Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam akwarium zalane 0k 25 lutego parametry ok narazie jest tylko jeżowiec krabika i kilka ślimaków mam też Briareum rośnie bardzo dobrze ale niestety xenia prawie zaniknęła parametry sprawdzone i wszystko w normie ktoś może znać lub domyślać się przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z xenią tak jest. U jednego rośnie na potęgę jak przysłowiowy chwast, a u kogoś innego nie rośnie. Mi się udało z xenią dopiero za trzecim podejściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Sprawdź poziom jodu jeśli przestała pulsowac może być to efekt tego choć właśnie xenia to dziwny koral,książki tak piszą :D w mojej poprzedniej kostce mi alem podobny efekt. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cab79d87b1133ac7a8eb4fa907a0ad14.jpg

Światło, porowaty kamień, słaby przepływ i będzie sukces.

Co przytnę to szybciej odrasta chyba zrobię xenia scrub [emoji6]

Jak będziesz w podlaskim zapraszam po szczepkę

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w górnych partiach akwarium, gdzie ma więcej światła rośnie lepiej, szybciej. Na dnie rośnie wolniej i jest mniejsza. Spróbuj przestawić ją gdzieś wyżej, to może będzie jej dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U mnie w górnych partiach z jednej nogi szybko jest mala kolonia. Na dole też rosnie aczkolwiek wolniej. Co jakis czas daje jod. A codziennie pro coral k+ a-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę za świeże akwarium.Xenia potrzebuje nie tylko światła ale też pokarmu np bakteri lub fito .U mnie po przejsciu na bakterie probiotyczne to była mała inwazja.

WP_20160130_16_57_42_Smart.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie bakterie dajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microbe lift specjal blend i Aquaforest Probio S i pożywka Probio F .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy "brudna woda". U mnie PO4 0,06 a NO3 4.00. Gdyby nie to że brzydal mi ja prawie zjadł to bym też już miał dużą kolonię. Na razie z samych "pni" wychodzą od nowa polipy i już pulsują. Jak nie robiłem podmianek wody to padała a jak tylko wymieniłem 10% to już wróciło wszystko do normy. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku przez 6-7 miesięcy dawałem bakterie microbe lift specjal blend i nie zauważyłem jakiego znaczącego wpływu na rozrost xenii, po prostu xenia ruszyła wcześniej, zanim zacząłem dawać bakterie i jak na razie jest dobrze. W moim przypadku, wydaje mi się, że wpływ miało zwiększenie i częstotliwość podmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mniejszych akwa gdzie mam ledy rosnie slabiej - w displayu pod t5kami strzyge doslownie - co mc trzeba regulowc jak baki meżowi hehe
Natomiast w malych akwa z ledami najladniej rosnie wlasnie w świezym kwarantannowym zbiorniku. No3 i po4 mam niewykrywalne (salifert+hanka).
Special blend wlane raz po akcji z cyjano(dzien bez prądu i ot taki efekt byl)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pod t5 w 54l nie rosła, ładnie klapała, ale przyrosty mizerne. Przeniosłam do dużego, gdzie mam tylko led, ale dałam ja gdzieś do kąta i było podobnie. Po jakimś czasie przestała pulsowac, więc wkropilam jod i niemal natychmiast zaczęła kłapać, ale rosła powolutku.  Niedawno dalam ją w inne miejsce, gdzie jest więcej światła i dostała powera, rosnie dość szybko i pięknie pulsuje, az miło patrzeć :)Przykleilam też szczepke na szybę i widać taka miejscówka też jej odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już coś wiadomo, żeby lepiej, szybciej rosła potrzebuje więcej światła. I u mnie to się też potwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.