Skocz do zawartości
TMK

miedź Cu dopuszczalny poziom MarinLab

Rekomendowane odpowiedzi

 Wiem, że powinno być zero (teoretycznie to chyba trochę więcej).  Niestety mam 4.81 μg/l. Ile to poziom trujący dla wszystkiego? np przy leczeniu?  Nie mam pojęcia skąd to się wzięło.

Są testy Cu do słonej wody? jaki zakres mierzą?

 Ogólnie to mam wrażenie, że testy laboratoryjne  sporo zaniżają, no ok  saliferty i nasze pomiary zaniżają. no i teraz mam analizę MarinLab i nie wiem z której strony to ugryźć.  

wyniki testu    Ma ktoś wynik przeciętenego akwarium  z porównaniem do własnych pomiarów?

 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj , 

Ja mam obecnie Cu około 8 , po dodaniu akwesanu pół łyżeczki stołowej skoczyło na ponad 11 . Widziałem w testach że Jodu masz mało . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięło się i nagromadziło przez te wszystkie lata :)

 


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiło się głośno wokół "magicznego proszku" bo napisałem że użyłem . Dostałem 1 porcje od kolegi z forum by zbadać jaki on ma wpływ na zbiornik . Po testach mojej wody wyszło że Ilość miedzi szybuje ostro w górę , korale miały ostro zareagować polipowaniem ale tak się nie stało  . To tak dla wyjaśnienia .:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze dlatego korale jasnieja od akwesanu, jego rolą jest również redukcja zakwitow w zbiornikach wodnych. Jako jeszcze mocno poczatkujacy akwarysta wlałem sobie coś na glony z ogrodniczego (dużo miedzi) :) korale zrobiły się białe w kilka minut


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, egon24 napisał:

Witaj , 

Ja mam obecnie Cu około 8 , po dodaniu akwesanu pół łyżeczki stołowej skoczyło na ponad 11 . Widziałem w testach że Jodu masz mało . 

@egon24 Cu na poziomie 8 :o kurde to niczym parnie SPS w ACE :lol: Przy takim Cu, cała zabawa w suplementację chyba daje w łeb.

Co do akwesanu - pół łyżeczki stołowej, to jest tak, jak by wlać 5ml coral E zamiast kropli na 100 L, prawdopodobnie skok Cu był by znacznie wyższy :)

Sprawdzam informację u źródła co do możliwości bycia w akwesanie miedzi, dam znać co odpowiedzą sam jestem ciekaw. Kiedyś przetoczyła się informacją, że w akwesanie jest krzemionka i fosforany - producent jednoznacznie zaprzeczył i podważył zasadność dlaczego miały by być w składzie.

 


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Maciek 

Z tego co wiem używasz akwesan 

To powinno być u ciebie w akwa śnieżnobiałe kolory :clowning

Wiec to trochę dziwna teoria

Co do dawki co poda Grzegorz to "delikatnie"  przegiął  


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że skok był wyższy a nawet jest to pewne , skała i korale pochłonęły część , Dla mnie to był eksperyment , dodałem tego proszku w czasie gdy jeszcze wszyscy byli zafascynowani produktem . Nie chodziło mi o pranie korali miedzią a o reakcje zbiornika. Kolega powiedział że dawka pół łyżeczki ma spowodować ostrą reakcję w postaci wyciągnięcia  polipów na stożkach wzrostu . Nie byłbym akwarystą gdybym nie spróbował . U mnie nie dość że nic się nie zmieniło to wynik Cu mnie przeraził . Czytałem trochę w wątkach ludzi którzy używali i w wielu przypadkach skończyło się to tragicznie. Jeśli ktoś używa regularnie zawsze może zbadać wodę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, AnT napisał:

Siema Maciek 

Z tego co wiem używasz akwesan 

To powinno być u ciebie w akwa śnieżnobiałe kolory :clowning

Wiec to trochę dziwna teoria

Co do dawki co poda Grzegorz to "delikatnie"  przegiął  

Przy dawce którą podaje kiflu raczej wątpię żeby osiągnął efekt śnieżnobiałych kolorów w tydzień ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek chodzi o kumulację Cu w tym preparacie 

Sam używam nie widzę prania korali na biało 

Maciek używa długo wiec może mieć biało w akwa ale nie ma - wiec ? 

