Skocz do zawartości
irek28

Automatyczna dolewka bezpośrednio z filtra ro???

Rekomendowane odpowiedzi

Syczeć, to sobie możesz ty. W rozmowach ze swoimi rówieśnikami. O arduino tutaj nic nie wspominałem, więc następnym razem, zadaj sobie choć odrobinę trudu i przeczytaj wpis do którego się odnosisz.

 

Uważasz że lepszym rozwiązaniem jest uzupełnianie zbiornika na dolewkę zaworem ze spłuczki niż nadzorowanym systemem elektronicznym ? Brawo. Ciekawa teoria... tylko przeoczyłeś jeden dosyć istotny drobiazg. Mianowicie w rozwiązaniu zaproponowanym między  innymi przeze mnie, ciśnienie w stanie zamkniętym masz jedynie między ujęciem wody a zaworem. gdyby to było regulowane spłuczką ciśnienie masz do samego zbiornika dolewki. Dostrzegasz różnicę?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, nie ma co się denerwować. :) I szkoda słów na niektórych. Oszczędzi kasę na sprzęcie a później idzie opinia że coś jest złe i się psuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mianowicie w rozwiązaniu zaproponowanym między  innymi przeze mnie, ciśnienie w stanie zamkniętym masz jedynie między ujęciem wody a zaworem. gdyby to było regulowane spłuczką ciśnienie masz do samego zbiornika dolewki. Dostrzegasz różnicę?


Ale można zamontować stłuczke przed prefiltrami lub za. Trzeba tylko trochę więcej wężyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spłuczka z gwintem na wylocie i wylocie i gra gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SzymonH napisał:

Spłuczka z gwintem na wylocie i wylocie i gra gitara.

Ale oczywiście widziałeś jak takie coś wygląda? Rozumiem że zdajesz sobie sprawę iż "spłuczka" w tym wątku to nie jest "to coś białe", co masz za plecami w pewnych sytuacjach?

Zawór w takiej spłuczce sterowany jest pływakiem znajdującym się bezpośrednio przy nim. Dlatego musisz być niezłym geniuszem, jak chcesz zamocować to przy ujęciu wody i ciągnąć instalacja do zbiornika dolewkowego :)

 

Elespero - już mnie nic nie zdziwi.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrej jakości elektrozawory i dobre czujniki i można spać prawie spokojnie.

Ale jest to rzecz która zawsze może się popsuć więc zakłada się dodatkowe zabezpieczenia, np. przelew w zbiorniku na RO.

Bo ja bym nie zrobił bezpośredniej dolewki. Według mnie szkoda było by życia jakby jednak coś się zepsuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale oczywiście widziałeś jak takie coś wygląda? Rozumiem że zdajesz sobie sprawę iż "spłuczka" w tym wątku to nie jest "to coś białe", co masz za plecami w pewnych sytuacjach?
Zawór w takiej spłuczce sterowany jest pływakiem znajdującym się bezpośrednio przy nim. Dlatego musisz być niezłym geniuszem, jak chcesz zamocować to przy ujęciu wody i ciągnąć instalacja do zbiornika dolewkowego [emoji4]
 
Elespero - już mnie nic nie zdziwi.
 

A ja przez całe życie myślałem, że spluczka to ten guzik na ścianie lub wersja wypas jak w Maku, fotokomorka.

A co Ty chcesz ciągnąć??. Lepiej od razu z Wodociągów do spłuczki.... Mając zawór pod akwarium, nie masz problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak to chcesz podłączyć, pokaż ten PŁYWAK ( nie spłuczkę bo się czepisz) z gwintem na wylocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepia to się dale. Podłączenie - zawór główny pod akwa - pływak "spłuczka" w sumpie - elektrozawór NO z plywakami wyżej niż pływak "spłuczki" i dalej zestaw RO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Janek, szkoda Twojego czasu i bajtów serwera. Po prostu niektórzy potrzebują poklepania po ramieniu i utwierdzenia w swojej nieomylności :)

 

Szymon. Masz rację. Myliłem się. Pomysł genialny - po prostu ja go nie ogarnąłem. Rób tak. Ale na własne ryzyko i odpowiedzialność.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty do mnie rozmawiasz ????? Że mam Ciebie poklepać .....

