Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, DarekB30 napisał:

Rozwaliliscie cały wątek sponsora :-P

Teraz to już bez różnicy, bo mody pewnie wyczyszczą ze spamu ;]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cała dyskusja i nagonka na AF jest bez sensu. Kogo stać i podoba się fioletowy kolor to sobie kupi, a kogo nie stać i nie podoba się fioletowy kolor to nie kupi. Marże na niszowy asortyment zawsze były i będą wysokie i nic tego nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a dlaczego nie pomaranczowy kwestia może i gustu:clowning

8259819_Screenshot_20170519-063426.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maciej01 napisał:

Ta cała dyskusja i nagonka na AF jest bez sensu. 

Maciej to nie jest nagonka na AF tylko dyskusja nad cenami sprzętu do morszczyzny wszystkich producentów.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, DarekB30 napisał:

Rozwaliliscie cały wątek sponsora :-P



Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka
 

 

Sponsorem dyskusji jest CoralHouse :)

 


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, CoralHouse napisał:

 

Sponsorem dyskusji jest CoralHouse :)

 

Dzięki sponsorowi nasza dyskusja jest barwna jak korale w naszych akwariach.

Rekalma dzwignią handlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To też o to chodzi [emoji14] nie ważne jak o Tobie mówią ale ważne żeby mówili heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przekornie - ktoś przetestował już ten odpieniacz? Jak się ma jakość, sprawność do produktów byłej firmy aquaspec - które działały u wielu i nawet miały dobrą opinię, Twistman, BK, Deltec. Zeszło na cenę, koszt logo itp. A czy jest użytkownik który wypowie się jak faktycznie wygląda jego praca tj pieni, przelewa, regulacja? Wrażliwość na zmianę zanurzenia? Kto pierwszy przetestuje na swoim systemie i opisze efekty? Tym razem nie mamy już agresywnej fali krytyki jaka to konkurencja jest be a my cacy, więc odpuśćmy walkę dla walki.

Jest dobry czy tylko fioletowy?

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2017 o 19:05, szutarek78 napisał:

Nie bardzo rozumiem. Czyli masz żal że kogoś stać, a ciebie nie ? . Skoro to takie proste i taki to dochodowy interes to może zacznij sam robić takie odpieniacze i je sprzedawać

Nie o to chodzi panie szutarek ,mnie stać ja   mam kasę (ale również mam również  troszke oleju w głowie) pana stać ?ok    kupujemy dla szpanu ? tego juz nie rozumiem. Dobrze pan wie że z produkcji samych odpieniaczy nikt nie zrobi interesu życia  ,tylko to jest jedna z wielu rzeczy które  się sprzedaje w tej branzy ,wiec strzał kulą w płot. Chodzi o to by jak najwiecej ludzi zarazić morszczyzną to i wtedy będą większe obroty i większy zarobek. . Nigdy nic złego nie napisałem na AF . tak ze nie mam na celu kogoś  oczerniać czy to AF,Deltec czy inne Jebao  . Chodzi przede wszystkim o ceny. Pozdrawiam.

 

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tadeus63" ale mnie sie nie podoba fiolet i co zrobisz...podałem o tym w pierwszych postach tematu czytałeś...interes się kreci bo co? Się zaraziło dużo morszczakow i git..w sumie fajnie...ale czy Ty jako producent nie wykorzystał byś tego na twoje plus...bach...ja Tak!

 

Edytowane przez Foto
Się kopło (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny dizajn tych odpieniaczy tylko pogratulować,  mam nadzieję że w pracy  spiszą się  tak samo jak wyglądają,  gdybym nie sądził że to zbędne urządzenia w akwarium morskim to pewno na takiego bym się skusił  :)

pozdrawiam Rafał


"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chwialek napisał:

Tak przekornie - ktoś przetestował już ten odpieniacz? Jak się ma jakość, sprawność do produktów byłej firmy aquaspec - które działały u wielu i nawet miały dobrą opinię, Twistman, BK, Deltec. Zeszło na cenę, koszt logo itp. A czy jest użytkownik który wypowie się jak faktycznie wygląda jego praca tj pieni, przelewa, regulacja? Wrażliwość na zmianę zanurzenia? Kto pierwszy przetestuje na swoim systemie i opisze efekty? Tym razem nie mamy już agresywnej fali krytyki jaka to konkurencja jest be a my cacy, więc odpuśćmy walkę dla walki.

