Skocz do zawartości
volf

czy to naturalne kolory ukwiałów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałem wprowadzić jakieś nowe ukwiały , coś innego niż quadri. 

Czy to są naturalne kolory ?, nie miałem z nimi do czynienia i potrzebuje porady

http://erybka.pl/product-pol-6698-Heteractis-crispa-L.html

http://erybka.pl/product-pol-7312-Heteractis-crispa-L.html

http://erybka.pl/product-pol-12949-Heteractis-crispa-M-L.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ten biały wygląda na wypalonego i zrzucił zooksantele. 2 poprzednie mogą być barwione

 

Cytuj

If a healthy specimen is obtained it can do well in captivity, but Sebae Anemones are known to suffer from shipping stress and will often release their zooxanthalle in transport. Sometimes, to enhance their appeal, captive specimens are bleached out so they are also white in color. If they are white, their chances of survival are slim. The Sebae Anemone, as well as the Magnificent Anemone or Ritteri Anemone Heteractis magnifica, is often colored with vegetable or other dyes as well. Be cautious when purchasing them as these treatments can also cause the anemone problems.

Sam kupiłem takiego malu i teraz karmię go co drugi dzień krewetkami. Zdecydowanie lepiej kupić biało różowego quadri.

Bubble-Tip-Anemone-DTfzVO.jpg

 

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadri hoduje od czterech lat i chciałem teraz spróbować czegoś nowego, i oczywiście nie wpaść na minę. Czytałem o praktykach barwieniu ukwiałów właśnie tego gatunku a doświadczenia z nimi nie mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi właśnie wpakowało się na taką minę dzięki postom jak ten wyżej. Niestety one się nie dzielą tak łatwo jak quadri, a w sklepach większość to właśnie albo barwione, albo wybielone wersje. Słyszałem o przypadkach, że ludziom udało się wykarmić sztucznie (jak ja próbuję), ale nie dość, że to sporo pracy to jeszcze wracają do swojego pierwotnego ubarwienia czyli zazwyczaj coś w tym stylu:

gfE8iBrE.png

 

Ja teraz poluję na dywanowy ukwiał w jakiejś ciekawszej odmianie kolorystycznej.

Może kiedyś się trafi coś takiego:

RainbowCarpetAnemone14b1.jpg

wymagający, ale moim zdaniem warto spróbować.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia żółty jest barwiony jak nie padnie od razu to po 3 miesiącach to zacznie wyrzucać barwnik z siebie i zrobi się cielisty kremowy co do białego to kolor taki można otrzymać trzymając tego samego ukwiała w ciemności jak będzie miał dostęp do światła ściemnieje

Edytowane przez Arek23 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jednak odpuszczę sobie te piękności i zostane przy moich pewniakach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, FunWorld napisał:

Dużo ludzi właśnie wpakowało się na taką minę dzięki postom jak ten wyżej. Niestety one się nie dzielą tak łatwo jak quadri, a w sklepach większość to właśnie albo barwione, albo wybielone wersje. Słyszałem o przypadkach, że ludziom udało się wykarmić sztucznie (jak ja próbuję), ale nie dość, że to sporo pracy to jeszcze wracają do swojego pierwotnego ubarwienia czyli zazwyczaj coś w tym stylu:

gfE8iBrE.png

 

Ja teraz poluję na dywanowy ukwiał w jakiejś ciekawszej odmianie kolorystycznej.

Może kiedyś się trafi coś takiego:

RainbowCarpetAnemone14b1.jpg

wymagający, ale moim zdaniem warto spróbować.

Ja szukam czerwonego dywana już przeszło 2 lata. Kilka prób zamówienia pode mnie bo niby były w rozpisce dostępne zawsze paliły na panewce. Tego co pokazałeś pierwszy raz na oczy widzę i od razu mi zbielały z wrażenia. Przy czym jak z czerwonym jest problem to ten rainbow to już w ogóle pewnie kosmos do kupienia i cena też spodziewam się kilka/kilkanaście tysiaków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mat_Mat napisał:

Ja szukam czerwonego dywana już przeszło 2 lata. Kilka prób zamówienia pode mnie bo niby były w rozpisce dostępne zawsze paliły na panewce. Tego co pokazałeś pierwszy raz na oczy widzę i od razu mi zbielały z wrażenia. Przy czym jak z czerwonym jest problem to ten rainbow to już w ogóle pewnie kosmos do kupienia i cena też spodziewam się kilka/kilkanaście tysiaków :)

Niestety... Ładne rzeczy muszą kosztować.

Nie wiem, czy takie sztuki w ogóle pojawiają się w Europie. Obserwuje czasami aukcje high-endów na facebooku, ale max co tam widzę to sztuki z wwc, a już nawet jakieś konkretniejsze blasto to ciężko.

 

Dałem taki przykład ekstremalny z nim, ale już nawet taki mini maxi , albo rock anemone wydaje się ciekawą alternatywą przy buro-kremowych malu.

Może pewnego dnia będą zasoby i możliwość kupna takiej perełki jak na zdjęciu.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten żółty z pierwszego linka jest niestety barwiony, drugi też wygląda podejrzanie...

Co do czerwonych ukwiałów dywanowych to owszem, trafiają się w Europie i to nawet nie tak rzadko. Dostajemy takie kilka razy w roku, niestety bardzo rzadko trafiają do sprzedaży online, bo lista oczekujących na nie jest dość długa...

 


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AquaManiac napisał:

Ten żółty z pierwszego linka jest niestety barwiony, drugi też wygląda podejrzanie...

Co do czerwonych ukwiałów dywanowych to owszem, trafiają się w Europie i to nawet nie tak rzadko. Dostajemy takie kilka razy w roku, niestety bardzo rzadko trafiają do sprzedaży online, bo lista oczekujących na nie jest dość długa...

 

To już coś wiemy. Cenna informacja. A możemy spytać o koszt w przybliżeniu takiego czerwonego okaza? Zdarzają się czasami rainbow?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czyli erybka chce naciągnąć klientów??? waszym zdaniem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to powiedziałeś.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem się naciągnąć na crispe z erybki...piękna kolorowa :) po 2 miesiącach rozpoczęła wyrzucanie bebechów i barwinków hehe  zobaczymy czy coś z niej będzie... póki co przypomina naleśnika i krewetki coś tam czasem skubią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, erem90 napisał:

Dałem się naciągnąć na crispe z erybki...piękna kolorowa :) po 2 miesiącach rozpoczęła wyrzucanie bebechów i barwinków hehe  zobaczymy czy coś z niej będzie... póki co przypomina naleśnika i krewetki coś tam czasem skubią...

Karmisz ją? Ma otwarty otwór gębowy? Polipy są lepkie?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, FunWorld napisał:

To już coś wiemy. Cenna informacja. A możemy spytać o koszt w przybliżeniu takiego czerwonego okaza? Zdarzają się czasami rainbow?

Czerwone kosztują ok. 300 Euro, niestety "tęczowego" jeszcze nigdy na oczy nie widziałem...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Spodziewałem się wyższej ceny. Widziałem sztukę od WWC za $699. 

I tak pewnie szybko nie będę miał okazji zakupić takiej sztuki. Może chociaż jakiś rock nem, albo bounce się trafi w rozsądnej cenie.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.