Skocz do zawartości
CNA

Briareum na tylnej szybie

Rekomendowane odpowiedzi

jak posadzić to wiem, pytanie czy proces jest odwracalny, czy szyba zostanie nieodwracalnie " zniszczona " w przypadku chęci wyczyszczenia jej, ktoś to przerabiał?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klejenia to chyba na kropelkę w żelu? Pewnie da się zeskrobać, choć można przy okazji porysować szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pooh napisał:

Co do klejenia to chyba na kropelkę w żelu? Pewnie da się zeskrobać, choć można przy okazji porysować szybę.

bardziej chodzi o mi o samo briareum


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie zeskrobywałem, ale jak kupowałem innego korala to koleś mi pokazywał w sumpie pocięte kawałki Brierum, które odeszły od tylniej szyby jednym płatem. Nie pytałem, czy miał z tym problemy, ale skoro poszło w całości, a nie po kawałeczku, to chyba nie.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, FunWorld napisał:

Sam nie zeskrobywałem, ale jak kupowałem innego korala to koleś mi pokazywał w sumpie pocięte kawałki Brierum, które odeszły od tylniej szyby jednym płatem. Nie pytałem, czy miał z tym problemy, ale skoro poszło w całości, a nie po kawałeczku, to chyba nie.

thx 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schodzi bez problemu. Można pomóc sobie żyletką. Ja usuwałem nadmiar schodziło prawie jednym płatem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Alfik1980 napisał:

Schodzi bez problemu. Można pomóc sobie żyletką. Ja usuwałem nadmiar schodziło prawie jednym płatem.

 

i pytałem właśnie w kontekście kontroli populacji, bo, że idzie jak chwast to niepodważalny fakt, a chcę żeby szedło po mojemu a nie po swojemu :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie trzeba było kleić, wystarczyło przymocować do grzebienia i przyrosło samo. Nie było znaczenia czy tło z plexi czy szyba. Zarówno z zzyby jak i plexi bez problemu można było oderwać cały płat lekko podważająć np czyścikiem czy nawet paznokciem i potem odpowiednio przyciąć.

Ps. Miałem 2 różne gatunki Brarerium.

 

Pozdrawiam.

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam , miałem i potem ciężko było się pozbyć, nawet po skrobaniu żyletką odrastało, a drobne fragmenty rozsiewały się po całym akwarium.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem, że temat dosyć stary ale nie będę zakładać nowego.

Czy jak posadę briareum na "samotnej" skałce wokół piasek i nie będę go ciął to czy się rozsieje?

Jakie są jego zdolności rozprzestrzenia się?

Nie ukrywam, że bardzo mi się podoba i chętnie bym go włożył do swojego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie zauważyłem, żeby briareum rozsiewało się po zbiorniku. Będzie pełznąć po piasku bardzo powoli. Z łatwością skontrolujesz przyrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.