Skocz do zawartości
dampus

Kranówka, aqwa bez pienidła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki. Chciałbym podjąć temat prowadzenia akwarium na wodzie z kranu i bez odpieniacza. Podczas ostatniej wizyty w jednym z lokalnych sklepów zoologicznych spotkałem się z taką metodą prowadzenia akwarium - na wodzie z kranu. Dodatkowe zdziwienie bo w żadnym nie było odpieniacza tylko wielkie płaty gąbki, które robiły za tło przy okazji. Wszystkie aqwa w sklepie były tak prowadzone a wartość ich obsady na oko ładnych kilkanaście tyś zł. Chyba nikt by nie ryzykował takiej kasy... 

Co o tym myślicie? Abstrakcja? Tylko jak wytłumaczyć no liliowce w baniaku na takiej wodzie? 

Zastanawiam się po co nam te całe filtry RO i pienidła za duże pieniądze?

Ktoś się spotkał z czymś podobnym, albo prowadzi tak swój baniaczka?

Przemyślenia, sugestie, rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były już takie tematy i po czasie projekty się kończyły,moim zdaniem cudów nie ma z delikatnymi zwierzętami się nie da.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć namiary na ten sklep.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetrzymać nie równa się utrzymać.

Sklepy często mają stock do przetrzymania na kilka dni lub tygodni. Przy czym często widać, że zwierzęta nawet jak trafiły w bardzo dobrej kondycji to szybko obumierają.

Są też takie, które mają świetne warunki, ale często ma to też odbicie na cenie.

 

Weź na przykład białe ukwiały crispa,  electric flame scollop-a, liliowca, niebieskie (linckia) rozgwiazdy... One wytrzymają ładne i pozornie dobrze się czujące dosyć długo, ale tak naprawdę umierają...

 


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj, wyciągnij wnioski: http://reefhub.pl/kranowka-w-akwarium-morskim/

 


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wrzucić namiarów bo nie chce nikomu robić reklamy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę wrzucić namiarów bo nie chce nikomu robić reklamy. 


To wyślij mi na priv namiary.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie tego akwa i wrzuć na forum, zobaczymy co tam mają.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę następnym razem to wrzucę foto. W jednym z akwa były liliowce, Diademichthys lineatus , brzytewnik, Heteractis

W innym ponad 10 żółtków, krówka

W kolejnym małe hepatusy

I dużo innych stworzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem nie pomyliłeś sklepu ze słodką wodą :D ?


Blenny Qube jest było 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, dzym napisał:

Poczytaj, wyciągnij wnioski: http://reefhub.pl/kranowka-w-akwarium-morskim/

 

Poczytałem. Sam się raczej nie odważę na taką metodę. W formie eksperymentu może... 

Skoro taka krytyka metali (rury, stare przepompownie, itp) to jak wytłumaczyć fakt obrastania rafy na wakacje statków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna skala


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z mojej okolicy i najbliżej mamy do erybki albo skrzydlicy , chyba ,że chodzi o ZooWitka z Wodzisławia ,raz się u nich spotkałem z "niby akwarium morskim" pływały tam dwa błazny i trzeba było najpierw glony odgarnąć by ich zobaczyć. 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pływają w slonej wodzie, a wygląd akwa to kwestia estetyki i gustu. Ponownie mówię w formie eksperymentu nie mówię nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dampus napisał:

W jakim sensie inna?

Zobacz jaką ilość wody masz w oceanach, a jaką w zbiorniku. Również powierzchnia kontaktu wody z trującym materiałem jest inna. I tak weź sobie za przykład broń chemiczną z 2WŚ. Wiele z beczek się rozszczelniło i zawartość poszła do wody. Jednak rozcieńczyło się w tak dużej ilości wody, że mogło to nawet ujść niezauważone na większą skale. Tymczasem bardzo niewielka ilość tych substancji by mogła wysadzić nam baniaki.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rafa rośnie bezpośrednio na wraku. I choćby nie wiem jaka ilość wody ja obmywala to styka się ze skorodowanym metalem, co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dampus napisał:

Ale rafa rośnie bezpośrednio na wraku. I choćby nie wiem jaka ilość wody ja obmywala to styka się ze skorodowanym metalem, co nie?

To, że coś jest toksyczne dla skorupiaków lub innych stworzeń, nie znaczy, że przeszkadza koralom w kolonizacji terenu. 


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrestartuj powiedzmy 40 kilogramowy fragment skały z oceanu, czy w tym momencie ja zwrócisz go naturze to No 3 i Po4 poleci na łeb w całym oceanie, chodzi tu o proporcje i analizę stężeń.

Nijak to się ma do porównywania naszych szklanek wody do ogromu całej wody w morzach i oceanach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że macie Rację. Chciałem tym tematem wywołać dyskusje... Ale jestem osamotniony i żeby nikt nie pomyślał że oszołomiony wizyta w sklepie na tyle żeby przejść na kranowke. 

Może znajdzie się ktoś na forum kto stosuje lub stosował taką metodę osobiście. Nie interesują mnie odsyłacze do artykułów jaka to kranowka szkodliwa. Niech się wypowie ktoś kto tak prowadzi baniak nawet w formie eksperymentu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem link do tematu Kiviego, który to kolega prowadził akwarium na kranówce. Nawet nie spojrzałeś, nie przeczytałeś! To nie jest żaden odsyłacz do artykułu, tylko wątek na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A robiłeś testy swojej wody kranowej to po pierwsze ?

To ze inni wybrali te metodę to nie znaczy że tobie się to uda a za tym zmarnujesz całe życie.. więc po co to robić skoro po twoich tematach ty nie rozróżniasz  glonów od koralowców ?.

Trochę to śmieszne kolego, daj sobie spokój według mnie po co to wszystko męczyć ? I to jest tylko moje zdanie może ktoś odważny się z tym nie zgodzi pewnie..

PS. Warto poczytać też wątek na REFHOBE tam tester opisuje ten temat prowadzenia zbiornika w podobny sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Byle Gupiki Endlera też są kolorowe, spokojnie dają radę w kranówce - po co się (i zwierzęta) męczyć w pseudo-solance ?

chcesz się bawić kranówką ? to zacznij od wyszukania np. takich informacji

http://www.pwik-rybnik.pl/tabela-twardosci-wody.html

bo zależy w której części miasta mieszkasz i możesz trafić np. na przewodność µS/cm 626,0 i azotany 26,8

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No hehe miałe  głupiki kiedyś 15l temu na samej kranówie i jakieś żyły... ale tu chodzi o coś innego niż proste głupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.