Skocz do zawartości
kuba1985

Absorbery a wkład kolumnowy. Aqua Forest czy Seachem

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Moljzesz napisał:

Wiem wiem powinienem kupić nowe fioletowe testy ;)

to jest skierowana do mnie uszczypliwa uwaga ,którą odbieram jako atak.

11 godzin temu, Moljzesz napisał:

Zacząłem lać ProBioF jakieś 2 tyg temu Po4 miałem 0,03 (mała hania) potem skoczyło do 0,07 parę dni temu było 0,10 wczoraj 0,12 i chyba skoczę po flache do sklepu a probio do śmietnika.

to jest hejt i na pewno to nie jest wiarygodna informacja ,bo jest nie realna (tak jak pisałem wcześniej musiały by to być czyste fosforany ,a obaj wiemy że nie są )

10 godzin temu, Moljzesz napisał:

Wczoraj po zbadaniu po4-0.12 dowaliłem 2 szufle akwesanu przed chwilą hania wskazała na 0,05 :)

a to jest nierealna historia ,dodam że zakres błędu hanki to 0,04:)

to tak w skrócie . 

Co do testów to doskonale obaj wiemy ,że nigdzie nie napisane jest ,że AF ma  test na PO4 :)

 

 


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Damian07 napisał:
4 godziny temu, Moljzesz napisał:

Wiem wiem powinienem kupić nowe fioletowe testy ;)

to jest skierowana do mnie uszczypliwa uwaga ,którą odbieram jako atak.

Uszczypliwa uwaga to uszczypliwa uwaga, żartobliwa wręcz ;)

9 minut temu, Damian07 napisał:
11 godzin temu, Moljzesz napisał:

Zacząłem lać ProBioF jakieś 2 tyg temu Po4 miałem 0,03 (mała hania) potem skoczyło do 0,07 parę dni temu było 0,10 wczoraj 0,12 i chyba skoczę po flache do sklepu a probio do śmietnika.

to jest hejt i na pewno to nie jest wiarygodna informacja ,bo jest nie realna (tak jak pisałem wcześniej musiały by to być czyste fosforany ,a obaj wiemy że nie są )

Nie wiem co tam jest w tej butelce ale jakoś nie mam profitów za hejtowanie (ps. chyba że ktoś jest zainteresowany ? ;) ) więc pisałem jak było/jest. Może i masz rację i hania coś świruje nie wiem, na razie kontynuuję ProBio S bo doczytałem się że może być chwilowy wzrost po4, czego nie umiem od Ciebie wyciągnąć 

14 minut temu, Damian07 napisał:
10 godzin temu, Moljzesz napisał:

Wczoraj po zbadaniu po4-0.12 dowaliłem 2 szufle akwesanu przed chwilą hania wskazała na 0,05 :)

a to jest nierealna historia ,dodam że zakres błędu hanki to 0,04:)

to tak w skrócie . 

Co do testów to doskonale obaj wiemy ,że nigdzie nie napisane jest ,że AF ma  test na PO4 :)

Skoro zakres błędu hanki to 0,04 to możliwe że 0,05+0,04=0,09, wcześniej 0,12(+- 0,04) czyli różnica 0,03 albo nawet wcale biorąc pod uwagę zakres błędu jaki podałeś. Chyba że się mylę ?

Akurat nie wiedziałem, że nie macie testu na po4

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również swojego czasu używałem akwesanu. Sypałem łychami jak tu się niektórzy chwalą. Acropory jaśniały  xenia której nie mogłem się pozbyć zamykała się na 1-2 dni. Same plusy. Super. W którymś momencie zaczęło coś mi się dziać z acroporami głębinowymi. Pomału, pomału się podwijały. Poczytałem inne fora na temat akwesanu. U innych morszczaków po początkowym wow również pojawiły się problemy. Próbka wody poszła na testy. Poniżej wyniki. Zwróćcie uwagę na miedź.    Tak więc powodzenia. Ja już tego nie daję..

 

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Moljzesz napisał:

Zacząłem lać ProBioF jakieś 2 tyg temu Po4 miałem 0,03 (mała hania) potem skoczyło do 0,07 parę dni temu było 0,10 wczoraj 0,12 i chyba skoczę po flache do sklepu a probio do śmietnika.

Wcześniej używałem akwesanu i było dobrze no3 1-2,5 Po4 0,00-0,03, mam też dsb i refugium, jakiś tydzień temu uruchomiłem AIO biopellets bo bałem się galopującego Po4 

Czy to normalne? Zaczynam się bać o korale

To może zamiast korali kup sobie chomiki albo żółwika jak sobie nie radzisz z akwarium morskim, to taka uszczypliwa uwaga, taki żarcik. Absolutnie nie hejt.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Damian07 napisał:

To może zamiast korali kup sobie chomiki albo żółwika jak sobie nie radzisz z akwarium morskim, to taka uszczypliwa uwaga, taki żarcik. Absolutnie nie hejt.

Żółwie i chomiki przerabiałem też bez spektakularnych sukcesów ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Również swojego czasu używałem akwesanu. Sypałem łychami jak tu się niektórzy chwalą. Acropory jaśniały  xenia której nie mogłem się pozbyć zamykała się na 1-2 dni. Same plusy. Super. W którymś momencie zaczęło coś mi się dziać z acroporami głębinowymi. Pomału, pomału się podwijały. Poczytałem inne fora na temat akwesanu. U innych morszczaków po początkowym wow również pojawiły się problemy. Próbka wody poszła na testy. Poniżej wyniki. Zwróćcie uwagę na miedź.    Tak więc powodzenia. Ja już tego nie daję..
 
