Skocz do zawartości
NOCIO

OPONY letnie/zimowe 16"-17" co polecicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Używane .. tak roczne może dwu letnie max i zależy jak kto korzysta, Ale takich praktycznie nie ma . U mnie klocki hamulcowe najwyższa półka a stykają na rok ( teraz ceramiczne może dadzą rade dłużej ) i nie ma opcji używek  . . Conti miałem : ContiPremiumContact 2 195/55R15 , hm nie mam zdania ,nic złego ale i nic szczególnego w nich nie było .Zima jak wcześniej pisałem  lux się sprawdza .Ale pal licho firmę , czasem opona za 100 jest lepsza od tej za 400 . tylko zależy w czym i czy o to nam chodzi .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem Dębice UHP 2 ( o dziwo Made in Germany) jestem zadowolony ale mam je na samochodzie 2 tygodnie . 

Są w rozmiarze 235/40/18 i są mega komfortowe pomimo niskiego profilu . Mają dobrą euro etykietkę . 

Myślałem wcześniej o NEXEN SU1 ale na papierze Dębica wygrała ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety polskie opony to jest technologia z przed ..... lat dobrych firm . Miałem bardzo złe spotkania , co jest teraz nie mam pojęcia ale niestety pierwsze wrażenie zostaje .W zasadzie najgorsze co miałem do nich to szybkie starzenie .
Miałem średnia przyjemność też  z czeskimi gumami ,komfort baaa , stwierdziłem że ow nie widza kolein .Ale jak raz na to ma wpływ kiepski kord opony .Efekt , przy przyspieszaniu opona robiła ślad jak po motorze , a przy hamowaniu zapadał się środek i opona hamowała rantami = brak hamowania .

Oczywiście stabilny kord opony ma wpływ na komfort , np toyo R888  "sportowa " opona  bardzo twardym kordem = szok na koleinach , nie da rady nawet wprawnemu kierowcy spojrzeć na bok .Ale hamowanie czy zakręty to szok dla przeciętnego kierowcy .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SU1 napisał:

Niestety polskie opony to jest technologia z przed ..... lat dobrych firm . Miałem bardzo złe spotkania , co jest teraz nie mam pojęcia ale niestety pierwsze wrażenie zostaje .W zasadzie najgorsze co miałem do nich to szybkie starzenie .
Miałem średnia przyjemność też  z czeskimi gumami ,komfort baaa , stwierdziłem że ow nie widza kolein .Ale jak raz na to ma wpływ kiepski kord opony .Efekt , przy przyspieszaniu opona robiła ślad jak po motorze , a przy hamowaniu zapadał się środek i opona hamowała rantami = brak hamowania .

Oczywiście stabilny kord opony ma wpływ na komfort , np toyo R888  "sportowa " opona  bardzo twardym kordem = szok na koleinach , nie da rady nawet wprawnemu kierowcy spojrzeć na bok .Ale hamowanie czy zakręty to szok dla przeciętnego kierowcy .

Widzę że znasz się najlepiej z wypowiadających się tu osób

Co byś polecił w rozmiarze 225/45 r17 do vectry c kombi, jeżdżę dużo i szybko, na zimę mam pirelli i jestem bardzo zadowolony kupiłem nowe w ładnej promocji (950zł z przesyłką) trzymają się drogi niesamowicie a żadna kałuża nie da rady się oprzeć ;) nie pamiętam teraz modelu

Myślałem na lato też o pirelli http://allegro.pl/2x-pirelli-p7-225-45r17-91-w-opona-letnia-i6761740430.html

Potrzebował bym dwie, w sumie wszystkie 4 są praktycznie nowe ale ktoś prawej stronie zrobił kuku podejrzewam że na dziurze, mam takie letnie jak w linku


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey .. 

Jak pisałem ciężko jest komuś poradzić , opony jak i wymagania strasznie się różnią  .

Co do opon które podesłałeś , bieżnik bardzo uniwersalny . I po "macaniu" możliwe ze bym je kupił .Pomijając twardość gumy , Jednolity pas poprawia trakcję na zakrętach  , przyczepność przy czystym asfalcie i na mokrym .Spora ilość lameli odprowadza brud i wodę i daje spory margines na zakrętach i poprawia przyczepność przy starcie , zrywie .Bieżnik całkiem ok , niestety rodzaj gumy mi nieznany .Mają znamiona opony uniwersalnej , dającej radę w każdych warunkach .( byle by guma nie była za twarda ) .

 

W sporcie amatorskim zaznaczam , używamy 5 -6 kompletów opon ( z braku funduszy ) , i często jednego dnia samo przesłonienie słońca chmurami lub zmiana wilgotności wymusza zmianę opon , każdy tor z względu na odmienny asfalt  to inne opony . Nawet przy tej samej temp powietrza , zmiana temp toru wymusza zmianę opon . Np opony deszczowe po pół roku nie nadają się do użytku , a nowe maja konsystencje gumy do żucia .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SU1 napisał:

Hey .. 

Jak pisałem ciężko jest komuś poradzić , opony jak i wymagania strasznie się różnią  .

Co do opon które podesłałeś , bieżnik bardzo uniwersalny . I po "macaniu" możliwe ze bym je kupił .Pomijając twardość gumy , Jednolity pas poprawia trakcję na zakrętach  , przyczepność przy czystym asfalcie i na mokrym .Spora ilość lameli odprowadza brud i wodę i daje spory margines na zakrętach i poprawia przyczepność przy starcie , zrywie .Bieżnik całkiem ok , niestety rodzaj gumy mi nieznany .Mają znamiona opony uniwersalnej , dającej radę w każdych warunkach .( byle by guma nie była za twarda ) .

