Skocz do zawartości
manio3083

Lampa DIY czyja to robota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zakupiłem dwie takie lampeczki ze sterownikiem morswina. Są to dwie lampki po 41 diod prawdopodobnie cree , posiadają drivery mrelektronik mr2007v2. Niestety nie posiadają zasilaczy i z tad poszukuje osoby która je zmontowala i pomogła zweryfikować co to za lampeczki o jakich parametrach i jakie zasilacze należy do nich zakupić.

 

 

 

IMG_20170407_150318_415.jpg

IMG_20170407_150617_330.jpg

IMG_20170407_150711_909.jpg

Edytowane przez manio3083 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samemu też można do tego dojść:

Karta katalogowa drivera:

http://www.mrelektronik.com/ftp/MR2007V2_PL.pdf

Jeśli dobrze widzę drivery pod sobą mają  6diod podłączonych równolegle, albo Xrazy6 podłączonych szeregowo równolegle. Będziesz potrzebował zasilacza 24V, chociaż to tak na oko, bo zdjęcia mało szczegółowe, postaraj się zrobić zbliżenie na elektronikę,diody i kabelki. Najlepiej rozrysuj schemat co z czym i jak jest podłączone. 

Dokładniejsze zdjęcia pozwolą ocenić co tak naprawdę masz. Chociaż dziwi mnie, że kupujesz lampy ale nie wiesz jakie :-) no chyba że była spora okazja. 

PS: ale wykonane są ładnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na robotę Tomasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szymon - ja z kolei widzę 7 nitek po 6 sztuk i 3 drivery - więc łączenia są kombinowane - a co za tym idzie wykonanie jest tylko średnie , ładna jest tylko góra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są cztery drivery trzy obok siebie i jeden schowany pod który jest podłączone 5 diod -trzy czerwone i dwie zielone. Pod każdy pozostały driver podłączone są po dwie nitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Walker napisał:

Wygląda mi to na robotę Tomasza.

Dokładnie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda mi to na robotę Tomasza.


tomasz czarnym zwany... ;-)
Dawno go nie było na forum.

Tu masz jego opis lampy:
http://nano-reef.pl/forums/topic/48863-lampa-led-diy-parainstrukcja-budowy/

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Ewentualnie podpytaj kolegę

http://nano-reef.pl/forums/topic/78855-slampa-led-sterowalna-128w-diy-rezerwacja/

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek już dawno tu nie zagląda ... zmienił hobby.

Zażegnywał się że nie wróci już do słonej wody.

Lampek już też nie robi.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, silvia napisał:

Szymon - ja z kolei widzę 7 nitek po 6 sztuk i 3 drivery - więc łączenia są kombinowane - a co za tym idzie wykonanie jest tylko średnie , ładna jest tylko góra :)

Ale pisałem o tym...jedne są w szeregu a inne szeregowo -równolegle. Które dokładnie i jak nie widać.  jeśli bebechy są dobrze zaizolowane a całość dobrze zamontowana to działać będzie :-) chociaż ja tam wolę jedna nitka jeden driver...

Z tego co wiem to Tomasz był jednym z pierwszych który zaczęli lampy Led robić samemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i tym który napisał jeden z najlepszych przewodników do budowy lampy led DIY.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.