Skocz do zawartości
Kamas

Proszki do ballinga - ktorej firmy najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Z względu na "pewną" wiedzą dotyczącą produkcji komponentów do akwarystyki (z pierwszej ręki ), wolę jak tylko się da stosować komponenty typu CZDA .Z co najmniej dwóch powodów  , ogromny wzrost ceny po wsypaniu do "ładnego " pudełka  , brak jakiejkolwiek kontroli nad tym co w tym pudełku jest .

ps: Już mieliśmy przykład firmy co robiła sole peklujące z soli do posypywania ulic .Może odległy ale daje do myślenia .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.tabsol.pl
Woreczki po 25kg czda i zero problemów. Wychodzi tanio w porównaniu do akwarystycznych. 25kg sody bodaj że 80zl z przesyłką.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa poszła w kierunku nie do końca takim jakim chciałem :)

Zależało mi na Waszej opinii, ponieważ moi znajomi dzielą się na zwolenników ballinga z aquafoerst lub fauna marin :)

Chociaż Wasze opinie o "niefirmówkach" przekonują do tego, że totalnie bez różnicy z jakiej firmy używać prochów, pewnie 

istotnym jest żeby trzymać się jednej firmy


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica. Jedni sprzedają chlorek wapnia dwuwodny, inni sześciowodny a jeszcze inni bezwodny. Dawkuje się je w innych proporcjach na 1l wody. Aquaforest ma bezwodny czyli sypie się 54g na 1l wody. Fauna ma dwuwodny wiec to juz chyba 74g na 1l wody. To samo tyczy się proszków czda.  Jeżeli zależy ci na wygodzie to kup gotowe roztwory np Aquaforest Component 1+,2+,3+ lub odpowiednik. W gotowych płynach masz jeszcze gotowe mikroelementy które są niezbędne do wzrostu i wybarwienia korali. Jeżeli będziesz sam rozrabiać proszki to czeka cię jeszcze dodawanie mikro do roztworów lub bezpośrednio z ręki do baniaka.

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko jest do czasu.

Pelna racja! Ja jade na proszkach czda z allegro na icp powychodziły mi rozne syfy metale ciężkie itp i teraz sam nie wiem... te wszystkie pozorne oszczędności szybko sie mszczą teraz juz tylko aquaforestowe proszki bede stosował dla spokoju. Ograniczę tylko biomasę koralowa aby nie pójść z torbami ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Mega wygoda i spokoj ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Eee tam , przepłacaj dalej [emoji6]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega wygoda i spokoj [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Strasznie drogo wychodzi ten zestaw w moim przypadku .

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę cenę mikro które trzeba dokupić w przypadku samodzielnego mieszania proszków, to nie jest wcale tak strasznie drogo. Zależy też ile kto tego musi lać do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak czy inaczej tzeba dokupić mikro.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku component 1+2+3+ nie trzeba dodawać dodatkowych mikro. Wszystko jest już dodane w  gotowych płynach. Wystarczy podpiąć pod pompę dozującą i lać tele ile potrzebuje dany zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi oczywiscie drożej i to znacznie w porównaniu do czda z allegro ale ja sie skuszę bo nie bedzie gdybania czy przypadkiem jakiegos syfu nie leje sobie do zbiornika po taniosci


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szutarek78 napisał:

W przypadku component 1+2+3+ nie trzeba dodawać dodatkowych mikro. Wszystko jest już dodane w  gotowych płynach. Wystarczy podpiąć pod pompę dozującą i lać tele ile potrzebuje dany zbiornik

jak mozna przechowywac te plyny? Pytam, bo nie mam miejsca zeby wstawic pod akwarium  banki 3x5l i musialbym zrobic pojemniki litrowe, a reszte przechowywac np w piwnicy. Jak dlugo moga stac otwarte?

Chyba, ze sa w sprzedazy mniejsze opakwania, np po 1l lub po 2l z kazdego?


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam miejsca pod akwarium wiec przelewam do litrowych zbiorników. Co do trwałości to jeżeli ich nie zanieczyścisz to myślę że  możesz przechowywać rok i dłużej. Kanistry z płynami są fanie wyprofilowane i można ustawiać je jeden na drugim, przez co nie zajmują dużo miejsca. U mnie wygląda to tak

c70dd96206d67abd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szutarek78 napisał:

Ja też nie mam miejsca pod akwarium wiec przelewam do litrowych zbiorników. Co do trwałości to jeżeli ich nie zanieczyścisz to myślę że  możesz przechowywać rok i dłużej. Kanistry z płynami są fanie wyprofilowane i można ustawiać je jeden na drugim, przez co nie zajmują dużo miejsca. U mnie wygląda to tak

c70dd96206d67abd.jpg

i temperatura nie wplywa znaczaco na plyny? Czysto teoretycznie banki starcza mi na 3/4 roku :)

przy okazji, gdzie kupiles te 1 litrowe pojemniki?


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie może stać w temp pokojowej. Butelki kupiłem w lokalnym markecie, ale na aledrogo jest tego multum. Wystarczy wpisać butelka 1l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.