Przechwytywanie.JPG

Z tego co gdzieś tu wyczytałem to nie tylko Ty masz tak wysoki poziom miedzi. Te osoby które też mają raczej akwesanu nie stosowały, dla przykładu Nik@.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest bo mi teraz też pokazało sporo miedzi i to po wodzie RO gdzie mam 5l żywicy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W

5 minut temu, szutarek78 napisał:

Adamo79. Ile pokazało ci tej miedzi ? w zbiorniku i w RO ?

W zbiorniku miałem 8,65 a po wodzie ro 144,00 i to mnie  najbardziej zastanawia bo po membranie tds pokazuje od 001 do 004 ppm a potem jest jeszcze 5l żywicy DI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś z Wrocławia lub okolic ma Hanki i pomoże w testach wody? Czytałem początkowe mądre posty ale później zagubiłem się przy "kłótni" i chciałbym wrócić do podstaw wątku. Zacznę od porządnych testów, a potem się zastanowię czy warto stosować absorbery. Dzięki waszym postom poczytałem o metodzie z wódką i większośc pozytywnych opinii zachęca. Tak jak ktoś zaóważyłem mam większość miękich korali, a parametry są raczej OK więc podejdę do tematu spokojnie i póki co będę obserwował :-) Na razie "życie" wygląda idealnie więc nie będę kombinował, a moje testy zapewne wywalę do kosza !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adamo79 napisał:

W

W zbiorniku miałem 8,65 a po wodzie ro 144,00 i to mnie  najbardziej zastanawia bo po membranie tds pokazuje od 001 do 004 ppm a potem jest jeszcze 5l żywicy DI.

Co ty masz miedziany korpus na tą żywicę?

A po żywicy ile pokazuje tds?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może korpus ma mosiężne złączki lub jakiś metalowy zawór po membranie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Moljzesz napisał:

Co ty masz miedziany korpus na tą żywicę?

A po żywicy ile pokazuje tds?

Po żywicy pokazuje 0 absolutne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silvia napisał:

Może korpus ma mosiężne złączki lub jakiś metalowy zawór po membranie ?

To by TDS nie pokazywał zero

Godzinę temu, Adamo79 napisał:

Po żywicy pokazuje 0 absolutne.

Czyli nie ma miedzi bo tds by oszlał

Chyba że tds oszukuje 

lAbo po prostu zanieczyściłeś próbkę bo skoro to idzie cały czas do zbiornika to i w wodzie z akwarium by była miedź sporo przekroczona


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani minęło już troszkę czasu, ostatnie testy robiłem od razu po podmianie aby porównać do tych z przed. Było to w niedziele 7.05 wiec po 1,5 tygodnia robię kolejną podmianę i przesyłam obecne testy z przed podmianki:

Mg-1500, Ca-490/500, KH- 8.3, NO3 -10, PO4- 0.03, NH4- <0.25

Niestety czegoś tu nie ogarniam ,w ciągu ostatniego 1,5 miesiąca zmieniły się tylko 2 rzeczy: doszły 2 rybki, dużo korali miękkich i 1x euphyllia (4 główki) i 4x caulastrea (po kilkanaście główek) oraz zakupiłem nową sol(ta sama marka tylko nowy karton). Skoczył mi poziom Mg i Ca oraz NO3 i PO4. Co dziwniejsze wyniki z przed i po podmiance niemalże się nie różnią co chyba jest niemożliwe ? Wymienić testy lub oddać wodę na jakieś konkretne pomiary? Życie wygląda OK, rybki zdrowe, korale rosną :-)

Edytowane przez kuba1985 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się ciesz, że całe życie zdrowe i rośnie. Może faktycznie testy są walnięte i przekłamują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dziś wpada jedna osoba która weźmie swoje nowiutkie testy salifert i będę wiedział coś więcej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie posta, jak ktoś się podepnie i dopisze coś mądrego to będę wdzięczny :-)

Nie wiem czy moje przemyślenia są poprawne ale winę dziwnego skoku magnezu i wapnia oraz podwyższone NO3 i PO4 zwalam na:

1. Testy w przypadku NO3 i PO4 - ponieważ nowo zakupione testy firmy Salifert oraz Zoolek wykazały zupełnie inne wyniki niż moje. Swoje testy przechowuje prawidłowe i mają długie daty ważności mimo to nowe testy 2 firmy wykazały poziom NO3 - 0 i PO4 niemalże nie wykrywalny.

2. Sól - wysoki poziom Mg i Ca zwalam na sól. Jest to jedyna zmienia w ostatnim czasie która mogła zaważyc na wynikach. Nowe testy jak powyżej pokazały te same wyniki co moje stare(Mg-ponad 1500, Ca - 500) co potwierdza wzrost tych 2 parametrów w ostatnim okresie. Nie dodaje żadnych środków które mogły by zwiększyć te poziomy, jedynie doszlo nowe "życie" które jedynie mogło coś zabrać :-). Miedzy czasie dużo czytalem i szukałem informacji w kilku miejscach i wychodzi na to, że jest możliwe ze sól z nowej dostawy mogła mieć inne parametry od tej kupowanej 2-3 miesiące wcześniej. Dlatego rozważam zmienę na uboższy model czyli AF Sea Salt? Proszę o sugestie czy moje wnioski mają sens i zmiana sol to dobry pomysł?

 

Edytowane przez kuba1985 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.