skróciłem tylko czas świecenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa cyrkulacja tzn ? Używam Jebao rw 4. Mam już jakieś życie wiec nie wiem czy mogę zaciemnić na 3 dni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dawid_jg napisał:

Większa cyrkulacja tzn ? Używam Jebao rw 4. Mam już jakieś życie wiec nie wiem czy mogę zaciemnić na 3 dni 

To że masz RW4 to nic, ma sporą moc ale przecież jeden wiatraczek może nie dmuchać tam gdzie potrzeba i zostają martwe strefy. Pobaw się trochę z jego ustawieniem a jak nie pomoże to zamiast RW 4 lepiej wsadzić ze 2 albo nawet 3 mniejsze śmigła. 
A i najważniejsze chyba, cyjano odsysaj ale staraj się nie gmerać przy tym w piasku, dolewaj po troszkę bakterii jeśli masz.
Za jakiś czas wrzucisz zwierzaki co zajmą się sprzątaniem dna i też pewnie to pomoże zwalczać takie nieładne widoki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to biore sie za odsysanie. Bakterie mam seachem stability. Tylko jak je teraz lac? codziennie, raz w tygodniu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dawid_jg napisał:

ok, to biore sie za odsysanie. Bakterie mam seachem stability. Tylko jak je teraz lac? codziennie, raz w tygodniu? 

co dwa dni jedna nakrętka przez tydzień 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyjano zeszlo samo, ale w 2 dni zaatakowalo cos nowego. co to jest? jest na calym piachu atakuje skaly i szybe. Chyba ze to znowu cyjano w turbo duzej ilosci? 17690108_1285444008171646_1945024266_n.jpg

17690859_1285443988171648_319677987_n.jpg

17690489_1285444088171638_2127603136_n.jpg

17742472_1285444058171641_1827380871_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

raczej dino tym razem - często chodzą parami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie to... da sie z tym jakos walczyc? tylko nie jakies zaciemnianie itd bo to pewnie skutkuje ale na krotko ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dino to ludzie zwalczają go/jego wodą utlenioną , podobno bardzo skuteczna i nieszkodliwa dla akwa. Było kilka tematów i wszyscy zadowoleni. 5ml na 100l wody jeden raz dziennie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to leją przez 10 dni, najlepiej poszukaj w dział plagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w odniesieniu do zaciemniania akwarium w celu zwalczania cyjanobakterie bakterii. Cyjanobakterie to takie cwane proste organizmy które potrafią czerpać energię i ze światła ze związków azotu (dlatego też w swojej przeszłości ich systematyka była często zmieniana a to raz rośliny a raz bakterie). Reasumując aby pozbyć się cyjano należy dać im konkurencję żywieniowe, utrzymywać związki azotu na niskim poziomie (pamiętajmy że testy akwarystyczne to raczej punkt odniesienia a nie precyzyjny wynik laboratoryjny) i nie przeswietlac zbiornika. 


eb57849b78df468d7bacbce28b19e387u1595a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przeswietlac tzn? ja swiece chinka 2h najpierw niebieskie na 100% po 2h dochodzi biale 30% i po 8h wylacza sie biale i zostaje niebieskie jeszcze na 2h. 

przyczyna tez moze byc ze obnizylem lampe? jest jakies 10cm nad akwarium, wczesniej byla jakies 20cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ogólnie informacje na temat cyjanobakterii ( jakis czas temu czytałem obszerny artykuł na ten temat)

Czas święcenia jak widać nie jest zawrotny wiec ok. Obniżenie z 20 cm na 10 to skupienie mocy świetlnej bardziej w punkt. 

Czy to jest przyczyną ... raczej nikt nie zna na to odpowiedźi. 

Trzeba pamiętać o jednym. Bez potrzeby nic się nie zmienia. Im mniej ingerencji w akwa tym lepiej. Jeżeli miałeś juz sytuacje ze zaczęło robic się lepiej to daj takiej sytuacji szanse aby trwała jak najdłużej i ciesz tym oko. 


eb57849b78df468d7bacbce28b19e387u1595a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to dino to mam z tym pierwszy raz do czynienia, ale czytalem ze ciezko sie z tym walczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.