 

Wszystko robimy z głowa nie na hura i dawkę miażdżąca do akwa

Grzesiek jak już doświadczony morszczak też powinien wiedzieć że lepiej zacząć od mniejszych dawek niż od "Zajebicie -zabujczej" dawki  dobrze ze to system przerobił  


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - mówimy, tu o zdecydowanym wg. mnie przedawkowaniu.

Należy zwrócić uwagę, że w bardzo wielu produktach które działają na mega rozjaśnienie SPS jest miedź - przedawkowanie może skończyć się źle.

Kiedyś, była taka tendencja, że wszyscy SPS świry jechali na KZ ale każdy jak by się go spytało, czy podaje ZS2 (zeospur2), to mówił - nigdy, to sama miedź itp. a po kolorach było wszystko widać... dziś już nikt się nie wstydzi, że ma Cu na poziomie np. 8 gdzie naturalna woda morska ma 0. :lol:

I wracając do meritum, z mojego doświadczenia, to miedz działa niemalże na wszystkie SPS jednakowo - pierze kolory w brud, a przedawkowanie akwesanu już nie działa na wszystkie SPS, dlatego uważam, że to nie miedź jest odpowiedzialna na rozjaśnienia a coś innego. Co nie zmienia faktu na fizyczny test Grzegorza i jednoznaczny wynik :rtfm:

Ja używam akwesanu podając 1 łyżeczkę 0,05ml na 1000L raz w tygodniu - podawanie takie powoduje wodę kryształ, no3 na bardzo niskim poziomie i zdecydowaną redukcję detrytusu. Też zaraziłem się mega optymizmem i podawałem dawki znacznie wyższe co się przełożyło na spranie kolorów SPS (nie wszystkich) i z czasem zauważalne zachwianie biologicznie w postaci podwyższonego no3. Jak dla mnie bezpieczna dawka jest 0,05ml czasem przy porządkach również podam ponad stan - jeśli ktoś się decyduje na używanie specyfików nie brandowych, to musi znacznie mocniej poświęcać uwagę zbiornikowi - w tym przypadku producenci preparatów nie dają żadnej gwarancji, że w morskim wszystko pyknie.

 

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkreślam że u mnie dawka była jednorazowa i nie miała na celu zmiany barwy , miałem tylko tyle ile wsypałem . Nie wypowiadam się w kwestii stosowania długoterminowego bo nie mam doświadczenia  . Producent nie zaleca stosowania w akwarium rafowym , a jeśli już to w ilości nie więcej jak miarka Saliferta . Nie wspomniałem nic o kolorach . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, egon24 napisał:

Producent nie zaleca stosowania w akwarium rafowym , a jeśli już to w ilości nie więcej jak miarka Saliferta .

Grześ, gdzie znalazłeś taką informację ? - nie spotkałem jej wcześniej dlatego pytam.

Można zrobić analizę składu - co za prawne już ma za sobą :) i podważyć każdy ze składów  ale jestem przekonany, że nie skład jest tu przyczyną problemów a ilości sypane do baniaka. Większość butelek do morszczyzny, to trucizny dla SPS w przedawkowaniu.

 

Wracając, do tematu - @TMK ja uważam, że należy wzorować się NWM i poziom Cu powinien być 0 ale tajemnicą poliszynela jest, dlaczego producenci specyfików do akwariów tak chętnie go dodają do wszelkiego rodzaju preparatów - może dlatego, że osiąga się szybko efekt na który nie raz trzeba poczekać kilka - kilkanaście miesięcy.

 


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś że jakiś akwarysta dociekał i pisał w tej sprawie , czytałem wątek w trasie z telefonu stąd nie znajdę na szybko . 

Celem mojej wypowiedzi nie było zaczepianie produktu a podanie dawek jakie bywają w zbiornikach . 

@TMKzapytała jak jest u innych .