Kolega zapytał, wyjaśniłem i koniec. Nikt nie mówi, że jest to idealne rozwiązanie. Twoje jest idealne - o to Ci chodzi ?

No chyba każdy zrobi tak jak mu pasuje i na własne ryzyko. Ciężko będzie zalać Twoje mieszkanie / dom moją dolewką, także bez obaw.

A te uszczypliwości to możesz gdzieś sobie wsadzić i ew spłukać "spłuczką"

Autor tematu dostał kilka propozycji i wybierze, co mu będzie pasowało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale  daremny jesteś i tyle,  chodziło mi o to że do spłuczki wodę dolewa zawór pływakowy, który działa na tej samej zasadzie co zawór z dolewki grawitacyjnej i jemu jakoś ufasz i nie ładujesz tam elektroniki. 

Mam od półtora roku na plywaku i zaworze czterodrożnym i jestem zadowolony,  wcześniej miałem zalane mieszkanie co jakiś czas,  każdy robi jak chce 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Moljzesz napisał:

Dale  daremny jesteś i tyle,  chodziło mi o to że do spłuczki wodę dolewa zawór pływakowy, który działa na tej samej zasadzie co zawór z dolewki grawitacyjnej i jemu jakoś ufasz i nie ładujesz tam elektroniki. 

Mam od półtora roku na plywaku i zaworze czterodrożnym i jestem zadowolony,  wcześniej miałem zalane mieszkanie co jakiś czas,  każdy robi jak chce 

To może wstaw schemat jak to masz podłączone a nie pier**lisz jak to ty masz rozwiązane. Opisz fajnie i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływak zamyka, wytwarza się ciśnienie i zawór czwórdrożny odcina zasilanie? No i o to mi chodziło.

Ale i tak bym zamontował elektrozawór jako zabezpieczenie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, elespero napisał:

Pływak zamyka, wytwarza się ciśnienie i zawór czwórdrożny odcina zasilanie? No i o to mi chodziło.

Ale i tak bym zamontował elektrozawór jako zabezpieczenie :D 

Tak jak piszesz właśnie, zawór czterodrożny jest stosowany w filtrach do zastosowań domowych. Używam filtra ro także do czajnika i mam wylewkę, zawór ułatwił mi życie :)

A co chcesz zabezpieczać tym elektrozaworem ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba tak zrobię z elektrozaworem, że jakby jakimś niefartem dalej lała się woda do sumpa, to elektrozawór połączony z pływakiem zamknie dopływ za zaworem głównym pod akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Moljzesz napisał:

Tak jak piszesz właśnie, zawór czterodrożny jest stosowany w filtrach do zastosowań domowych. Używam filtra ro także do czajnika i mam wylewkę, zawór ułatwił mi życie :)

A co chcesz zabezpieczać tym elektrozaworem ?

W razie jak by pływak się zawiesił to elektrozawór odetnie dopływ wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki długi kabel można dać od czjnika do elektrozaworu? Fil będę miał w łazience a akwarium w pokoju. Będzie z 5 metrów kabla. Czy to przeszkadza?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elespero napisał:

W razie jak by pływak się zawiesił to elektrozawór odetnie dopływ wody.

Te pływaki się nie zawieszają, tam nie ma elektroniki, już pisałem o tym spójrz do spłuczki masz tam elektrozawory?

Oczywiście możesz sobie dać elektrozawór, w razie 'w' drugi czterodrozny, czujnik zalania a najlepiej starznika koło akwarium postawić, wtedy masz już prawie pewność choć zawsze może pójść coś nie tak..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.