Skocz do zawartości
BONSAIMANIA

choroba sieroca błazenków .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Wpuściłem jakiś miesiąc temu do akwarium malucha - błazenka około 1,5 cm . Od wpuszczenia ma takie dość denerwujące zachowanie , a mianowicie pływa tylko mordką przy szybie . Góra , dół i na boki . Zmieni szybę i to samo . Nawet wczoraj dokupiłem drugiego z nadzieją , że jak dostanie towarzystwo to popływają trochę w ton . Teraz oba gibają się przy szybie . Nawet jak dam jedzonko to próbują wejść w tą szybę głębiej , bo widzą w odbiciu przepływający pokarm . Pochodzą z hodowli i może dlatego maja jakieś schynięte berety , albo jakaś choroba sieroca ;)

Edytowane przez BONSAIMANIA (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był i ukwiał -  quadri  . Zero zainteresowania . Tylko się  wkurzałem , bo łaził po całym akwarium . Budziłem się rano i od razu zaspane oczy do szyby , czy czasem cyrkulator go nie zmielił , albo kaskada nie wciągnęła .

17 minut temu, silvia napisał:

kup im ukwiała

http://pl.reeflex.net/tiere/1840_Cribrinopsis_crassa.htm

najlepszy do nano bo rośnie do mniej więcej 10cm

Zaryzykuje jeszcze z tym co powyżej . Wędruje po akwa ?

Edytowane przez BONSAIMANIA (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z tak małymi błazenkami, ukwiałem zainteresowały się dopiero jak podrosły.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, BONSAIMANIA napisał:

Zaryzykuje jeszcze z tym co powyżej . Wędruje po akwa ?

jak mu coś nie pasuje to tak - choć mniej niż quadri

moje błazny tez tak pływały ja były małe - teraz siedzą w ukwiale i wychodzą albo na papu albo pokazać garbkowi gdzie jego miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trochę sobie o nim poczytałem . Chyba to najlepsza opcja . Szkoda tylko , że nie jest czerwony bo zielonego koloru mam nadmiar w baniaczku . Może się trafi jakiś inny kolorek :) Z fotek wychodzi na to , że potrafią mieć inne ubarwienie niż tylko zielone .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BONSAIMANIA napisał:

Witam . Wpuściłem jakiś miesiąc temu do akwarium malucha - błazenka około 1,5 cm . Od wpuszczenia ma takie dość denerwujące zachowanie , a mianowicie pływa tylko mordką przy szybie . Góra , dół i na boki

Całkiem normalne zachowanie błaznów. Usadzi się w kącie, często obok cyrkulatora i "pływa" i NIE WAŻNE 1 CZY 2 CZY 3. będzie siedział przy szybie i "pływał" A ukwiała i pół roku potrafią nie widzieć, tylko ten kawałek szyby. Podrosną to zmądrzeją. Może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wcześniej przeczytałem ten temat i kilka innych . Widziałem na fotkach , że nawet potrafią kolorem wpadać w róż i inne . Upoluję taki , bo po przemyśleniu jednak trochę dużo tego zielonego

5 minut temu, silvia napisał:

u mnie są zielone trochę nakrapiane

 

3 minuty temu, Leel00 napisał:

Całkiem normalne zachowanie błaznów. Usadzi się w kącie, często obok cyrkulatora i "pływa" i NIE WAŻNE 1 CZY 2 CZY 3. będzie siedział przy szybie i "pływał" A ukwiała i pół roku potrafią nie widzieć, tylko ten kawałek szyby. Podrosną to zmądrzeją. Może.

Miałem wielokrotnie błazenki , ale zawsze unikałem tych z hodowli bo miały mniej intensywne kolorki . Te z odłowu nigdy nie sprawiały mi problemu z dopasowaniem się do ukwiała . Pływać, też pływały sobie jak paniska po całym akwarium .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja daję szanse tym hodowlanym. Jak tylko mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Leel00 napisał:

A ja daję szanse tym hodowlanym. Jak tylko mogę.

ok , szanse trzeba dawać . Zauważyłem jednak , że te z hodowli mają wady genetyczne i to je upośledza w jakiś sposób . Pewnie też nie posiadają w pełni rozwiniętych instynktów , które występują u nich w naturze . Dlatego zachowują się i wyglądają inaczej niż ich bracia z rafy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak jak wyżej już pisano, moje też bardzo długo pływały i spały przy szybie, później pływały po całym akwarium nie interesując się ukwiałem.

