Skocz do zawartości
niwre37

problem z praca pompy DCP 5000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Jak w temacie mam problem z nierówna praca pompy DCP 5000 .

Pompę posiadam od stycznia tego roku to już prawie 4 msc,na początku myślałem ze pompa musi się" dotrzeć" ,niestety minęło 4 msc i jest bez zmian tzn muszę co najmniej raz dziennie zmieniać ustawienia sterownika bo pompa albo za mocno albo za słabo pompuje wodę przez co nie mogę zamontować automatycznej dolewki ponieważ poziom wody w komorze pompy jest zmienny ...

Dostałem ze sklepu nowy zasilacz bo podejrzewali ze to może być przyczyna ,generalnie bez zmian może pompa jest nieco mocniejsza ale nierówna praca pozostaje bez zmian.Pompa jest czysta ,niestety żeby sprawdzić czy faktycznie pompa jest wadliwa to muszę ja odesłać do sklepu a to potrwa kilkanaście dni ,gdybym miał druga na zamianę to nie było by tematu ale nie mam :( 

I teraz mam pytanie : czy zła praca pompy może być spowodowana skokami napięcia w sieci ? jeżeli tak to czy zasilacz nie działa jako stabilizator ? Jezeli nie działa jak stabilizator to czy gdy kupie stabilizator napięcia to może to załatwić sprawę ? 

jak zdecyduje się wysłać pompe do sklepu to muszę kupić druga pompę na zamianę i to mi się nie uśmiecha :P ,gdy kupie stabilizator napięcia a okaże się ze to wina pompy to tez będę stratny kase ... 

czy mogę jakoś w sposób prosty sprawdzić czy to jest wina skoków napięcia w sieci? a moze jest inny sposob zeby zaradzic problemowi ? Moze ktos cos podpowie ? :)

Nie wiem czy napisalem to w jasny sposob ? :P

 

 

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz możliwości od kogoś pożyczyć upsa??? Wyeliminuje to skoki napięcia więc da Ci możliwość zdiagnozowania problemu. Ogólnie może to wpływać na stabilność, ale zwykle są to skoki "delikatne" na zasadzie ciągłego drobnego falowania , a nie dużych zmian w przeciągu tygodnia. Ewentualnie wymiana pompy w sklepie, a na czas realizacji reklamacji kup jakiegoś małego potworka i też kilka dni pociagnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie ze nie mam gdzie pożyczyć ,te skoki nie sa tygodniowe  tylko dzienne .Gdyby to było tygodniowe to bym nie zawracał sobie głowy :) .Co masz na myśli mówiąc "małego potworka " ?


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Dcp-5000 od dwóch tygodni i nie ma problemu z pracą. Chodzi rowno i cicho.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kup miernik napięcia AC i zrób kilka pomiarów w dzień i kilka w nocy przez tydzień i zobaczysz czy masz zmiany napięcia w sieci.

Czasami jest słaby transformator na sieci zasilającej i są skoki napięcia gdy ludzie idą spać i nie korzystają z urządzeń.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa ma zasilacz 24v skoki mapiecia nie powinny wpływać na pracę może masz uszkodzony regulator napiecia sterownik oddaj ją na gwarancję

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mikolaj85 napisał:

Ta pompa ma zasilacz 24v skoki mapiecia nie powinny wpływać na pracę może masz uszkodzony regulator napiecia sterownik oddaj ją na gwarancję

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
 

no własnie tez tak słyszałem :) ale trochę mnie zastanawia to ze np."migaja" mi żarówki tak jakby były spadki napięcia no i najczęściej  te "migania"  zdążają się wieczorem , nie wiem jak jest w ciągu dnia bo jestem cały dzień w pracy .W każdym bądź razie wieczorem/nocy muszę podnieść o 2 pkt sterownik a rano zazwyczaj obniżyć ..

Lebcio - jeśli chodzi o miernik i posługiwanie się nim to kiepsko mi to wychodzi (albo mam "gowniany" miernik ..


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy taki miernik za 30 zł. Ustawiasz na 750V AC i tyle. Notujesz to co pokazuje w dzień i w nocy i po mruganiu żarówek. Jeśli są duże wahania to dzwonisz do zakładu energetycznego.

Jeśli się nie mylę to powinno to być 230 V - /+ 10 % : 207 V - 253 V

miernik.jpg


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam podobny :) teraz  jak mierze to mi cały czas skacze od 218 do 224  ,nie mam stałej wartości na dłuższa chwile ...


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość dobrych zasilaczy działa poprawnie w przedziale 80 v -  250 V , i to nie ma wpływu na napięcie na wyjściu .Może cos w samej pompie , albo uszkodzony sterownik .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały potworek to pompka która na jakiś czas jest w stanie utrzymać obieg. Polecam atmana itp. Nie zapewni jakiejś superowej cyrkulacji ale pociągnie w sumpie złoże biologiczne na czas reklamacji. A taka pompka zawsze się gdzieś przydaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc :) tak tez mi się wydawało ze trzeba ja odesłać ..

mam pompę odpieniacza  NevaJet 2500 ,podłącze ja na probe(troche slaba moim zdaniem) ale zobaczę jak hula woda ,jeśli będzie w miarę to tamta będę reklamował.

 

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.