Skocz do zawartości
maskonur

Odpieniacz siada po włożeniu rąk do zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanie z osob z doświadczeniem. Zwykle po włożeniu rąk do zbiornika siada odpieniacz. Myśle że związki zmyte z rąk (tłuszcze) tworzą barierę miedzy wodą a powietrzem i białka nie mogą się do powietrza dostać. Nic nowego....

Moje pytanie brzmi: ile czasu wasze odpieniacze potrzebują żeby znowu zbudować gęstą piane? Mój BK200 potrafi sie dobę męczyć.... Poprzedni Deltek wstawał po godzinie - dwóch...

Może macie pomysły od czego zależy ten czas i jak go skrócić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Moj Schuran przy wkladaniu lap do zbiiornika co zawsze sie wiaze z jakims tam wzburzeniem powstajacym ze skaly,potrzebuje jakies pol godziny by pracowac poprawnie...Kiedy myje kubek trwa to troche dluzej...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BK 200 : gdy zamieszam piach to trwa z godzine, zanim zacznie normalnie pienic.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bk 300 pół godziny do godziny 


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, czyli to chyba wina mojego egzemplaza ... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po karmieniu korali planktonem Reef Pearls również siada u mnie na jakąś godzinę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, po jakiejkolwiek zmianie bio-fizyko-chemicznej (oczywiste są tu preparaty, pokarm itp, ale, np ciśnienie atmosferyczne "za oknem" tez może) będzie siadać, im mniejszy zbiornik tym zmiany ("wahnięcie" systemu) większe, a najszybciej widać to wg mnie na pienidle :-)

Taki już urok naszych solanek, raz siądzie piana, raz przeleje, zdarza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po serwisowaniu (czytaj: wkładaniu rąk) BK200 potrzebuje do godziny, aby zacząć kleić pianę na nowo


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zbiornik mam spory... ale moze dlatego tak długo wstaje...

Tak wyglada 5 minut po moczeniu rak:
68b79a13eacc49d0724301cc36221f1c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może najpierw podnieś słup wody w odpiniaczu bo z tego co widać to jest równo z poziomem wody w sumpie. Chyba ze źle widzę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.