Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupował ktoś ostatnio pojemniki do Balinga? Słyszałem ze w ikei są fajne ale nic ciekawego nie mogłem znaleźć. Proponujecie coś sprawdzonego?

Pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś tak kombinowałem ale ..

-uświadamiając sobie potencjalną konsumpcję płynów, założenie iż nie powinienem uzupełniać płyny częściej niż co 2-3 tygodnie a co najważniejsze gospodarowanie każdego centymetra w szafce nie znalazłem nic budżetowo gotowego co by można zaadaptować.

Dla Twojego akwarium to zwykłe 3x5litrowe butelki albo rozważ zrobienie samodzielne pojemników: plexi, klej acrifix ewent dlawik PG, rurka słomka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak silvia pisze, pojemniki do ballinga można zrobić ze wszystkiego, kwestia estetyki i możliwości upchnięcia w szafce.  Ja zrobiłem z pojemników do żywności, które kupiłem w OBI, chyba za 17 zł plus naklejki i trochę zabawy. Pojemniki nie mają dużej pojemności, skale zrobiłem do 2 l, a do pełna mieści się około 2,5 l. Żeby nie bawić się w częste rozrabianie to płyny rozrobiłem  w bańkach 10 l, które trzymam w piwnicy. 

 

20170305_084857.jpg

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet na te pojemniki przeznaczyłeś?
ile masz miejsca?
jaki litraż chcesz mieć?


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ze słoików po ogórkach :). Koszt zero a równie funkcjonalne. Przy małej ilości miejsca lepsze są o podstawie prostokątnej.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

większość szklarzy zrobi na wymiar "akwarium" z 2 przegrodami - koszt zależy od rodzaju szkła i humoru wykonawcy (może zrobić z "odpadów") wystarczy dorobić sobie jakieś pokrywki np. ze spienionego PCV ? 

za nasto-litrowy zbiornik na dolewkę szyba 4 czy 5 mm klejony transparentnym silikonem zapłaciłem niecałe 40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mieszac w jednym pojemniku i przelewac do drugiego ? 5-cio litrowe kanistry po destylowanej sa praktyczne - wystarczy wywiercony otwor w nakretce.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie nie mieściły 5 litrowe. Do tego ilość dozowanych płynów była tak mała ze wystarczały pojemniki 2 i 1 litr.
Teraz myśle albo o takich kanistrami albo o szklanych zbiornikach "na wymiar".


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 6.03.2017 o 08:22, maskonur napisał:

U mnie sie nie mieściły 5 litrowe. Do tego ilość dozowanych płynów była tak mała ze wystarczały pojemniki 2 i 1 litr.
Teraz myśle albo o takich kanistrami albo o szklanych zbiornikach "na wymiar".
 

o ile jeszcze nie wymyśliłeś to zobacz takie - może wejdą bo nie zajmują dużo miejsca

170 x 109 x 215 mm Pojemność: 2,6 L

https://allegro.pl/przybory-kuchenne-pojemniki-kuchenne-15979?string=OSLO 2%2C6L&order=d&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hou-1-1-0203

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NaraIe wstawiłem Banki 5l ale zajmują strasznie dużo miejsca i nie są ergonomiczne- twoje pojemniki są całkiem spoko. Narazie mam inny problem z akwa i balling wszystkie inne problemy poszły w odstawke-atak Derbesi i prawdopodobny Restart za półtora miesiąca jak nie uda mi się z tym wygrać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.