Skocz do zawartości
Krewetka:)

Babka w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś ma babkę Amblyeleotris wheeleri?? 

Chce ją zakupić do swojej kostki ale nie wiem czy nie zrobi mi za dużego syfu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki masz zbiornik, ale wydaje mi się że babki robią bardzo dobrą robotę przekopując piach, wypłukują osad.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z babkami różnie bywa. Moim zdaniem nie ma zasady. Jak trafisz maniaka to potrafi w pyszczek piachu nabrać popłynąć do góry i rozrzucac go w toni. Babki lubią też wyskakiwac z wody więc warto zaopatrzyć się w siatkę lub koronę. Rozmawiałem w erybce na temat babek i podobno im bardziej pstrokata tym mniej kopie ale nie wiem ile w tym prawdy.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie duże akwarium masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialam jej co prawda, ale to babka symbiotyczna. Symbiotyczne nie kopią. Kłapną czasem piach od niechcenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nik@ napisał:

Nie mialam jej co prawda, ale to babka symbiotyczna. Symbiotyczne nie kopią. Kłapną czasem piach od niechcenia.

 

To prawda. Do tej babki najlepiej do pary dobrać krewetke pistoletowa. To ona w tym związku jest kopaczem ;). Jeśli chcesz mieć przeczyszczony piach to polecam coś z rodzaju Valenciennea. U mnie robi świetna robotę.  Upatrzyla sobie jedną norke, która odkopuje rano a na noc znowu cała zasypuje. Śpi oczywiście w innej.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zbiornik autora ma 35/35/40 (wyczytałam w innym temacie), to koparka odpada. Valenciennea rosną za duże na taki zbiornik. Ta symbiotyczna tez mała nie jest, dorasta do 9 cm... niby erybka podaje 50l minimum, może z racji tego, że te babki mało pływają, raczej siedzą przy norze.

No i konieczne jest przykrycie akwarium, bo na bank wyskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam że dopiero teraz ale nie miałem dostępu do internetu.

 

Zbiornik mam 35x35x40, około 2cm piasku.

Tak wiem że ona jest symbiotyczna i musi mieć krewetkę. Mam już na oku jedną krewetkę.

Pytam się bo gdzieś wyczytałem że babka potrafi namieszać w akwa nawet jak jest z krewetką albo i też sama. 

Może moje akwarium nie jest idealne, no ale co ja poradzę brak miejsca a coś fajnego chciał bym w nim mieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Krewetka:) napisał:

Witam

 

Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam że dopiero teraz ale nie miałem dostępu do internetu.

 

Zbiornik mam 35x35x40, około 2cm piasku.

Tak wiem że ona jest symbiotyczna i musi mieć krewetkę. Mam już na oku jedną krewetkę.

Pytam się bo gdzieś wyczytałem że babka potrafi namieszać w akwa nawet jak jest z krewetką albo i też sama. 

Może moje akwarium nie jest idealne, no ale co ja poradzę brak miejsca a coś fajnego chciał bym w nim mieć. 

Mam jedną skalę która łagodnie nachylonia wychodzi z piachu i babka strasznie lubi rzucać na nią piach. Ogranicza mi to wybór korali które w przyszłości tam ustawie. Wczoraj po pracy zobaczyłem że cała szczepka briareum którą mam na piachu jest zakopana. 

Tak więc babki mają to do siebie ze przemeblowuja akwa po swojemu i nic nie zrobisz ale za to piasek elegancko przesiany. Żadna rozgwiazda i hordy ślimaków nie wyczyszcza tak piachu.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa to dobrze że tak czyści ale z drugiej strony szkoda ze tak koralowce opsypuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kilka babek niestety chyba ciazy na mnie klatwa bo babki padaja u mnie non stop a inny ryby spokojnie sobie zyja. 2 dni temu znow kupilem babke i zobaczymy co bedzie ogolnie u mnie babki sa bardzo ruchliwe i tak jak kolega wyzej napisal czym bardziej pstrokata tym mniej kopia. Jesli chcesz miec spokoj to polecam Ci ogorka morskiego pieknie czysci piach. Przy babkach jest jedna wazna kwestia tzn. Skala nie moze lezec na piachu tylko na szybie oblozona piachem bo ci podkopie i bedzie trup przerobilem to na poczatku przygody z morszczyzna

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta babka prawie nie kopie podłoża. 

Nie prawda jest też, ze musi żyć z krewetką.

Oczywiscie, dobranie sobie takiej parki to dodatkowa frajda i masę ciekawych obserwacji, wiec polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.