Skocz do zawartości
Gość

Butelkowna woda morska ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Noszę się z zamiarem przejścia na większy zbiornik i mam pytanie czy jak bym zbierał wodę z podmiany w butelki 5l, to czy będzie jej coś po około 2 miesiącach? Butelki zakręcone i trzymane w piwnicy. Może ktoś tak już wcześniej robił? Od razu napiszę że może być problem dostać od kogoś na miejscu wodę z podmiany na start.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie nie udac troche dlugo bylaby bez cyrkulacji swiatla itd ale najprosciej zrob sobie test na jednej takiej bance. Zbadaj parametry wstaw do piwnicy i po jakims czasie ponownie zrob testy :)


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zbierałem wode do nowego wiekszego zbiornika z podmian ponad 2 miesiace, tyle ze wlewałem wode juz do stojacego nowego akwa i właczony był cały czas falownik plus grzałka z termosatem  zaznaczałem kreską dokąd siega i raz w tygodniu dolewałem RO by utrzymywac zasolenie . .W zamkniętych butelkach  2 miesiace  ?  nie ryzykowałbym.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda tak przechowywana w butelkach zgnije i nic nie da przetrzymywanie w butelkach w piwnicy,woda z akwarium jest żywa i bez tlenu organizmy zdechna i zaczną szybko sie rozkładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I takich odpowiedzi potrzebowałem ;) będę szukał zatem na gwałt kogoś w okolicy

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Toruniu jest kilku morszczaków i nikogo nie znasz? Napisz ogłoszenie w dziale przyjmę. Może masz jakieś puste kilkudziesięcio lub większe akwarium i tam byś zbierał wodę z podmian przy uruchomionej cyrkulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napisałem i jest cisza. Jak masz namiary to podaj, sam zapukam do drzwi heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak ze 180l ale nie jednorazowo. W obiegu będzie z 250l.

Jako koło ratunkowe mam crazycoral, pewnie z Markiem bym się dogadał.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno sie dogadasz. W Bydgoszczy cos by sie wody z podmian uzbieralo ale nie az takie ilosci :) 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zbierałem wodę  z podmian i przechowywałem w 200 l beczce, zebrałem około 100-120 l. Trwało to około dwóch miesięcy, badałem wodę przed wlaniem do beczki i na koniec,  okazało się, że zmniejszyło się NO3 z 5 do 0. Nie wiem na ile teza o umieraniu bakterii jest prawdziwa...patrząc na buteleczki z bakteriami i wodę z oceanu w butelkach/kartonach. Beczka stała w piwnicy szczelnie zamknięta, bez dostępu światła, bo poco i jakiegokolwiek ruchu.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli jednak da się ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, jeżeli uznasz, że coś Ci nie pasuje z zebranej wodzie to wylejesz i weźmiesz od morszczaków. W moim przypadku wszystko było ok. Co dwa, trzy tygodnie dodawałem trochę bakterii. 

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu. Zalej nowa woda, daj wiadro bakterii i bedzie ok.

 


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Fresz , a czemu nie świeżą  .Ja dałem 30 L żywej i co dzień dolewka 10 -20 L świeżej .Korale nawet nie zauważyły  . ( To pewnie dużo zależy od soli , bo po zmianie soli reagują po zwykłej podmiance )


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Krzysiek ale wiadro jakich bakterii?:p
Przeskakując na dużo większy zbiornik to co teraz mam przykryje tylko dno. Jutro będę załatwiał temat z Markiem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Witam, raz w tygodniu zlewam do kanalizacji 100l, problem taki że jutro na urlop uciekam i wracam 7.05. Jak nie przeszkadza Tobie świeży zbiornik ( zalany w grudniu ) i termin oczekiwania to zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na start dalbym Biogro, pozniej jechal juz na Zeobaku.

Przeskakiwalem z 340 na ponad 600L. Wode ze starego baniaka wylalem do WC i zalalem nowa woda.

Zalej sobie nowa solanka i zacznij od 0. Mniej stresow, problemow. Dojrzewanie i tak bedzie, mniej lub bardzij intensywne.

Chcesz skrocic cykl, to zacznij magiczne butelki. Nie chcesz skracac, niech zbiornik przez 3 miesiace zyje wlasnym zyciem,a Ty wez wegiel i czekaj jak NO2, przejdzie w NO3, parametry sie ustabilizuja, zejda glony itd.

Start ma znaczenie i procentuje w przyszlosci. Mniej kombinujesz na starcie w przyszlosci bedziesz mial latwiej.

Pozdr

 


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj się dzyma, byłem u niego widziałem jego akwarium wie co mówi ;)

 

edit:

a dodam jeszcze od siebie, że startowałem na "żywej" wodzie i do dzisiaj bujam się z niedobitkami dino nie wytłuczonego w całości nie wiem gdzie siedzi ale siedzi...

Edytowane przez CNA (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słuchaj się dzyma, byłem u niego widziałem jego akwarium wie co mówi [emoji6]


Nie słuchaj dzyma .. on leje kranowke i sypie sól drogowa to jemu parametry nie skaczą.
Byłem u niego.. sól ma w workach kupił od "ciecia" na osiedlu bo mu została nadwyżka po zimie.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, fresz33 napisał:

Krzysiek ale wiadro jakich bakterii?:p
Przeskakując na dużo większy zbiornik to co teraz mam przykryje tylko dno. Jutro będę załatwiał temat z Markiem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Dałem świeżej 1/3 bańki , dolałem 10 L przy podmianie i nast dnia 30L ze starego i korale .

Działaj  wedle uznania  plan dobry tylko trzeba będzie sie nalatać z bańkami .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,tak sie zastananawiam jak to jest z tym przechowywaniem wody morskiej,przeciez nie od dzisiaj mozna kupic karnistry z woda,ktora pochodzi z egzotycznych miejsc a przeciez jest zakorkowana i pewnie nie od razu wszystko zostaje sprzedane...Bakterie ktore kupujemy tez dopiero po otwarciu maja jeszcze dlugi okres uzywalnosci a kiedy sa zamkniete to przydatnosc wlasciwie jest wieczna...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hehe ktoś tu ma dobry humor [emoji14] widziałem i wiem że Krzysiek wie co mówi ;) a tym bardziej że się znamy. Poprzedni zbiornik startowałem na żywej skale, 80% starej wody i nie miałem ani grama glonu stąd to moje zabieganie o tą wodę.

michalfa na pewno skorzystam z Twojej pomocy i odezwę się na pw bo z wodą mi się nie pali ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe ktoś tu ma dobry humor [emoji14] widziałem i wiem że Krzysiek wie co mówi [emoji6] a tym bardziej że się znamy.



Krzysiek wie co mówi bo ma magiczny patyczek do mieszania soli.. cały sekret tkwi właśnie w tym patyczku i właściwym mieszaniu wtedy kazda sól jest najlepsza.. A my mieszamy jakimiś tam pompami solanke na podmiany....

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek zapomniales dodac, ze mieszam sol tylko w tygodniach gdy sobota wypada jako dzien nieparzysty :)

Aaaa i mieszam w lewo, nigdy w prawo :)

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.