Skocz do zawartości
adam007

jakie drivery?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Silvia te soczewki to są rozpraszające? Jakie konkretnie, może masz link do allegro? Tą płytkę do driverów sam zrobiłeś?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

płytka to "zwykła" płytka uniwersalna - i płytki (różne rozmiary, jedno i dwustronne) i soczewki - pełno tego na allegro

https://allegro.pl/elektronika-elektronika-67194?string=płytka uniwersalna&order=d&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-1-0403

https://allegro.pl/diody-led-67252?string=KOLIMATOR SOCZEWKA&order=d&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-1-0403

 

(soczewki jak pisałem wczesniej 120 i 90 stopni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2017 o 15:37, silvia napisał:

płytka to "zwykła" płytka uniwersalna - i płytki (różne rozmiary, jedno i dwustronne) i soczewki - pełno tego na allegro

https://allegro.pl/elektronika-elektronika-67194?string=płytka uniwersalna&order=d&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-1-0403

https://allegro.pl/diody-led-67252?string=KOLIMATOR SOCZEWKA&order=d&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-1-0403

 

(soczewki jak pisałem wczesniej 120 i 90 stopni)

Silvia mam pytanko. W opisie darelteka jest ze nie mozna laczyc driverow rownolegle. Ty widze masz je tak podlaczone. Ja przez takie polaczenie spalilem drivery. Jakis patent? Teraz mam do kazdego drivera osobne zasilanie i zajmuje to sporo miejsca... a rozwiazanie z plytka bardzo by mi pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można łączyć wyjść , ale zasilanie łączysz .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laczylem tylko wejscia, tzn od plusa do plusa i minusy tak samo. Bez podlaczonego arduino bylo ok. Po podlaczeniu pwm spalily sie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, kaczor4011 napisał:

Laczylem tylko wejscia, tzn od plusa do plusa i minusy tak samo. Bez podlaczonego arduino bylo ok. Po podlaczeniu pwm spalily sie... 

znaczy coś nie tak podłączyłeś bo niby do każdego drivera miałbym dawać osobny zasilacz ? bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, kaczor4011 napisał:

Laczylem tylko wejscia, tzn od plusa do plusa i minusy tak samo. Bez podlaczonego arduino bylo ok. Po podlaczeniu pwm spalily sie... 

To nie w tym przyczyna . Ale że nikt tu z fusów nie wróży  to bez foto nie dojdziemy . A nie miałeś czasem innych źródeł zasilania do arduino i driverów  i np: brak połączonej masy .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
41 minut temu, fresz33 napisał:

A przed arduino dałeś "step down" na 9v?

Podłączasz dajesz przez miernik i śrubką ustawiasz 9v na arduino.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6629621604

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

chyba raczej np. LM2596 1,5-35V za 4-5zł a nie za 16 :)

https://allegro.pl/plytki-drukowane-moduly-moduly-67363?string=LM2596&order=d&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-1-0403

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze tak pozno odpisuje... praca...

Na poczatku bylo tak:

 

received_1218672381563592.jpeg

I przy takim polaczeniu bylo ok, dopuki noe podlaczylem pwm z arduino. Wtedy spalily sie drivery

 

Teraz mam tak 

received_1218672071563623.jpeg

Wszystko smiga ok, ale masak kabli i ciezko to upchac...

Wszystko bylo zasilane z jednego zasilacza 30v.

Arduino bylo zasilane poprzez przetwornice step down. Nie wiem, moze mialem pecha i cos poszlo nie tak, ale nie chce ryzykowac po raz kolejny ( mieszkam w Londynie i musialbym czekac tydzien na nowe drivery... )


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak jak teraz masz jest dobrze i dlatego się nie palą.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, fresz33 napisał:

No tak jak teraz masz jest dobrze i dlatego się nie palą.
 

A czym się różnią te dwa rodzaje połączeń? IMHO to na jedno wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W pierwszym prąd płynie przez driver do kolejnego a w drugim prąd płynie do każdego bezpośrednio z zasilania.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, fresz33 napisał:

W pierwszym prąd płynie przez driver do kolejnego a w drugim prąd płynie do każdego bezpośrednio z zasilania.

 

no niekoniecznie - różnica jest tylko w .. długości kabla - przecież oba połączenia są równoległe

jak na 1rys przyłożysz napięcie w środku - będzie dokładnie to samo

bardziej bym się zastanowił nad tym zasilaczem 30V - ja zasilam 24V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiedniej grubości przewodu i jakości kondensatorów ( a z tym problem )  to nic nie zmienia  , można i pierwszy i drugi sposób .Choć podłączenie drugie jest bardziej "poprawne"  .W pierwszej wersji ważne są i przewody ,trzeba zwrócić uwagę na poprawne lutowanie .

Przy zużytych /wadliwych kondensatorach na wejściu drajwerów prądy w piku mogą dochodzić do 4 A ,a to przy kilku sztukach już robi "robotę" .

Sam mam 8 sztuk połączonych po sobie , ale przy pierwszym uruchomieniu sprawdziłem spadki względem różnych punktów  ,i różnicę  masy układu sterującego względem zasilacza .Ogólna zasada zasilania różnych odbiorników w układzie mówi o zasilaniu wszystkich z punktu , w/w może być zasilacz lub kondensator na końcu linii od zasilacza .

silvia

Po co dałeś soczewki 120  do led 120 ? .

( pomijam że soczewki z opisem 120 ni kuku nie mają 120 stu )

 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, SU1 napisał:

silvia

Po co dałeś soczewki 120  do led 120 ? .

( pomijam że soczewki z opisem 120 ni kuku nie mają 120 stu )

 

bo mają czarne osłonki i nie świeci mi po oczach - lampa jest "slim" i sama obudowa nie zasłania odpowiednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.