Skocz do zawartości
Foto

Nowe 520l +sump

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.05.2017 o 10:54, Foto napisał:

Ok dzięki szczerze też jestem bardziej do tego przekonany bo ma w miarę pole manewru 7000 a 9000 

Bierz wieksza, zawsze możesz przykręcić a jak weźmiesz za małą to już nic nie zrobisz. To jest raz

A dwa weź dcp zamiast dcs. Jest super cichutka i sterowanie co 1% od 30% do 100% super sprawa. Ja mam dcp 6500 a mam 300L w obiegu. Chodzi sobie na 40%, zużywa 14W, w ogóle jej nie słychać, dodatkowo zasila biopellets z baypasu. Bierz mocniejsza, lepiej mieć zapas niż potem płakać i dwa razy kupować


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ć.d siemka wszystkim w niedzielne popołudnie 

Odpieniacz pompa obiegowa lampa 6xT5 54w już kupione ale... pytanie co do falownikow tak myślę czy wystarczy 

2xRW 8 czy 1x 8000 i 1x 15000?? Czy ewentualnie trzy falowniki?

Jeśli chodzi o obsadę korali plany na Lps i Sps

znaczny wolę zapytać tych co mają takie zbiorniki aby może nie kupowac nie potrzebny zakup.co sądzicie??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po roku użytkowania mogę śmiało powiedzieć że pompy Jebao RW15 to jakaś kpina jeśli chodzi o deklarację producenta, śmiało bierz 2xRW15... one to może mają deklarowana wydajność ale tylko na papierze bo w akwarium to już tej "mocy" nie widać.


Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Darku coś też słyszałem o tym że to tak tylko papier mówi, ok dzieki tak zrobię lepiej nawet może mieć   zapas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No Darku coś też słyszałem o tym że to tak tylko papier mówi, ok dzieki tak zrobię lepiej nawet może mieć   zapas. 

Nie narzekam na ich wydajność... Liczyłem się z tym cena jest adekwatna do sprzetu.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sie zastanawiam bo planuję dużo skały około 15-20%akwarium czy nie lepiej np zrobić 3falowniki jeszcze jakiś po środku np w stronę lustra wody od dołu np RW-4,głośno myślę -_- czy to ma sens ogółem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko sie zastanawiam bo planuję dużo skały około 15-20%akwarium czy nie lepiej np zrobić 3falowniki jeszcze jakiś po środku np w stronę lustra wody od dołu np RW-4,głośno myślę [emoji42] czy to ma sens ogółem?

Kombinujesz tylko niepotrzebnie :-)
100 kg skały to nie upchniesz w tym szkle , chyba że to będzie lity beton.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10% tak myślisz? no tak to 50kg co ja to policzyłem kurczaki sorry podciągać kalesony ze wstydu:clowning

Edytowane przez Foto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto ja do 500 będę dawał 2xRW-15. Jak dasz obiegówkę odpowiedniej mocy to będzie robić za trzeci mniejszy falownik.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak kupiłem 7000-9000 Masz rację 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10% tak myślisz? no tak to 50kg co ja to policzyłem kurczaki sorry podciągać kalesony ze wstydu:clowning


Ja bym powiedział... tyle ile się zmieści.
Jedziesz do sklepu.. ukladasz sobie na podłodze w prostokacie o podstawie akwarium kształty skały tak jak Ci się podoba.. pakujesz na wagę płacisz i wychodzisz że sklepu... przy zakupie wysylkowym skały działa podobnie tylko nie Ty dzwigasz kamienie ;-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Foto ja do 500 będę dawał 2xRW-15. Jak dasz obiegówkę odpowiedniej mocy to będzie robić za trzeci mniejszy falownik.

Pompa obiegowa świetnie się sprawdza jako wspomaganie ale nie zastępuje cyrkulacji... jej zadanie jest zupełnie inne.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ć.d

Słuchajcie pytanie bo kto pyta nie błądzi dotarła do mnie dzis skała żywa 20kg pytanko czy można ja troszkę oszczotkowac jakąś szczoteczką  w solanke bo ma troszkę takiego osadu jak by.pytam bo tego wcześniej nie ztosowalem  a jak nie wiem wolę poprosić o pomoc,chyba nic wstydliwego -to posuncie radę. Teraz skała lerzakuje w małym akwarium czeka cierpliwie,grzałka plus falownik załączony. Bardziej mi chodzi o to życie w skale jest to mnóstwo. 

