Skocz do zawartości
dampus

Czerwony quadri

Rekomendowane odpowiedzi

5dni temu kupiłem czerwonego quadricolora na początku był ładnie wyeksponowany z przodu baniaczka. 3dni temu powędrował za skalę jakieś 20cm od wylotu z pompy cyrkulacyjne i tam siedzi. Macie może jakiś pomysł jak go skusić by przeszedł znów do przodu? Światło? Cyrkulacja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawić pompę aby dmuchala na niego.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pompa dmucha na niego a on skubany nic siedzi jakby mu się podobalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo pcha się do pompy

Lubi jak w niego dmucha :)


"One who cannot love her smallest creations, cannot claim to stand before Nature".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadri musi mieć otwór gdzie może bezpiecznie schować stopę bo to jego czułe miejsce. Jak nie ma takiej dziury to będzie łaził i szukał, jak nie znajdzie to będzie skurczony siedział na szybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, volf napisał:

Quadri musi mieć otwór gdzie może bezpiecznie schować stopę bo to jego czułe miejsce. Jak nie ma takiej dziury to będzie łaził i szukał, jak nie znajdzie to będzie skurczony siedział na szybie.

To jak bym chciał, żeby był na szczycie skały, to wystarczy wywiercić, wydrążyć otwór i będzie tam siedział? Czy musi mieć jakieś inne miejsce na niższym poziomie skały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczycie skały bardzo lubią, jak tylko łapę jest gdzie wsadzić to idealne miejsce. Nigdy nie miałem problemu z usadzaniem ukwiałów na tyłku, podstawa to dziura.20151008_144542.jpg20161020_110103.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duża musi być ta dziura (średnica, głębokość)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem w zbiorniku skały rafowe to wiercilem otwornica do drewna (płaskie wiertło) średnicy 2cm i głębokie na około 5cm.  Teraz mam akwa na skale ze skamieniałych koralowców i praktycznie składa się z samych dziur wiec gdzie położę ukwialca to tam siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło przysłonięcie światła

 


Pacific sun pandora hyperion s

240l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, jarromir napisał:

U mnie pomogło przysłonięcie światła

 

to znaczy ???  bo moje przeciwnie, zawsze lgneły do światła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasłoniłem światło nad ukwiałem i powoli powoli sie przesuwał


Pacific sun pandora hyperion s

240l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziur w skałach pełno a chodził wszędzie. Nawet patent ze szklanką nie pomagał taka cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie przed podziałem zmienił miejsce, później wrócił na stare śmieci z tym że osiadł wyżej. Niestety na razie mniejszy quadricolor siedzi w ciemnej jaskini i ani myśli wychodzić i jak tu takiego delikwenta wyprosić z takiej dziury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój w nocy chował się pod skałę. W dzień pięknie się eksponował, a dzisiaj wędruje i jest już na szczycie. Woda dmucha, "wiatr" wieje a on cały czas pnie się do góry.

20170401_152501 k.jpg

Edytowane przez Jano253
dodanie zdjęcia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam problem z wędrowaniem quadri

jednego dnia znalazlem go w pudelku przelewowym i zeby sie ratowac podzielil sie na 2 sztuki

pozniej jeden sie schowal w jaskini a drugi wedrowal stale po akwarium i sie puszczal w toń wody - zonka uratowala go raz z cyrkulatora

4 dni temu odszedl na wielka rafe - zostal doszczetnie zmielony przez cyrkulator jak nas w domu nie bylo:(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczelina to podstawa, ale jak już zaparkuje w miejscu gdzie tobie i jemu odpowiada daj mu do zjedzenia krewetkę, sprawdzone że zaparkuje na dłużej.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.