W końcu zaskoczyły i tylko jedzenie jest w stanie je wyciągnąć z niego, no i składają regularnie ikrę z której regularnie wylęgają się młode (ale nie odławiam).


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam blazenki z hodowli od kolegi z forum. Zanim to mnie trafily nigdy nie widzialy ukwiała ani innych ryb, a po wpuszczeniu wskoczyly od razu do quadri. Potem sie na niego obrazily i albo siedzialy w rogu akwarium albo plywaly w toni. Po 2 tygodniach wróciły do ukwiala i nie wysciubiaja z niego nosa nawet na karmienie. Mają do mieszkania dwa wielkie ukwialy i siedza raz w jednym, raz w drugim

 

0193439b2eab1b51049b9304e375b70f.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadri nie będzie łaził... pod warunkiem, że dostanie do pyska krewetkę koktajlową raz na tydzień .. będzie miał norkę na całą stopę oraz cyrkulacja będzie wiać w niego dociskając go troszkę do skały ( z wyczuciem hehe) ... mój od roku się nie ruszył z miejsca.. no i czerwone lubią chyba światło... żyje pod lampą...  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam kolejną szansę ukwiałowi , bo poprzedni był jakiś schorowany i zaczął się rozsypywać ( musiał odejść na wielką rafę ) . Mam nadzieję , że tym razem zaprzyjaźnią się z nim . Za kilka dni będzie nowy quadri różowy . 

11 godzin temu, erem90 napisał:

Quadri nie będzie łaził... pod warunkiem, że dostanie do pyska krewetkę koktajlową raz na tydzień .. będzie miał norkę na całą stopę oraz cyrkulacja będzie wiać w niego dociskając go troszkę do skały ( z wyczuciem hehe) ... mój od roku się nie ruszył z miejsca.. no i czerwone lubią chyba światło... żyje pod lampą...  :)

Gdzie kupujesz krewetki koktajlowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, erem90 napisał:

Quadri nie będzie łaził... pod warunkiem, że dostanie do pyska krewetkę koktajlową raz na tydzień .. będzie miał norkę na całą stopę oraz cyrkulacja będzie wiać w niego dociskając go troszkę do skały ( z wyczuciem hehe) ... mój od roku się nie ruszył z miejsca.. no i czerwone lubią chyba światło... żyje pod lampą...  :)

Miałam po kolei 4 szt quadri, dwa zielone zaiwaniały naokoło skał a dwa różowe siedziały w tym samym miejscu i nigdzie nie chodziły, no może przesunęły się o 5 cm głębiej w dziurę.

A błazenki wychowane w różowym zielonego nie widziały i go olewały a jak tylko dostały różowego to szybciutko go znalazły.

edit:

A to czy błazenki znajdą ukwiała to różnie i nie wiem od czego to zależy. Jedna 'parka' pół roku nie widziała że się giba nad ukwiałem a druga 'parka' od razu po wpuszczeniu zaparkowała w ukwiale.

Edytowane przez Maelen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przypomniało mi się , że kiedyś kilkakrotnie zastosowałem względem błazenków przymusowe zasiedlenie ukwiała . Umieszczałem w akwarium mały pojemnik z ukwiałem i zamykałem w nim też błazenki  . Po kilku godzinach przebywania razem zadomawiały się w nim na dobre . Tak zrobię i teraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z błaznami użerałem się przez pół roku...przymusowe dotykanie :) i inne sprośne zabawy nie dawały rady.. chwilowa miłość, a po 2 dniach znowu szyba od góry do dołu... jedyne co zauważyłem to wiek błazna sprawia, że nagle zaczyna się interesować ukwiałem...  i na chwile obecną po roku nagle najstarszy błazen żyje w zielonym quadri w nocy a za dnia w czerwonym... cyrk.. a młody blazen dalej szyba i nic po za tym...  ale co ryba to pewnie inny przypadek...

Czekać... i obserwować 

Krewetki koktajlowe mam ichitio tropic...cuchną niemiłosiernie ... ukwiały uwielbiają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie . Takie maluchy chyba tak mają . Jutro dostaną ukwiał to trochę pokombinuję . Zobaczymy z jakim skutkiem .

Edytowane przez BONSAIMANIA (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.