Dziękuję Foto:)

8334691_20170519_154907.jpg

8259062_20170518_220242.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nie będzie problemów. Życie które jest w skale powinno sobie przeżyć bez problemów parę dni jeśli jest temperatura i jakiekolwiek mieszanie wody. Ale musisz czekać na opinie bardziej doświadczonych morszczaków. A i powodzenia ze startem:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Foto napisał:

Ć.d

Słuchajcie pytanie bo kto pyta nie błądzi dotarła do mnie dzis skała żywa 20kg pytanko czy można ja troszkę oszczotkowac jakąś szczoteczką  w solanke bo ma troszkę takiego osadu jak by.pytam bo tego wcześniej nie ztosowalem  a jak nie wiem wolę poprosić o pomoc,chyba nic wstydliwego -to posuncie radę. Teraz skała lerzakuje w małym akwarium czeka cierpliwie,grzałka plus falownik załączony. Bardziej mi chodzi o to życie w skale jest to mnóstwo. 

Dziękuję Foto:)

 

 

Jak masz w domu myjkę wysokociśnieniową to nie zawahał bym się jej użyć ;-)

i wyłącz tę grzałkę, szkoda prądu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DarekB30 napisał:

Jak masz w domu myjkę wysokociśnieniową to nie zawahał bym się jej użyć ;-)

i wyłącz tę grzałkę, szkoda prądu 

Chcesz żeby sobie usmiercil żywa skalę ta myjka wysokociśnieniowa ?


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz żeby sobie usmiercil żywa skalę ta myjka wysokociśnieniowa ?

Żywa to ona będzie.. . Po kilku miesiącach w akwarium.
Jak kolega kupował w sklepie to nawet bym się nie zastanawiał tylko usunął wszystko co się da bo inaczej będziemy za chwilę czytali o niekończącym sie dojrzewaniu.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tz kupiłem ją z likwidacji zbiornika i tak jest jej mało na to akwarium .

Czyli reasumując ta skala i tak będzie dojrzewają na nowo jak cały zbiornik,myjki nie mam ale sąsiad ma 110bar myjke:D ale tak na poważnie to tą skalę  czy ja wyplukam czy nie będzie na nowo dojrzewała tak czy siak?

( piasek żwirek też na suchym będzie start Korallen-Zucht Korallensand) wiec i tak akwarium będzie mocno na dojrzewaniu, czyli co Karcher?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Foto napisał:

Tz kupiłem ją z likwidacji zbiornika i tak jest jej mało na to akwarium .

Czyli reasumując ta skala i tak będzie dojrzewają na nowo jak cały zbiornik,myjki nie mam ale sąsiad ma 110bar myjke:D ale tak na poważnie to tą skalę  czy ja wyplukam czy nie będzie na nowo dojrzewała tak czy siak?

( piasek żwirek też na suchym będzie start Korallen-Zucht Korallensand) wiec i tak akwarium będzie mocno na dojrzewaniu, czyli co Karcher?:D

Decyzja i tak zawsze będzie po Twojej stronie, zrobisz jak uważasz. 

Akwarystyka to piękne hobby ale najważniejsze to nie dać się zwariować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie myślę że trzeba się z tym przespać.

Dzieki Darku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No ja bym jej nie traktował myjką ciśnieniową. Szkoda żywej skały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądnie będzie chyba zwykłą szczoteczką ona glonów nie ma jest tylko taki osąd nitkowaty 1mm a za i ma bardzo dużo bordowe życia takie gompkowate to nie wapno, nie pamiętam jak to się fachowo nazywało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Niektóre kawałki tej żywej skały są za białe jak na żywą ;) Tak mi się wydaje. Może sklep ją "ożywił" np dwa tygodnie przed wysłaniem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, michalfa napisał:

Niektóre kawałki tej żywej skały są za białe jak na żywą ;) Tak mi się wydaje. Może sklep ją "ożywił" np dwa tygodnie przed wysłaniem ???

Nie to jest od kobiety prywatnie 2lata miała zbiornik tą część biała jest z dna akwarium po prostu byl piaskiem zasypany a startowała na suchej 2lata temu.Wiem że dziwnie wygląda ale jest ok życia w niej mnóstwo wiec temu pytałem czy to i tak wszystko szlak trafi?przy myciu bo chciał bym ją troszkę nie ukrywam ogarnąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Szczotka nic złego nie zrobi. ( chyba, że mówimy  o rurówkach i jakiś koralach co są na powierzchni )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.