Skocz do zawartości
czesiu

Woda w Zielonej Górze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w najbliższym czasie (ok. 2 tygodnie) startuję z nano kostką na bazie szkła z aquaela (30L). W związku z tym, że do tak małego akwa zakładanie całego zestawu RO+DI moim zdaniem nie ma sensu, szukam kogoś z Zielonej Góry lub okolic, kto dysponuje takim filtrem i jest chętny na stałe zaopatrzenie w parę litrów wody RO co tydzień na podmianki. Forma wynagrodzenia jest do ustalenia - nie płacę w naturze ;)

 

Maciek

 

Edytowane przez czesiu (wyświetl historię edycji)

d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodny świat na ul. Sikorskiego zaopatruje część morszczaków w wodę RO, ja biorę co tydzień ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile kasują za wodę ? Muszę tam podjechać, dzięki :)


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :) , 1zł / 1l ,mają też sól na wagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1zl za litr RO?? Zdrowo kasują.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
35 minut temu, nanoreef napisał:

Nie ma sprawy :) , 1zł / 1l ,mają też sól na wagę

cena kosmos - to za 150l możesz kupić kompletny filtr z żywicą  :P 

zobacz np. tutaj http://wodadest.pl/cennik/

cena producenta Woda demineralizowana luzem  0,30 zł / litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to śmiać mi się chce jak ludzi którzy chcą zakładać morskie nie mają w domu RO/DI.

Według mnie nie powinniście w ogóle się za to brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak się doliczy koszt dojazdu (autem czy rowerem bo bilet na autobus kosztuje więcej) i "bujanie się" co tydzień z baniakami (dolicz dolewki bo 5l na tydzień to mało) to się okaże że woda wychodzi Cię lekko po .. 2zł za litr

zakup filtra szybo się zwróci a w razie czego można go odsprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie. Posiadanie filtra RO to podstawa.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na allegro można dostać za 130zł filtr RO 3 + kieszonkowy TDS , do tego zasobnik z żywicą Purolite MB400 lub Rohm&Haas MB20 za 40zł i masz spokój na co najmniej 8-10 miesięcy , potem tylko wymieniasz prefiltry (i żywicę jak się zużyje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dla początkujących to rozwiązanie jest dobre. Ja nie miałem możliwości założenia takiego filtra, jednak przy następnym akwarium robię też remont łazienki, więc i filtr się pojawi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

można zawsze podłączyć "na chwilę" zamiast słuchawki prysznicowej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A pralki w domu nie masz?:p można się wpiąć kolankiem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie czeka remont i wczoraj do mnie przyjechała paczka z filtrem. Od razu sprawdziłem wodę. kranówka ma 312.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, silvia napisał:

można zawsze podłączyć "na chwilę" zamiast słuchawki prysznicowej :) 

Prawda, podeślij mi na priv link z "przenośnymi" ro/di, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie muszę - złącze trzeba dobrać żeby pasowało i tyle

możliwe że główny zaworek od razu będzie pasował

zawor-kulowy-14-gz-na-wezyk-6mm.jpg

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i jak "przenośne" RO to trzeba pamiętać że membrana nie może się przesuszyć bo będzie do wywalenia.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, fresz33 napisał:

No i jak "przenośne" RO to trzeba pamiętać że membrana nie może się przesuszyć bo będzie do wywalenia.

 

to fakt można dokupić zaworki albo po prostu zaślepić rurki na czas nieużywania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, katani napisał:

Właśnie mnie czeka remont i wczoraj do mnie przyjechała paczka z filtrem. Od razu sprawdziłem wodę. kranówka ma 312.

 

5 minut temu, fresz33 napisał:

A pralki w domu nie masz?:p można się wpiąć kolankiem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

@fresz33 jesteś genialny!

 

Właśnie mi podpowiedziałeś pomysł. Pralkę mam zabudowaną poza łazienką. I jest nad nią komora 55x60x60 w zasadzie niewykorzystana, bo stara pralka otwierała się do góry, a obeca od przodu...  W sam raz żeby wstawić tam filtr.

A może nawet zbiornik dolewki ? w sumie nad pralką stałby na wysokości 120 cm (dno pojemnika), czyli ponad metr wyżej niż poziom wody w sumpie. w sumie pod małym ciśnieniem co prawda, ale powinien wystarczyć wtedy spływ grawitacyjny do sumpa. Mógłbym powiększyć sumpa o 15cm na długość.

Co o tym myślicie?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nanoreef napisał:

Nie ma sprawy :) , 1zł / 1l ,mają też sól na wagę

Kurde trochę zdziera.. Na razie musi wystarczyć, ale na dłuższą metę chyba się zastanowię nad filtrem.


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam duży filtr 10" 5RoDi i też nie było możliwości go nigdzie założyć. Filtr docelowo stoi na pralce (żona już się przyzwyczaiła). Raz w tygodniu wstawiam go pod prysznic i podpinam pod słuchawkę. Dwie 5l butelki na dolewke i wiadro na podmiane i filtr wraca znowu na pralkę. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam filtr RODI podpiety w lazience na stale,raz na dwa tygodnie wyciagne parometrowy waz ,napelnie beczke na dolewke i po akcji klade weze filtra powyzej membramy co by nie wyschla...Nie chcialo by mi sie nosic wody i przelewac do beczki,wiec ulatwilem sobie zycie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kuchni pod zlewem tez można podłączyć. jest tyle możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, elespero napisał:

W kuchni pod zlewem tez można podłączyć. jest tyle możliwości.

W domu jasne, ale ja stawiam akwa w biurze..


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka 

Kolejne akwarium na biurku w pracy, @czesiu zainwestuj w filtr Ro z biegiem czasu będzie to korzystniejsze dla Ciebie i mniej uciążliwe 120zeta lejesz kiedy chcesz i ile chcesz ( podmiana wody dolewka ro jakieś mycie itp.)

To tylko takie moje zdanie zrobisz jak uważasz ;)

Ps.i  tak za 3-6miesiecy wymienisz akwarium na większe bo to zaraza

Edytowane przez Foto
Sorry 149zeta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.