 

W sporcie amatorskim zaznaczam , używamy 5 -6 kompletów opon ( z braku funduszy ) , i często jednego dnia samo przesłonienie słońca chmurami lub zmiana wilgotności wymusza zmianę opon , każdy tor z względu na odmienny asfalt  to inne opony . Nawet przy tej samej temp powietrza , zmiana temp toru wymusza zmianę opon . Np opony deszczowe po pół roku nie nadają się do użytku , a nowe maja konsystencje gumy do żucia .

Okey dzięki wielkie za pomoc


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal najlepsze opony na deszcz.A trochę deszczy u nas jest, w deszczu łatwiej o niechcianą przygodę i tu bezkompromisowe. O sporcie amatorskim nie piszę bo zakładam że tacy ludzie mają wiedzę z for o innej tematyce lub czerpią wiedzę z klubów i u znajomych.

 

Co do używek ciężko o dobry komplet używany 2-3 letni więc te odradzam każdemu. Zazwyczaj mają duży bieżnik i są spękane ze starości lub każda z innego tygodnia/auta nie warto życia swojego a zwłaszcza innych narażać. Miałem 3 razy kontakt i 2 razy z używanymi zimówkami tam wychodziły największe rodzynki, 3 ostatni zestaw używek wystawiłem tego samego dnia co przyszło ale zakup był na znanym portalu. Nowe zupełnie inaczej się zachowują na drodze i innych nie polecam.

 

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2017 o 02:22, Ben_sage napisał:

Uniroyal najlepsze opony na deszcz.A trochę deszczy u nas jest, w deszczu łatwiej o niechcianą przygodę i tu bezkompromisowe. O sporcie amatorskim nie piszę bo zakładam że tacy ludzie mają wiedzę z for o innej tematyce lub czerpią wiedzę z klubów i u znajomych.

 

Co do używek ciężko o dobry komplet używany 2-3 letni więc te odradzam każdemu. Zazwyczaj mają duży bieżnik i są spękane ze starości lub każda z innego tygodnia/auta nie warto życia swojego a zwłaszcza innych narażać. Miałem 3 razy kontakt i 2 razy z używanymi zimówkami tam wychodziły największe rodzynki, 3 ostatni zestaw używek wystawiłem tego samego dnia co przyszło ale zakup był na znanym portalu. Nowe zupełnie inaczej się zachowują na drodze i innych nie polecam.

 

Jak by co wiedza czerpana z doświadczenia własnego , i serwisowania samochodów przeważnie uczestników "rajdowania" , amatorskiego i profesjonalnego . Połączenie hobby i pracy , i styczności z sporym asortymentem  i własne testy prowadzenia ,opinie zasłyszane ......nie biorę pod uwagę .

Uniroyal  to grupa continental , ogólnie dobre opony , czasem nawet bardzo dobre , zimówki mieli kiedyś świetne .Deszczówki raz mieli wtopę , która nie powiem wpływa na mój wybór i jak im to teraz wychodzi to nie mam pojęcia .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu, teraz szukam opon zimowych :)
Interesują mnie:

Nokian WR D3 205/55 R16 91 H

Czy ktoś je miał i może się wypowiedzieć ?

 

Edytowane przez NOCIO (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego temat poruszony tutaj(nie dawno)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten był temat pierwotny założony dawno temu, więc nie szukałem innego.
Więc jeśli ktoś ma informacje na temat opon Nokian WR D3 205/55 R16 91 H to chętnie posłucham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Nokian WR SUV 3  pewnie to to samo tylko wieksze na feli 19 i auto jedzie jak po szynach szczerze polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zeszłego sezonu na zimę mam Nokian WR D4 205/55 R16. Opona klasy premium w cenie opony ze średniej półki. Bardzo miękka jak na zimówkę przystało, ale to pewnie będzie rzutowało na trwałość... Bardzo dobrze radzi sobie z błotem. Śniegu mało było zeszłej zimy. Cicha. Ogólnie w tych pieniądzach bardzo polecam. W drugim aucie mam UltraGrip 9 i też są b.dobre. Pod uwagę brałbym jeszcze Continental, ale UG9 i Conti są znacznie droższe, a czy lepsze od Nokiana? Tu raczej różnicy nie zauważysz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór. od lat uzywamy w autach na zime tylko nokianow. Opona bardzo dobra na nasze warunki nigdy nie wiadomo czy zima ciepla czy mrozna i sniezna. bedziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Od lat używam opon Yokohama, dobre ale szybko się zużywają, ale mają b.dobrą przyczepność, cenowo to do tanich nie należą.

Ostatnio kupowałem przez  Oponeo, piszą że dostawa w 24h - fikcja i bujda dla ciemnoty. Przyszły po 4 dniach - marketing mają opanowany. I to bym mój pierwszy i ostatni zakup w tej firmie. Pozdrawiam          

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mialem accorda to 3 lata 80 tys sezonu letniego przejeździłem na Yokohamie. pozniej zalozylem Continentale bo były zdecydowanie tansze niz Yokohamy ale również szybciej sie ścierały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama opona w różnych autach na różnym ciśnieniu będzie się zupełnie inaczej zachowywać w tym też trwałość będzie inna. Pewnie nie wielu z was zwraca na to uwagę skoro nie napisało też o tym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.