Skocz do zawartości
czesiu

Nano Reef 30L

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie: Czy zdechłego ślimaka (Turbo) zostawić w zbiorniku czy wyciągać ?


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wyciągniesz to wciągną go wieloszczety, kraby lub inni padlinożercy. Jak nie masz problemów z parametrami to niekoniecznie. Z drugiej strony jak padł to dlaczego? Może jakaś ślimacza choroba lub pasożyty?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem, mam jeszcze tectusa, z dwóch trochusów zrobiły się cztery i wszystkie mają się dobrze. Z drugiej strony turbo był z nich największy, może głodował ..


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz małe akwarium i dla pewności lepiej go wyjmij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tectus też mi niedawno padł, trochusy nie mają z niczym problemu :)

Pytanie za 100 pkt.: Jak zakładałem to akwarium wsypałem żywy piasek, około 2 kg z 4,5kg opakowania. Z dwa dni później to opakowanie zalaminowałem i tak leży do dzisiaj. Myślicie, że ten piasek nadal nadaje się do użytku ?

Przymierzam się do powiększenia zbiornika (prawdopodobnie 40x40x40) i teraz się zastanawiam czy mogę użyć ten piasek :)


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kolejnego ślimaka, ale może czymś się zatruły, chyba, że masz jakiegoś krabika, który by im w tym pomógł.

Co do piasku, to na 100% się nie wypowiem, ale wydaje mi się, ze będziesz mógł go użyć, zwłaszcza, że przecież nie przyleciał do Polski w napowietrzanym zbiorniku, tylko w worku właśnie i swoje odleżał.

Fajnie, że jest pomysł na większy zbiornik (też coś powoli chodzi mi po głowie aby zmienić kostkę na większą), domyślam się, że rozmiar 3x40 podyktowany jest możliwościami domowymi? Bo de fakt, to "tylko" 2x większy od kostki, którą masz. Ja bym celował w 3x50 jakbyś miał miejsce na takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

Fajnie, że jest pomysł na większy zbiornik (też coś powoli chodzi mi po głowie aby zmienić kostkę na większą), domyślam się, że rozmiar 3x40 podyktowany jest możliwościami domowymi? Bo de fakt, to "tylko" 2x większy od kostki, którą masz. Ja bym celował w 3x50 jakbyś miał miejsce na takie.

Tak naprawdę chciałem 60x40x40, ale tam musiałbym kupować całkiem nowy sprzęt (+sump i nowa szafka), a do kostki 3x40 dokupie jedynie odpieniek i światło.

Na szafkę wejdzie mi max 3x50, ale to już się koszta zwiększają..


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygladam sie twojej skale i fajnie ta czesc po prawej wyglada :lol: widzialam juz „pudle” i inne zjawiska natury ale twoj to totalny „kutasina” :lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, czesiu napisał:

Tak naprawdę chciałem 60x40x40, ale tam musiałbym kupować całkiem nowy sprzęt (+sump i nowa szafka), a do kostki 3x40 dokupie jedynie odpieniek i światło.

Na szafkę wejdzie mi max 3x50, ale to już się koszta zwiększają..

Ciekawe właśnie, do ilu litrów można mówić jeszcze o wydajności FZN-3, producent pisze, że do 300, ale to chyba raczej żart z jego strony, chociaż może przy minimalnej obsadzie - 1 rybce i dodatkowej cyrkulacji można tak liczyć.

Edytowane przez lukaszkrzyszczuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

Ciekawe właśnie, do ilu litrów można mówić jeszcze o wydajności FZN-3, producent pisze, że do 300, ale to chyba raczej żart z jego strony, chociaż może przy minimalnej obsadzie - 1 rybce i dodatkowej cyrkulacji można tak liczyć.

U mnie kaskada słuzy za pojemnik na siporax i schowek na resuna. Przy zmianie szkła będzie służył tylko jako pojemnik na siporax + grzałka + coś tam jeszcze co będzie potrzebne. A odpieniek będzie wewnętrzny.

10 minut temu, kasiazUK napisał:

Przygladam sie twojej skale i fajnie ta czesc po prawej wyglada :lol: widzialam juz „pudle” i inne zjawiska natury ale twoj to totalny „kutasina” :lol::lol::lol:

Zastanawiam się czy na czubku nie posadzić jakiegoś "kwiatka" ;P


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.