Jakie poziomy Cu macie u Siebie w zbiornikach , pochwalcie się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja Cu nie mierzyłem ale jak podałem ze 4łyżeczki takie od saliferta - akwesanu na zbiornik 30l zapchany po pachy koralami to było nie wesoło heh miękkasy z dnia na dzień zamknięte i po miesiącu death heh wtedy się zastanawiałem o co chodzi a później czytając temat Kiflu o dawkowaniu jednej łyżeczki na 1000l zrozumiałem dlaczego tak się stało hehe od tamtego czasu nie daję już żadnych bakterii i zbiornik żyje tak jak powinien. Ten pościg za totalnymi zerami (NO3 i PO4) to kroczenie po cienkiej lini. Zastanawiające jest to jak przy NO3 50 u Nik@ pięknie rośnie acrapora tri color i ma kolory jak z bajki [emoji6] może gdzie indziej trzeba szukać rozwiązania?

Zapomniałem dodać ma chyba nad zbiornikiem ledy.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyłączyć się do dyskusji. Stosowałem akwesan około 2 miesięcy w dawkach dużo za dużych. Efektem widocznym w moim zbiorniku było mega polipowanie acropor. Korale wyciągały mega długie polipy ze stożków wzrostu nawet w dzień. Niektóre ładniej sie wybarwiały. Po przeczytaniu na forach o skutkach ubocznych jakieś 1.5 miesiąca temu przestałem sypać akwesan do baniaka. Dzisiaj dostałem testy ICP z marin lab. Miedź mam na poziomie 47.9 ug/l uffffff.   Jak na razie wszystko żyje i jakoś wygląda. Korale nie są sprane. Krewetki i ślimaki żyją. Sam nie wiem co mam myśleć o takich poziomach CU w swoim baniaku.

 

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szutarek78 napisał:

Musze przyłączyć się do dyskusji. Stosowałem akwesan około 2 miesięcy w dawkach dużo za dużych. Efektem widocznym w moim zbiorniku było mega polipowanie acropor. Korale wyciągały mega długie polipy ze stożków wzrostu nawet w dzień. Niektóre ładniej sie wybarwiały. Po przeczytaniu na forach o skutkach ubocznych jakieś 1.5 miesiąca temu przestałem sypać akwesan do baniaka. Dzisiaj dostałem testy ICP z marin lab. Miedź mam na poziomie 47.9 ug/l uffffff.   Jak na razie wszystko żyje i jakoś wygląda. Korale nie są sprane. Krewetki i ślimaki żyją. Sam nie wiem ci mam myśleć o takich poziomach CU w swoim baniaku.

 

Poziom Miedzi na poziomie mega !

Czy taki poziom jest realny, żeby wszystko żyło ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, szutarek78 napisał:

Musze przyłączyć się do dyskusji. Stosowałem akwesan około 2 miesięcy w dawkach dużo za dużych. Efektem widocznym w moim zbiorniku było mega polipowanie acropor. Korale wyciągały mega długie polipy ze stożków wzrostu nawet w dzień. Niektóre ładniej sie wybarwiały. Po przeczytaniu na forach o skutkach ubocznych jakieś 1.5 miesiąca temu przestałem sypać akwesan do baniaka. Dzisiaj dostałem testy ICP z marin lab. Miedź mam na poziomie 47.9 ug/l uffffff.   Jak na razie wszystko żyje i jakoś wygląda. Korale nie są sprane. Krewetki i ślimaki żyją. Sam nie wiem co mam myśleć o takich poziomach CU w swoim baniaku.

 

Dlatego ja nie robię testów heh śpię spokojniej. Teraz się założę że zaczniesz kombinować i dopiero się zaczną problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8b022e62db79aad2.jpg

c1cdb73bbf2cde9c.jpg

Szału nie ma ale wszystko żyje rośnie i polipuje. 

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i super, są kolory zieleni, niebieskiego, róże, fiolety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A zrobiłeś test ICP bo miałeś powód czy tylko z ciekawości? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CupriSorb to adsorbent pochlaniajacy Cu


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem z ciekawości. Nie do końca jestem zadowolony z baniaka i kolorów może dlatego. 

a węgiel aktywny absorbuje CU  ? 

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.