Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jakies 2 tygodnie temu wystartowałem ze zbiornikiem 96l  na suchej skale i 40l wody z działającego zbiornika i zywy piasek. Sump jakies 30l. Lampa led 165w. odpieniacz scuma 0635, ale czekam na inny odpieniacz bo ten jest za glosny i ciężko się go reguluje. Bakterie seachem stability. Do sumpa wsadziłem siporax. Testy zrobiłem no2 niewykrywalne, no3 około 10. Piasek strasznie zawalony jakims scierwem i stad moje pytanie co to może być? Mogę już wkladac jakas ekipe czyszczaca żeby trochę przeczyscili ten piach?

16900245_1248246815224699_224276591_n.jpg

16900393_1248246821891365_1390758574_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym różowym świetle, to może być wszystko okrzemki, dino lub cyjano. Dodaj zdjęcie w normalnym oświetleniu i zbliżenie tego czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki, po jakimś czasie same znikną. Dwa tygodnie to trochę mało, żeby coś wpuszczać. Ja bym odczekał jeszcze kolejne dwa tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, nie spieszy mi się ;P ale już myslalem ze jakies dino czy cos, bo z tym to się ciężko walczy ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz od kogo skubnij xenie i capnelle, i wcisnij gdzies w skale. Niech zacznie się coś dziać w baniaku poza okrzemkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej będę się upierał przy swoim. Odczekaj jeszcze z zasiedlaniem akwarium, niech spokojnie przejdzie pierwszą fazę dojrzewania. Nie ma co się spieszyć, pośpiech to zły doradca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekam jeszcze te 2 tyg skoro tak radzicie, tylko odpieniacz nie ma co robic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie w tym problem, bakterie też nie bd miały co jeść skoro odpieniacz wszystko wybije.. dojrzewania ciąg dalszy za 2 miesiące bd miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz nie jest wielkim wrogiem bakterii chyba że nowo wpuszczone do kolumny wody, wiadomo że wyłapuje proteiny itp ale bez przesady No3 czy po4 nie ruszy.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dawid_jg napisał:

czyli co, mam wylaczyc odpieniacz? no chyba nie o to chodzi :P

Moim zdaniem powinien chodzić normalnie.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że normalnie niech chodzi.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma chodzić normalnie, chodziło mi o to że lepiej jakieś życie już wpuścić. dlatego zasugerowałem "morskie chwasty" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz zostawiam wlaczony, a jeśli chodzi i xenie czy cos innego to nie chce zasmiecac i tak małego akwa, a wiemy jak xenia szybko się rozrasta a mam jakies tam plany co do korali ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Dobrym odpieniaczem mozna wywalic bakterie ze zbiornika,dlatego ja po ich dodaniu sciagam kubek na pare godzin...Bakterie zaraz po wpuszczeniu laduja sie na skale,piasek,szklo siporax,etc i tam zostaja a w toni wodnej ich jest bardzo malo,chyba ze jest ich zakwit...Dlatego uwazam ze jezeli akwa jest juz zasiedlone przez bakterie to ani odpieniaczem ani ozonem ani UV-ka ich nie wybijesz...Piszesz o zerowym NO2,czy jestes pewny ze wogole cykl azotowy mial juz miejsce,bo cos te dwa tygodnie to trudno uwierzyc...U mnie azotyny przez dwa miesiace byly poza skala by w przeciagu jednej nocki spasc do "zera" a okrzemki u mnie sie pojawily po dobrym miesiacu i dopiero niedawno byl ich odwrot i chociaz akwarium teoretycznie jest po cyklu,jeszcze troche poczekam,gdyz nie chce dac korali i potem sciagac z nich glony...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 3/4 dniach no2 miałem bardzo wysokie, i tak od 2 dni spadlo do 0, nie wiem co było tego powodem. odpieniacz zostawiam odpalony, nie ruszam go ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo każde akwarium jest inne i inaczej dojrzewa. U jednego może to być 2 tygodnie, a u kogoś inne 2 miesiące. Ja miałem akwarium ze słabymi wizualnymi oznakami dojrzewania i parametry wskazywały, że mogę zasiedlać po 3,5 tygodnia. Okrzemek nie było, chyba że tak mało, że nawet nie zauważyłem. Glonów zielonych było bardzo mało na skałach, a szyby czyściłem 2 razy w tygodniu. Po jakiś dwóch miesiącach pojawiła się pierwsza plaga dino, z którą poradziłem sobie dość szybko. Ogólnie dojrzewanie przebiegło dość łagodnie, może że miałem dobrze odgazowaną żywą skałę. Pierwsze życie dałem po jakiś 5 tygodniach o zalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawione oświetlenie  przy tej lampie ? Ja musiałem skręcić białe bo mi paliło korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciejewski mam nadzieje że robisz sobie jaja z wpuszczaniem życia do dwu tygodniowego szkiełka???? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie światło mam na 100% a białe na 30. Korali mi nie pali bo ich tam nie ma :P narazie akwarium dojrzewa ;p ale za jakiś tydzień dwa jakieś pierwsze korale się znajda i jakaś ekipa czyszcząca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ustawił już zakresy oświetlenia tak jak ma być docelowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śpiesz się z koralami ja pierwsze korale włożyłem po ok 2 miesiącach. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej tak już będzie docelowo białe na 30/40% niebieskie na 100%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zbyt mocna ta lampa, nawet przy skręconym białym świetle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.