Skocz do zawartości
Darek85

Narośl na Caulastrei

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dziś na mojej Caulastrei narośl. Pomyślałem dzieli się albo nowa główka czy coś, ale z naroślą połączone jest takie małe mięsiste kółeczko. Może odchody kraba czy krewetki lub babki. Ktoś się orientuje? Dodatkowo na nodze korala jest sporo malutkich polipów które filtrują wodę.

20170413_164658.jpg


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te małe polipy, to najprawdopodobniej jakieś hydroidy lub rurówki. Najlepiej jakbyś zrobił zdjęcie w bardziej białym świetle. Narośl to może być jakiś ślimak osiadły.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, maciej01 napisał:

Te małe polipy, to najprawdopodobniej jakieś hydroidy lub rurówki. Najlepiej jakbyś zrobił zdjęcie w bardziej białym świetle. Narośl to może być jakiś ślimak osiadły.

 

20170413_200658.jpg

Poza tym że kółeczko połączone cienkim sznurkiem z naroślą dynda wraz z prądem wody całość nie okazuje żadnych oznak ruchu.

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej jakas gąbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gąbka sycon mam taką samą na caulastrei i z 50 w panelu, pożyteczny filtrator


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, CNA napisał:

to gąbka sycon mam taką samą na caulastrei i z 50 w panelu, pożyteczny filtrator

Gąbka Sycon to raczej to oznaczone strzałką na pierwszym zdjęciu. Znalazłem coś takiego:

http://www.akwarysta.eu/index.php/gabki/715-sycon-raphanus-gabka-sycon

Natomiast ta narośl z dyndadełkiem nie przypomina tej gąbki


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po zgaszeniu światła wychodzą z niej polipy jak na zdjęciu które załączyłeś?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta narośl u podstawy wygląda jak zwykła gąbka z czymś przyczepionym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam w 99% że to sycon u mnie jest tak samo, wygląda jak biała "pleśniawka" po zgaszeniu światła wypuszcza "pióropusz" i filtruje, u mnie zmasowany atak syconów łącznie ze spirobisami nastąpił po rozpoczęciu dawkowania fito, pierwszych mam kilkadziesiąt drugich kilkaset


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgasiłem światło na jakieś 20 min i nie zauważyłem niczego szczególnego. Może za krótko. Zaczaję się z latarką koło północy i zobaczę czy coś wypuści. Fakt że od prawie 2 tygodni dawkuje easy booster. Saszetka co drugi dzień. Teraz spojrzałem w akwa i dyndadełko odpadło i została sama narośl. Może rzeczywiście to jakaś gąbka.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.