Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie a oto 7 dzień mojej kropli oceanu,jest to zestaw Juwela M60  91 l .Wymieniłem tylko odpieniacz na Tunze 9004. Akwarium wystartowało na suchej skale około 16 kg i 2kg piasku  zobaczymy jak sie rozwin7760447_IMG_4420.JPGie dalej  

17760446_IMG_4419.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,jak dla mnie to za duzo skaly,no chyba ze tak lubisz,jak poprzyklejasz korale to nie beda mialy miejsca rosnac,poza tym dotykaja szyb i nie zmiescisz tam czyscika...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis jeszcze poprzestawiam skaly aby nie dotykały szyb a filtracji nigdy nie za dużo  moze wyciągnę jedna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Póki "świeżynka" rozbij na kilka mniejszych i posklejaj coś ciekawego - taki układ szybko Ci się znudzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ta skała po lewej z doświadczenia wiem, ze mało będziesz mógł tam dać bo z góry korale zaslonią swiatło. Chyba że grzybki.  Co do czyszczenia bocznych szyb, ja np. tego nie robie, ani bocznych ani tylnej. Kiedyś czyściłem przy dojrzewaniu obowiązkowo. Teraz robią to ślimaki rozgwiazdy i inne żyjątka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok z lewej skala dostanie eksmisje a dołożę małą jak po prawej wieczorkiem wstawię zdjęcie dzięki za podpowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za lampa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belka  led  spektrum od 10k do 25k moc 25W do tego kompletu dokupiłem led tubę Sea 18 Wat  10k do 15 k białe z niebieskim na miękkie wydaje mi sie ze powinno wystarczyć 

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałę rozbij na kilka mniejszych kawałków, tak jak pisze Marek. Na pewno będzie lepiej wyglądać i jak dobrze poukładasz to będzie więcej miejsca na korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ładna naturalnie wyoblona skała , potrzaskana na kawałki będzie wyglądać jak psia kupa na mrozie. Może wystarczy inaczej ułożyć, ja bym jej nie niszczył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzaskałem jej zostawiłem do większego akwarium jak mi sie uda z tym małym i żonie sie spodoba likwiduje akwarium słodkie 300l i to morskie a przyjdzie 400 litrów tylko czy podołam wyzwaniu 7764987_IMG_4449.JPG

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Właśnie przed chwilą taką rozwalilem młotkiem i pokleiłem sobie coś nowego. A co do.tematu.mi sprzedali tez takie duze.kawalki a chcialem mniejsze. Póki masz świeży baniak to rozwal na.mniejsze. później będzie ci szkoda robić armagedonu w akwarium. Zobaczysz z czasem że bedziesz dumał że masz wszystko ale coś nie do końca tak jak planowałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wody zyskałem dużo a i miejsca na szczepienie korali Szkoda że mieszkam od Was tak daleko tu na miejscu nie ma od kogo odkupić  co kolwiek do morszczaka tylko sklepy a tam ceny jak z Marsa 7764986_IMG_4451.JPG

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Moim zdaniem za bardzo płasko szybko zobaczysz jak detrytus i drobny poasek będzie zatykał wgłębienia w skale. A cyrkulacji nie ustawisz na full w każda szczeline. Fajnie jakbyś dał coś wyżej dla korali które lubią więcej światła. Wiem że chcesz miękkie. Ale niektóre rosna szybciej bliżej swiatla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra może tak ?7766063_IMG_4452.JPG

Koniec z grzebaniem i tak pewnie na suchej skale i piasku to wieki bedzie trwało i litry bakteri 7766064_IMG_4453.JPG

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja zaczynałem na suchej skale. Błąd robiłem że podmianki co tydzień, ale nie wiedziałem o forum :) ja wpuściłem pierwsze ślimaki po prawie 3 miesiącach. Jak zobaczyłem że z piachu wychodzą robaczki wieloszczety itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, laszek napisał:

Ja zaczynałem na suchej skale. Błąd robiłem że podmianki co tydzień, ale nie wiedziałem o forum :) ja wpuściłem pierwsze ślimaki po prawie 3 miesiącach. Jak zobaczyłem że z piachu wychodzą robaczki wieloszczety itd.

ciekawe jak trafiły te wieloszczety i robaczki do zbiornika skoro skała była sucha :) niepokalane poczęcie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zapomniałem napisac, żywy piach miałem na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, laszek napisał:

Zapomniałem napisac, żywy piach miałem na starcie.

też startowałem na suchej skale i suchym piasku z dodatkiem około 2l piasku z działającego zbiornika - "robactwo" wylazło z niego już wieczorem :) - więc to żaden wyznacznik że coś dojrzało  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Wystartowałem na sztucznej skale Real Reef Rock i żywym piasku plus 60% żywej wody. Leje bakterie raz na dwa tygodnie. Pytanie moje czy z samego żywego piasku rozwinie się coś poza bakteriami? Czy będę musiał czekać na pierwsze wieloszczety i inne robaczki przyniesione na szczepkach?


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Może nawet z wodą już coś przyniosłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek,jezeli uzyles "zywego" piasku z worka to nic poza bakteriami w nim nie ma...Jezeli chcesz miec jakies robactwo to wieksza szansa ze przyniesiesz je na skalce korali,tez jest szansa ze przemyca sie na niej aitasie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.