Jest dobry czy tylko fioletowy?

 

W niedługim czasie model 200 zostanie uruchomiony na naszym nowym sklepowym akwarium.

Jego nazwijmy dziadek pracuje u nas przeszło 3 lata, nie możemy powiedzieć ani jednego złego słowa na jego temat.

Ustawianie wysokości piany jest rewelacyjny.(bardzo dokładny)

Nie przypominam sobie aby po jakimś produkcie przelał.

Ale to jest tylko opinia sklepu który tym handluje :)

Dla osób zainteresowanych zapraszamy do sklepu aby się przekonać na własne oczy jak pracuje.


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze że tyle kosztuje...mnie nie stać na niego więc mnie głowa nie będzie bolała czy dobrze pieni :-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DarekB30 napisał:

I bardzo dobrze że tyle kosztuje...mnie nie stać na niego więc mnie głowa nie będzie bolała czy dobrze pieni :-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka
 

Dobra, Doba nie bądź taki skromny, 2x Porsche w garażu, ranczo ze stadniną koni :)

Aaaa właśnie będę jutro, zrób miejsce na dziedzińcu bo jak podjadę swoim i sąsiedzi zobaczą, że 3-cie Porsche na podjeździe to padną z zazdrości.

Ps. wezmę też tą sól od "ciecia" co do baniaka sypię :D

 


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, Doba nie bądź taki skromny, 2x Porsche w garażu, ranczo ze stadniną koni [emoji4]
Aaaa właśnie będę jutro, zrób miejsce na dziedzińcu bo jak podjadę swoim i sąsiedzi zobaczą, że 3-cie Porsche na podjeździe to padną z zazdrości.
Ps. wezmę też tą sól od "ciecia" co do baniaka sypię [emoji3]
 

Krzysiek.... z tego wszystkiego moja to jest tylko ta drewniana szopka pod lasem w której mieszkam.

A wracając do tematu odpieniaczy, wystarczy się im przyjrzeć zobaczyc jak i z jakich materiałów zostały wykonane i cena przestaje być kosmiczna, a rodzaj i typ zastosowanej pompy jasno pokazuje dla jakiej grupy konsumentów ten produkt dedykowany.
I tu duży plus dla firmy AF że zaczeli brac pod uwagę oczekiwania klientow, nie poszli na skroty nie wybrali pompy Jebao do tego sprzętu bo (moze po za Polską) w innych krajach ciężko by było że sprzedażą tych odpieniaczy na pompach Jebao.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się mierzy wydajność odpieniacza ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kiflu napisał:

Jak się mierzy wydajność odpieniacza ?

Normalnie,  fioletowe lepiej pienią ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak czerwone auta są najszybsze [emoji6]

Ale tak poważnie pytam [emoji4]


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, kiflu napisał:

Ale tak poważnie pytam [emoji4]

ufasz producentowi że ta pompa z tym wirnikiem wymiesza tyle wody z taką ilością powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Moljzesz napisał:

Normalnie,  fioletowe lepiej pienią ;)

Zaje ...fajnie hehe:clowning bingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to i ja zapytam

czym się różnią modele AF 200 Skimmer NEW i AF 250 Skimmer NEW

tylko mocą pompy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fioletowa rurką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Foto napisał:

Fioletowa rurką :D

akurat w obu są fioletowe :)

ale jeżeli tylko pompą - to dając (podobną) pompę innej firmy w kieszeni zostanie +/- tyś. PLN

(pompy i tak mają "swoją" gwarancję a do tej "drugiej" łatwiej i taniej dokupić np. nowy wirnik czy same igły)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się wielkością oraz pompą , jutro to znaczy dziś wstawimy prawidłowe zdjęcie modelu 250.

Poniżej widać różnicę 3 modeli.

odpieniacz-af-500x500.jpg

 


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, CoralHouse napisał:

Różnią się wielkością oraz pompą , jutro to znaczy dziś wstawimy prawidłowe zdjęcie modelu 250.

 

i wymiary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.